عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۲۴۵۳
جوادی حصار: عده‌ای به ریش مردم و به انتخاب‌کنندگان و انتخاب شوندگان می‌خندیدند

این شرایط باید عوض شود

یکی از اعضای مشهدی شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، درباره‌ی تجمعات اعتراضی اخیر ضمن برشمردن عوامل ایجاد این اعتراض‌ها و راهکارهای مواجهه با نارضایتی‌ها، گفت: باید بپرسیم که حالا چه فایده‌ای بردید از اینکه جوانان را تحریک کردید؟

 ‌محمدصادق جوادی حصار در گفت‌وگو با انصاف نیوز گفت: منشا این اتفاقات را اگر که بخواهیم از نظر فیزیکی بگوییم از مشهد شروع شد. ولی از جهت عوامل دیگر، کل کشور مستعد این اتفاق بود. حال اینکه کجا اول آغاز شد و کجا دوم، برای ما نباید خیلی مهم باشد. عوامل متعددی در شکل‎گیری این حادثه دخیل بود؛ نارضایتی عمومی، تبلیغات، یاس و ناامیدی که طی این چند سال در جامعه پمپاژ می‌شد، سرخوردگی از حرکت‌های قانونی، همگی از این دست عوامل هستند. او گفت: یک‌نفر تلاش می‌کرد که تحولی ایجاد کند، همه‌ی امکانات کشور را بسیج می‌کردند که آقا در انتخابات رای دهید، تحول ایجاد می‌شود و بعد انتخابات برگزار می‌شود و عده‌ای به ریش مردم و به انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان می‌خندیدند که خب حالا انتخاباتتان را هم برگزار کردید، دیدید که هیچ اتفاقی نیفتاد، دیدید در روی همان پاشنه می‌چرخد، دیدید هنوز منم که تصمیم می‌گیرم، دیدید هنوز مثلا حسین است که این کارها را می‌کند و تقی است که آن کارها را می‌کند؟ شما بالاخره باید بازگردید سر اینکه حرف حساب را بفهمید و حرف حساب هم این است که آن‌چه ما می‌گوییم را شما گوش کنید.
وی افزود: در نهایت مردم را از رفتارهای قانون‌مند، از تغییر و تحول آرام در بستر قانون ناامید کردند. البته سرخوردگی‌های اقتصادی هم به این قضیه خیلی کمک کرد. این پمپاژ تبعیض که در جامعه صورت گرفت، ده میلیون تومان وام ازدواج را پدرشان در می‌آمد تا بگیرند. هنوز هم همین‌طور است. این‌ها عوامل متعددی بودند برای اینکه بخش جوان جامعه‌ی ما را که هم جویای کار است، هم جویای اعتبار است و هم جویای شخصیت، این را به جوش بیاورد. خب به جوش آوردند و حالا هم سرش را برداشتند و حرارتش کم شد و تمام شد. ولی به هر جهت به نظر من این عوامل باعث سرریز هیجانات و التهابات بود.
جوادی‌حصار، درباره‎ی بهترین شکل مواجهه با این التهابات گفت: بهترین راه، درمان اصولی این ماجرا است. در جمهوری اسلامی چه دولت بگوید که من حقم، چه قوه‌قضاییه بگوید من حقم، چه قوه مقننه بگوید من حقم، چه دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی بگویند ما حقیم، چه دستگاه‌های فراقوایی و تصمیم سازهای اصلی بگویند که ما حقیم و درست فکر می‌کنیم، ولی وقتی خروجی و در حقیقت برون‌داد این درگیری‌ها و منازعات بین جناحین به رونق اقتصادی و سیاسی کشور منتهی نشود و سفره‌ی مردم هرروز از دیروزش خالی‌تر باشد، یا جلوه و بیان ناامیدی در جامعه بیشتر از گذشته شود، خب مردم می‌گویند که برای ما چه فرقی می‌کند که دولت چه‌کسی باشد و قدرت چه‌کسی! ما می‌خواهیم یک زندگی آرام داشته باشیم، امنیت داشته باشیم، اعتبار و حیثیتی در خانواده و یا در عرصه‌ی بین‌الملل داشته باشیم. او در ادامه گفت: وقتی این‌ها را نداریم عصبانی ‌می‌شوند؛ ببینید راه درمان، بازگشتن به نقطه‌ای است که این انحرافات آغاز شده است.
وی در پاسخ به اینکه چه کسی جرقه‌ی اول این التهابات را زد، گفت: به نظر من جرقه‌ی اول را شخص آقای روحانی زده است. به این دلیل که آقای روحانی آمد و یک حرف‌هایی زد و پای آنها نایستاد. وقتی می‌آید می‌گوید که وزیر فناوری و اطلاعات من اجازه نمی‌دهد انگشتش را روی دکمه‌ی فیلترینگ بگذارد و بعد، بلافاصله فردایش اتفاقی خلاف آن می‌افتد، مردم می‌گویند که آقا پشمی در کلاه تو نمانده ما به چه چیز تو اعتماد کنیم؟ یعنی آقای روحانی باید حرفی که می‌زند پای آن بایستد، ایشان ۲۴ میلیون از مردم رای گرفته است. آخر این‌طور که نمی‌شود که هرروزی ایشان یک حرف می‌زند.
این فعال سیاسی تصریح کرد: مردم به ستوه آمده‌اند، یعنی امید مردم از تغییر قانونی را به ناامیدی مطلق تبدیل کرده‌اند یک عده‌ای. یک عده‌ای فکر می‌کنند که آقا ما اگر بخواهیم که از طرق قانونی پیش رویم اصلا محال است که بتوانیم تغییری ایجاد کنیم.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۶/۱۰/۲۰ -  شماره 4136
جستجو
جستجو
بالای صفحه