عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۳۸۰۷
پول‌سازترین بازیگران سینما در سال ۹۶ را بشناسید؛

حمید فرخ‌نژاد در صدر

با رسیدن به روزهای پایانی سال و آغاز اکران فیلم‌هاي نوروزی پرونده سینمای ایران در سال ۹۶ بسته خواهد شد تا بتوان آمارهایی از بهترین‌ها و بدترین‌هاي سینما در سالی که گذشت ارائه داد.

سهم سینمای جدی ایران همچون سالهای گذشته سهم اندکی از گیشه بوده و همین نکته عاملی شده تا اکثر تهیه‌کنندگان و کارگردانان سینما به سمت آثار کمدی بروند تا با خیال راحت گیشه را تضمین شده بدانند.از میان ده فیلم پرفروش سینمای ایران در سال ۹۶ تنها سه فیلم و آن هم در رتبه‌هاي هشتم تا دهم از میان آثار جدی قرار گرفته اند و سایر آثار در رتبه‌هاي بالا را نمایندگان سینمای کمدی در اختیار دارند.در این میان در بین آثار کمدی پرفروش سال ۹۶ بازیگرانی حضور دارند که شاید یک تنه بار فروش آن را به دوش مي‌کشند. بازیگرانی که به پولسازهای سینما معروفند و حضورشان در هر فیلمی مي‌تواند تضمینی برای گیشه موفق آن اثر باشد.حمید فرخ نژاد بازیگر توانند سینمای ایران که امسال فیلم جنجالی و متفاوت لاتاری به کارگردانی محمدحسین مهدویان را در جشنواره فجر حضور داشت در صدر پولسازترین بازیگران سینما در سال ۹۶ قرار گرفته است.هر چند دو فیلمی که فرخ نژاد در آنها به ایفای نقش پرداخته رتبه‌هاي سوم و چهارم گیشه بعد از نهنگ عنبر ۲ و آینه بغل را در اختیار دارند اما مجموع فروش آنها باعث شده تا فرخ‌نژاد در صدر پولسازهای سینما قرار گیرد.
دو فیلم خوب بد جلف به کارگردانی پیمان قاسمخانی و گشت ۲ کاری از سعید سهیلی زاده در مجموع به فروشی معادل ۳۶ میلیارد تومان دست یافته اند که این در نوع خود برای فرخ نژاد رکوردی فوق العاده به حساب مي‌آید.رضاعطاران به عنوان بازیگری پولساز در سینمای ایران خود را ثابت کرده و سال گذشته با فیلم من سالوادور نیستم توانست رتبه دوم پرفروش‌هاي سینما را از آن خود کند و امسال نیز با فیلم نهنگ عنبر ۲ بار دیگر رتبه دوم را به دست آورده است.وی توانسته با فیلم منوچهر هادی به فروشی نزدیک به ۲۱ میلیارد تومان دست پیدا کند و بر همین اساس فیلمش رتبه اول پرفروش ترین فیلم‌هاي تاریخ سینمای ایران را به دست آورده است.عطاران به احتمال فراوان در سال ۹۷ نیز یکی از گزینه‌هاي اصلی پرفروش ترین بازیگران تاریخ سینمای ایران است. وی امسال فیلم سینمایی مصادره ساخته مهران احمدی را آستانه اکران نوروزی مي‌بیند. فیلمی که به احتمال فراوان مي‌تواند رکوردها را جابجا کند.
محمدرضا گلزار بازیگر و خواننده سینمای ایران امسال هم توانست جا پای خود را به عنوان یکی از محبوب ترین بازیگران سینمای ایران محکم کند. وی که سال گذشته با فیلم سلام بمبئی توانست رتبه سوم گیشه سینمای ایران را از آن خود کند امسال نیز با یک فیلم در میان پولسازهای سینمای ایران قرار گرفت.وی امسال با فیلم جدید منوچهر هادی به نام آینه بغل به فروشی فوق العاده و بالای ۲۰ میلیارد تومان دست یافت تا به عنوان سومین بازیگر پرفروش سال سینمای ایران شناخته شود.وی برای سال آینده هنوز فیلمی را آماده تولید ندارد و این روزها مشغول فیلمبرداری سریال ساخت ایران ۲ است. سریالی که از شبکه نمایش خانگی پخش مي‌شود تا بار دیگر وموفقیت سریال عاشقانه را برای گلزار به همراه داشته باشد.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۶/۱۲/۲۲ -  شماره 4179
جستجو
جستجو
بالای صفحه