عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۳۹۱۵
غرضی: امروز یک عده‌ای یک نفر را بالا می‌برند و یک نفر دیگررا پایین می‌کشند

فضای دلسوزی جای خود را به سودجویی داده است

یک کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: امروز حرف‌های ما خیلی در بستر رسانه‌ها جایگاه ندارد. دراین مجموعه بیشتر اظهار نظرهای وابسته به منافع قدرت و منافع جناحی بر رسانه‌ها مسلط شده و اخلاق و دلسوزی و فداکاری از مجموعه فعالیت‌های سیاسی رخت بربسته است.

 سید محمد غرضی ادامه داد: پیش از انقلاب هم این گونه بود که در مباحث سیاسی اخلاق جایگاهی نداشت. اما جامعه همیشه در بطن خودش اخلاق می‌آفریند. چون جامعه محتاج به زندگی کردن است و در زندگی کردن جز اخلاق و فداکاری نمی‌تواند حاکم باشد. امروز هم مردم زندگی خودشان را دارند و این روابط بینشان برقرار است و علت اصلی تثبیت جامعه این است که اکثریت جامعه با این مفاهیم، هم آشنا است و هم عمل می‌کند. وقتی از اکثریت و قاعده جامعه یک مقدار فاصله می‌گیریم و به سمت گروه‌های امتیاز طلب می‌رویم به تدریج این روابط ضعیف‌تر می‌شود و در مراحل بعدی به تقابل می‌رسد و تقابل‌ها به تهمت می‌انجامد و تهمت‌ها به شکستگی‌ها می‌رسد. وقتی در بین قدرت سیاسی این اتفاق می‌افتد به یک باره فساد سرتاپای وجود امتیاز طلب‌ها را می‌گیرد.
غرضی افزود: همان گونه که مقام معظم رهبری هم فرمودند، دولت، مجلس و قوه قضائیه بالاخره عملکردشان مورد قبول مردم نیست و این دستگاه‌ها هر چه تلاش می‌کنند که بگویند ما سالم و خدمتگزاریم مردم از آن استقبال نمی‌کنند. وی ابراز داشت: بنابراین من فکر می‌کنم اگر به همین منوال پیش برویم این شکاف جامعه و حکومت روز به روز بیشتر می‌شود. همین اتفاقاتی که سال گذشته رخ داد نمونه همین شکاف است. در نهایت اما قدرت سیاسی باید متوجه شود که گفتن و شعار دادن کفایت عمل نمی‌کند. در درجه اول باید همه از امتیاز طلبی دست بردارند و در قدم دوم با فساد مبارزه کنند. و اِلّا اگر قانونی را در مجلس تصویب و بعد امتیازاتی که به دست آمد را بین خودم و دوستانمان تقسیم کردیم این باعث شکست می‌شود. همین بلایی که سر بازار ارز در هفته پیش آمد نمونه این امتیاز طلبی بود. یک عده‌ای پول کلانی را برداشتند و بین خود و دوستانشان تقسیم کردند و وارد بازار ارز شدند و همه چیز را به هم ریختند.
غرضی ضمن بیان این که یک زمانی ما آمدیم دائما گفتیم شایسته سالاری، آخر هم به جایی نرسیدیم، تاکید کرد: به دلیل این که کسی که شایسته باشد عامل قدرت نمی‌شود بلکه نظر و دیدگاه‌های خودش را دارد. عواملی که به قدرت می‌چسبند، دستورات قدرت را اجرا می‌کنند را نمی‌توان شایسته این فرد در بهترین حالت کارگزار است. همین موضوع باعث شده است که امتیازها در دولت‌های مختلف به گروه‌های خاص داده شود و شایسته هایی که می‌توانستند کاری انجام دهند سرشان بی کلاه مانده است. وی گفت: نگاه قدرت سیاسی باید به رفع گرفتاری‌های کلیت جامعه باشد نه رفع گرفتاری‌های طبقات بالای جامعه؛ طبقات بالای جامع هر چه قدر امتیاز بگیرند سیر نمی‌شوند، دلار را بالا بردند و تا قبل از این اگر یک نفر می‌توانست یک کیلو گوشت بخرد، الان دیگر برایش سخت شده است. آن کسانی که آمدند پشت سر آقای روحانی ایستادند و او را رئیس جمهور کردند الان باید جواب دهند همین طور کسانی که ۸ سال از احمدی نژاد حمایت کردند و مملکت را به این روز انداختند الان کجا هستند که وضعیت مملکت را ببینند.
وزیر پست و تلگراف دولت دوم میرحسین موسوی یادآور شد: در دهه شصت به خدا وقتی دلار ۱۰۰ تومان شد، ستون فقرات ما شکست، اما حالا ۶۰۰۰ هزار تومان شده و اصلا کسی حرفش را هم نمی‌زند. چرا برای ضعف مدیریتی خودمان دست در جیب فقرا می‌کنیم؟! وی در پایان اظهار داشت: در اوایل انقلاب هر دلار ۷ ریال بود بعد جنگ شد و به ۲۰ تا ۳۰ تومان رسید و این صعود ادامه داشت، ولی دولت با کوپن اوضاع را کنترل می‌کرد. در واقع در دوران مجلس اول و دوم کارها به خوبی پیش می‌رفت از مجلس سوم به بعد گروه‌های چپ و راست سر برآوردند و جامعه و سیاست را به خودی و غیر خودی تقسیم کردند؛ همین موضوع باعث شد که آن فضای دلسوزی و اخلاص عمل کم کم جایش را به امتیاز طلبی و سود جویی سیاسی و اقتصادی بدهد. امروز یک عده‌ای یک نفر را بالا می‌برند و یک نفر دیگر را پایین می‌کشند و فکر می‌کنند کار سیاسی کرده اند.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۷/۱/۲۷ -  شماره 4190
جستجو
جستجو
بالای صفحه