عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۴۳۴۸
تعدادی از کارگران گروه ملی فولاد اهواز بازداشت شدند؛

استاندار خوزستان: پیگیر آزادی کارگران هستیم

اتحادیه آزاد کارگران ایران از بازداشت ده‌ها کارگر گروه ملی صنعتی فولاد ایران در اهواز، از دوشنبه شب گذشته تا روز سه شنبه، خبر داد.

 به گزارش این تشکل صنفی، ۵۰ کارگر در جریان تجمعی که دوشنبه شب در فلکه کیانپارس اهواز برگزار شد،‌ از سوی یگان ویژه بازداشت شدند. اتحادیه آزاد کارگران ایران اسامی ۲۹ تن از کارگران بازداشت شده را منتشر کرده است. بر اساس این گزارش، دستکم ۱۰ کارگر نیز در تجمعی که دیروز سه شنبه در مقابل استانداری خوزستان برگزار شد، بازداشت شدند. با این همه،‌تجمع کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران ادامه یافت و آنان خواستار آزادی همکاران خود شدند.
به گزارش ایلنا، استاندار خوزستان با تایید این خبر گفت: استانداری پیگیر وضعیت کارگران بازداشتی‌ است. غلامرضا شریعتی در خصوص استمرار تجمعات کارگران گروه ملی فولاد اهواز گفت: دلیل تجمعات این کارگران نبود مواد اولیه و معوقات مزدی است. وی در مورد پیگیری‌های استانداری در مورد مطالبات صنفی کارگران گفت: به دنبال اختصاص تسهیلات ۵۰ میلیاردی به این شرکت هستیم. در این خصوص با بانک ملی و سازمان خصوصی‌سازی صحبت کرده‌ایم. چهار هزار کارگر این واحد بزرگ صنعتی خواستار مشخص شدن وضعیت مالکیت شرکت، پرداخت مطالبات معوقه و پیگیری مشکلات بیمه تکمیلی و بیمه تامین اجتماعی هستند. دستمزد اسفند پارسال و فروردین و اردیبهشت کارگران پرداخت نشده است و به دلیل واریز نشدن حق بیمه، دفترچه‌های درمانی آنان تمدید نمی‌شود. همچنین وضعیت مالکیت گروه ملی صنفی فولاد ایران مشخص نیست. مقام‌های وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی و استانداری خوزستان از بازگردانده‌ شدن مالکیت آن به بانک ملی سخن گفته‌اند، اما بر اساس گزارش‌ها، عبدالرضا موسوی، مالک خصوصی و مدیرانش همچنان در این شرکت حضور دارند.
دور جدید اعتراض کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران روز دوشنبه، هفتمین روز خود را پشت سر گذاشت. کارگران اهوازی در نماز جمعه دو هفته پیش شعار داده بودند:‌ «مرگ بر کارگر- درود بر ستمگر». این شعار که در کنایه به بی‌توجهی مسوولان به خواسته‌های صنفی کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران داده شده بود، بازتاب گسترده‌ای در فضای مجازی داشت.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۷/۳/۲۳ -  شماره 4228
جستجو
جستجو
بالای صفحه