عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۵۰۹۰
خبر ناگوار برای اهالی ورزش و رسانه

باورنکردنی؛ بهرام شفیع درگذشت

مجری برنامه باسابقه ورزش و مردم در بیمارستان بهمن تهران درگذشت. بهرام شفیع، که از سال ۱۳۶۱ به صداوسیما وارد شده‌بود از اولین برنامه‌سازان و تهیه‌کنندگان تلویزیون بعد از انقلاب است.

او فارغ‌التحصیل کارشناسی علوم‌سیاسی دانشگاه تهران بود. شفیع که گزارش‌های بیادماندنی و مهمی از وی به یاد مانده است، تا همین هفته گذشته اجرای برنامه ورزش و مردم را پیش می‌برد و دو هفته‌ای بود که این برنامه را به صبح جمعه منتقل کرده بود. از به‌یادماندنی‌ترین گزارش‌های فوتبال او، می‌توان به گزارش‌های بازی‌های جام‌جهانی فوتبال ۱۹۹۴ در آمریکا اشاره کرد که  در توصیف آلکسی لالاس کاپیتان و بازیکن تیم‌ملی فوتبال آمریکا که ظاهر خاصی داشت، گفت «قیافه‌اش هم لالاسه...». از نکته‌های جالب در کارنامه و زندگی این مجری باسابقه تلویزیون که ۱۳سال هم رئيس‌فدراسیون هاکی بود، نسبت‌اش با امام‌خمینی بود: امام شوهرخاله بهرام شفیع بود. از بهرام شفیع، فرزندش امیر اقبال به یادگار مانده که در برنامه ورزش و مردم به فعالیت مشغول است. روزنامه كارون  این ضایعه را به اهالی ورزش، جامعه رسانه و خانواده شفیع تسلیت می‌گوید.

 

 

ایران همچنان برای حفظ برجام تلاش می‌کند
رئیس مجلس در ديدار با رئیس دومای دولتی فدراسیون روسیه بر تلاش ایران برای حفظ برجام تأکید کرد.  علی لاریجانی در حاشیه برگزاری سومین اجلاس مجالس کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا در دیدار با رئیس دومای دولتی فدراسیون روسیه ضمن تشکر از روسیه به عنوان بنیانگذار برگزاری اجلاس اوراسیا گفت: شما ایده خوبی را پرورش دادید، از برگزاری نشست اخیر کمیسیون مشترک عالی پارلمانی جمهوری اسلامی و فدراتیو روسیه که ماه گذشته در استان ولگاگراد روسیه برگزار شد، تشکر می‌کنیم. وی افزود: دو پارلمان برای حمایت از روابط دو کشور و توافقات فی‌مابین روسای جمهور و دستگاه‌های دولتی دو کشور در خصوص اجلاس مبارزه با‌تروریسم تلاش زیادی کردند. لاریجانی تصریح کرد: رفتار آمریکایی‌ها در مسائل بین‌المللی خیلی تندتر و با مشکل‌تر شده است، ما برای حفظ برجام همچنان تلاش می‌کنیم و انتظار داریم اروپایی‌ها به تعهدات خود هر چه سریعتر عمل کنند، ضمن اینکه همکاری اقتصادی و بازرگانی بعد از توافقات ولگاگراد به خوبی در جریان است.

 

 

يك نماينده مجلس: رئیس‌جمهور در تعریفش از‌بحران‌بازنگری کند؛ چیزی به عنوان مشورت از روحانی ندیدیم

یک عضو فراکسیون امید گفت: به نظر من اینکه رئیس‌جمهور دونفر مشاور منصوب کند و بخواهد با این‌ها مشورت کند، اسمش مشورت نیست، این مشاور پایگاه اجتماعی و سیاسی ندارد. مشورت باید با انجمن‌ها و کانون‌های قدرت و تشکل‌های مدنی انجام شود.
جلال میرزایی درباره این اعتقاد که برخی می‌گویند روحانی باید در مورد مشکلات کشور با مردم صحبت کند، گفت: به نظر من این ادبیات که من می‌خواهم بیایم و چیزهایی را بگویم و بعد هیچ چیزی هم گفته نشود ادبیات احمدی‌نژاد است که باعث یاس و سرخوردگی طرفداران هم می‌شود. کشور مشکلاتی دارد که برخی ساختاری و برخی تحت تاثیر عوامل بیرونی است. وی خطاب به رئیس‌جمهور گفت: شما باید به اینجا بیایید و به واقعیات توجه کنید و خوب تحلیل کنید و بگویید این مشکلات وجود دارد و کار ما و دولت هم نیست. به نظر من صحبت کردن به گونه‌ای که در جامعه ایجاد التهاب کند تاثیر منفی بیشتری روی شاخص‌های اقتصادی و بازار می‌گذارد و عدم اطمینان نسبت به آینده اقتصاد را تشدید می‌کند و باعث افزایش قیمت ارز و طلا خواهد شد. این عضو فراکسیون امید با اشاره به توصیه‌هایی که از سوی مقام معظم رهبری به رئیس‌جمهور شده بود، تاکید کرد: رهبری از منظر و جایگاه خود که به شرایط کشور اشراف دارند قطعا واقف هستند که حتی ناآرامی ذهنی تاثیر منفی بر شرایط کشور می‌گذارد و باعث گسترش اختلافات و عدم انسجام بیشتر می‌شود.
وی با اشاره به نوع نگاه تعدادی از اصلاح‌طلبان و برخی رسانه‌ها خاطرنشان کرد: برخی از اصلاح‌طلبان و رسانه‌ها این انتظار را در جامعه افزایش می‌دهند که آقای رئیس‌جمهور باید ناگفته‌ها را بگوید، اما ناگفته چیست؟ الان اصحاب مطبوعات و سایت‌ها در طول روز موارد زیادی از این ناگفته‌ها را می‌گویند. رسانه‌ها گاهی اوقات درباره مسائل امنیتی زوایای مختلفی را بررسی می‌کنند و بعد وقتی مقام امنیتی به اینجا می‌آید و تحلیل می‌کند می‌بینید که سطح و نوع تحلیل ضعیف‌تر از مباحثی است که در رسانه‌ها مطرح می‌شود. ما سطح انتظارات را در جامعه آنقدر بالا می‌بریم که وقتی کسی حرفی می‌زند می‌بینیم که اصلا این گفته‌ها ناگفته نیست که این خود باعث سرخوردگی می‌شود. وی در واکنش به این گفته رئیس‌جمهور که در تصمیمات با فکر جمعی مشورت می‌کنم، گفت: در این مدتی که در مجلس هستیم چیزی به عنوان مشورت از آقای روحانی ندیده‌ایم. وقتی می‌خواهید وزیری را انتخاب کنید درست است که قانون گفته جزو اختیاراتتان است اما شما در جامعه و محیط اجتماعی که موافقان و منتقدانی دارید در حال زندگی کردن هستید. شما در یک فضای زنده هستید که مرتبا فعل و انفعالات و کنش‌های متعدد در آن جریان دارد باید در تعامل با این محیط تصمیم بگیرید، باید در تعامل با گروه‌ها‌ و تشکل‌های مهم که حامی‌تان هستند، تصمیم بگیرید.
میرزایی با اشاره به مسائل اقتصادی کشور عنوان کرد: آقای روحانی اگر شما تصمیمی می‌خواهید برای صنعت بگیرید باید حتما با کمیسیون صنایع و معادن مشورت کنید و تصمیماتی که می‌خواهید در حوزه اقتصاد بگیرید حتما باید در مشورت با کمیسیون اقتصادی و انجمن‌های اقتصادی باشد و باید حمایت آن‌ها را جلب کنید.
نماینده ایلام در واکنش به این صحبت رئیس‌جمهور که ما در بحران اقتصادی نیستیم، گفت: خیلی از تحلیل‌گران اقتصادی معتقدند که اقتصاد ایران الان با بحران مواجه است، اینکه ارزش ریال به یکباره در حدود ۶۰ یا ۷۰ درصد کاهش پیدا می‌کند این بحران است و اینکه یک خودروی ۱۰ میلیون تومانی می‌شود ۴۰ میلیون تومان و خودروی ۴۰ میلیونی به ۱۰۰ میلیون تومان می‌رسد این یک بحران است و آسیب نیست. اینکه الان رکود اقتصادی در کشور حاکم است و واردات کالا به کشورمان دارد مسدود می‌شود و در اثر تهدید‌های آمریکا ما با کمبود ارز در داخل کشور مواجه‌هستیم این بحران است و آسیب نیست. میرزایی گفت: به نظر من باز هم نیاز است که آقای رئیس‌جمهور در تعریفش از بحران بازنگری کند و آن‌ چیزهایی که آقای روحانی می‌بیند، آسیب نیست و از آسیب گذشته است. به نظر من چالش هم نیست و الان در بحران هستیم. آقای رئیس‌جمهور نباید ساده‌نگری کند و نباید خوش‌بین باشد ما نیاز داریم که سیاست‌مداران‌مان خصوصا آن‌هایی که مسئولیت دارند نسبت به شرایط بدبین باشند و گام‌هایی را برای حل مشکلات بردارند و این خوشبینی که وجود دارد باعث می‌شود که ما عمق فاجعه را متوجه نشویم و این کار دستمان می‌دهد.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۷/۷/۱۸ -  شماره 4306
جستجو
جستجو
بالای صفحه