عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۵۳۴۲
معاون سازمان آب و برق خوزستان:

۹۴۰ میلیون مترمکعب آب وارد مخازن سدهای استان شد

معاون سازمان آب و برق خوزستان گفت: از ابتدای آذر ماه تا کنون ۹۴۰ میلیون متر مکعب آب وارد مخازن سدهای استان شد که ۸۹۰ میلیون متر مکعب آن در پشت مخازن ذخیره شد.

هوشنگ حسونی زاده در رابطه با آمار حجم آب رودخانه‌ها و سدهای استان پس از بارش‌های اخیر اظهار کرد: از ابتدای آذرماه تاکنون ۹۴۰ میلیون مترمکعب آب وارد مخازن سدهای استان شد که ۸۹۰ میلیون مترمکعب آن در پشت مخازن ذخیره شد.
وی افزود: در حال حاضر حجم آب قابل‌برنامه‌ریزی از سدهای استان خوزستان نسبت به سال گذشته در این مقطع از سال حدود ۱. ۳ میلیارد مترمکعب افزایش پیداکرده است. وی بابیان اینکه سال آبی گذشته یکی از خشک‌ترین سال‌ها در قرن اخیر بوده است، گفت: اکنون وضعیت ذخایر آبی استان نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری پیداکرده اما این به آن معنا نیست که خشک‌سالی در استان رفع شده است. طی روزهای گذشته بیشترین میزان آورد آب پس از بارش باران در حوزه کارون و سپس رودخانه‌های دز و کرخه اتفاق افتاد.  این مقام مسئول بابیان اینکه وضعیت رودخانه کرخه اندکی بهبودیافته است، عنوان کرد: حجم آب قابل‌ برنامه‌ریزی در کرخه حدود ۴۰ تا ۵۰ میلیون مترمکعب است.
گفتنی است،  وضعیت زیست محیطی استان خوزستان در سال‌های اخیر به دلیل خشکسالی، کاهش روان آب‌های رودخانه‌ها، خشک شدن تالاب‌ها، ریزگردها و مشعل‌های نفت وگاز با مخاطرات جدی روبرو شده است و كارشناسان امیدوارند با بارش‌های اخیر بسیاری از این مشكلات را در سال آینده شاهد نباشیم.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۷/۹/۷ -  شماره 4337
جستجو
جستجو
بالای صفحه