عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۵۳۶۹
سردار سلامي: هیچ بن بستی برای ما وجود ندارد

انتهای مذاکره با آمریکا جنگ است

جانشین فرمانده کل سپاه ایستادگی را رمز پیروزی بر دشمن دانست و تاکید کرد: به برکت انقلاب اسلامی قدرت سیاسی و تسلط آمریکا بر منطقه از بین رفته است.

 سردار حسین سلامی با تاکید بر نقش، جایگاه و اهمیت فکر و اندیشه در عزت و ذلت جوامع اظهار داشت: دشمنان به دنبال تسخیر تفکر و اندیشه مسلمانان هستند زیرا هرکس بتواند بر افکار تسلط پیدا کند بر آن جامعه نیز حکومت خواهد کرد. اسلام توسط انقلاب اسلامی مجددا درخشید و تسلط کافر بر مسلمان را نقض کرد. به همین دلیل مستکبران دیدند که انقلاب اسلامی تسلط آنها بر جهان را به چالش کشیده به مقابله با این انقلاب الهی پرداختند. سلامی سقوط شاه را یک زلزله سیاسی دانست و تصریح کرد: شکست سیطره آمریکا بر منطقه برای هیچ کس قابل باور نبود و شکست استکبار توسط ملت ایران و به رهبری امام خمینی (ره) موجب تمرکز آنها بر دشمنی با انقلاب اسلامی ایران شد تا از گسترش تفکر انقلاب اسلامی در جهان جلوگیری شود. وی اشغال سفارت آمریکا به دست جوانان ایران اسلامی را موجب برهم زدن تفکر و اندیشه اقتدار استکبار جهانی دانست و خاطرنشان کرد: شکست‌های پی در پی استکبار جهانی در ایران نشان داد که به بیان امام راحل آمریکا هیچ غلطی نمی‌‌‌تواند بکند. در جنگ تحمیلی با وجود اینکه قدرت‌‌‌های شرق و غرب عالم با هم متحد شده بودند مجددا پیروزی حق بر باطل اثبات شد. این پیروزی‌‌‌ها نشان داد که قلب‌‌‌ها و ذهن‌‌ها پیروزی‌‌ها را می‌‌سازند. وی گفت: تجربه تاریخی ما نشان می‌‌‌دهد که هر جا در مقابل آمریکایی‌ها کوتاه آمدیم یا مذاکره کردیم آنها پیش می‌‌آیند، اینکه فرمانده معظم کل قوا می‌‌‌‌فرمایند مذاکره نمی‌کنیم به این دلیل است که مذاکره یک جنگ است و اگر کمی عقب نشینی کنی، آنها پیش آمده و به زیاده‌خواهی خود ادامه می‌‌‌دهد، فرهنگ آمریکا نشان می‌‌‌دهد که انتهای مذاکره و سازش با آنها جنگ و تهاجم است.
وی وجود رهبری مقتدر و اندیشمند را یکی از مهمترین موئلفه‌‌‌های قدرت ملی ایران دانست و اظهار داشت: پیروزی‌‌های امروز انقلاب اسلامی نتیجه آینده‌‌نگری رهبری معظم انقلاب است اما دشمنان تلاش دارند در این استراتژی‌‌ها و اقدامات شک ایجاد کنند؛ مثلا مطرح می‌‌کنند که چرا به سوریه و عراق کمک کردیم یا اینکه به انرژی هسته‌ای چه احتیاجی هست. باید به آنها گفت اگر با داعش و‌تروریسم در سوریه و عراق مقابله نمی‌‌کردیم امروز در مرزها باید به جنگ آنها می‌رفتیم.

 

 

 

انگلیس در جایگاهی نیست که هشدار دهد
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه چندی قبل، وزیر امور خارجه انگلیس قبل از سفر به ایران با لحنی تکبرآمیز به دولت جمهوری اسلامی هشدار داده بود که از حبس دو تابعیتی‌ها خودداری کنید، گفت: مقاماتی نظیر وزیر خارجه انگلیس بدانند در جایگاهی نیستند که بخواهند به قوای نظام اسلامی در انجام وظایفشان هشدار دهند. آیت‌اله آملی لاریجانی افزود: به دلیل همین تکبرورزی در گفتار و رفتار، با وجود تقاضای مکرر وزیر خارجه انگلیس برای ملاقات با مسئولان قضایی جمهوری اسلامی، هیچ یک از مسئولان دستگاه قضا وقت ملاقات ندادند تا امثال آقای هانت متوجه شوند با مردم و مسئولان ایران باید با لحن و ادبیات شایسته صحبت کنند. آملی لاریجانی با بیان اینکه علاوه بر مباحث سیاسی، برخی اظهارات آنها به لحاظ قضایی و حقوقی نیز نادرست است خاطر نشان کرد: دو تابعیتی بودن در جمهوری اسلامی جرم نیست و کسی در ایران صرفاً به دلیل دو تابعیتی بودن تعقیب و زندانی نمی‌شود. افرادی که مورد اشاره مسئولان خارجی هستند، در کشور ما اقداماتی بر خلاف امنیت مرتکب شده‌اند یا دست به جاسوسی زده‌اند که تعقیب آنها به دلیل ارتکاب این جرایم است و هیچ ربطی به دو تابعیتی بودنشان ندارد. تنها دلیل این هجمه‌های سنگین علیه دستگاه قضایی این است که در برابر نفوذ دشمن ایستاده‌ایم و بسیج نیروها و صرف میلیون‌ها دلار از سوی کشورهای غربی برای تخریب مسئولان قضایی جمهوری اسلامی صرفاً به دلیل همین ایستادگی در برابر نفوذ است.

 

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۷/۹/۱۳ -  شماره 4341
جستجو
جستجو
بالای صفحه