عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۵۳۷۴

دفاع بد

گروه سیاسی: اظهارات روزهای اخیر یكی از مسئولان نظامی، حاشیه‌ساز شده است. او که در چند سخنرانی به مناسبت نزدیک شدن به چهلمین سالگرد انقلاب۵۷ به کارنامه چهار دهه اخیر پرداخته است با اظهاراتی همچون "نمره انقلاب در موضوع آزادی بیست بوده است" و یا "اگر فردی در فاحشه خانه به دنیا بیاید و حرام‌زاده باشد هم از محمدرضا پهلوی بهتر است!" و یا بیان برخی نظرات عجیب درباره کوروش بیشتر از آنکه سبب پررنگ شدن نقاط قوت در کارنامه عملکرد چهل سال اخیر شود سبب بروز حاشیه‌ها و سوءتفاهم‌هایی شده است که سبب اعتراضات و گلایه‌هایی در جامعه و همینطور در میان سیاسیون شده است.

مقام مذكور،  به دلیل نقشی که در معاونت یك نهاد نظامی دارد احتمالا در دو سه ماه باقی مانده تا بهمن ماه نیز به همین روند سخنرانی‌هایشان درباه چهل سالگی انقلاب مردم ایران در بهمن۵۷ ادامه خواهد داد. از همین رو شاید ضروری است تا با تاملی بیشتر مطالب خود را مطرح کنند.
یکی از مصداق‌های جمله معروف "دفاع بد از هر پدیده‌ای همچون حمله به آن است" همین روش تبلیغی است که در موضوع بررسی کارنامه نظام سیاسی برآمده از انقلاب سال‌ها است که در پیش گرفته‌ایم. روشی که در آن موضوعاتی از قبیل مسائل اخلاقی مسئولان رژیم گذشته پررنگ می‌شود و در سوی دیگر هم افزایش آمار و ارقام ساخت‌وساز و دانشگاه‌ها و مانند آن به نسبت چهل سال پیش نشانه پیشرفت و حرکت رو به جلو است. این در حالی است که نه علت اعتراضات مردم در سال‌های ۵۶ و ۵۷ به رژیم گذشته به این مسائل بازمی‌گشت و نه لزوماً افزایش آماری در حوزه سخت‌افزاری به معنای پیشرفت و حرکت رو به جلو است. به نظر می‌رسد که ضرورت دارد تا حالا و در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب مسئولان و جریان تبلیغی که درباره این موضوع به فعالیت می‌پردازد با نگاهی واقع‌نگر و بالغانه به موضوع علل انقلاب و کارنامه چهار دهه اخیر پرداخته و نقاط قوت و ضعف را با نگاهی عالمانه و صادقانه با مردم در میان بگذارد. امروز که مردم با نگاهی اعتراضی به تصمیمات مسئولان کشور در حوزه‌های مختلف می‌نگرند و دچار مشکلات عدیده‌ای در وضعیت معیشتی خود شده‌اند و به وضعیت آینده کشور نگاهی توام با تردید و ناامیدی دارند به هیچ وجه زمان خوبی برای آن نیست تا به قصد بزرگ‌داشت انقلاب با اظهاراتی به شکل ناخواسته حاشیه‌آفرینی کنیم.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۷/۹/۱۳ -  شماره 4341
جستجو
جستجو
بالای صفحه