عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۵۵۳۱
وزارت ارشاد: ما نگفتیم «یراحی» ممنوع الفعالیت است!

شفاف‌سازی خواننده اهوازی

مهدی یراحی، خواننده اهوازی موسیقی پاپ ایران، در حالی‌که روی صحنه کنسرت حاضر شده بود، تاکید کرد خودش هنوز نمی‌داند ممنوع‌الفعالیت است یا نه.

این خواننده پاپ که در روزهای گذشته خبرهای ضد و نقیضی درباره ممنوعیت فعالیت‌های هنری‌اش به‌گوش می‌رسد، جمعه شب روی صحنه یک کنسرت، به این ماجرا واکنش نشان داد. یراحی در این کنسرت و بین اجرای قطعات، رو به تماشاگران در سخنانی گفت: «در یکی دو روز گذشته خیلی از مخاطبان عزیز در این‎باره از می‌پرسند که من ترجیح دادم سکوت کنم. البته از آن‎جا که این سکوت شاید حمل بر شوآف بشود که اهلش نبودم و نیستم، ترجیح می‌دهم توضیح دهم.» او ادامه داد: «چهارشنبه از دفتر موسیقی وزارت ارشاد به ما زنگ زدند و تاکید کردند من و شرکت جام سبز تا اطلاع ثانوی ممنوع‌الکار هستیم و باید شنبه با حضور در دفتر موسیقی توضیح دهیم. البته ما دلیل این احضار و ماجرا را نمی‌دانیم.» این خواننده پاپ افزود: «چند روز قبل هم از دفتر حراست وزارت ارشاد زنگ زده بودند که باید درباره کنسرت پنجشنبه هفته پیش در اهواز توضیح دهیم که ما این احضاریه را رسانه‌ای نکردیم.»مهدی یراحی همچنین گفت: «البته خودم هم نمی‌دانم ممنوع‌الکار هستم یا نه؟ هرچند کار بدی نکردم که ممنوعیت شامل حال من شود.»
اگرچه احضاریه حراست ارشاد مربوط به کنسرت ششم دی اهواز می‌شود که مهدی یراحی در حمایت از کارگران بازداشتی شرکت فولاد، با لباس کارگران آن کارخانه به اجرا پرداخت، اما دفتر موسیقی بیشتر از انتشار کلیپ قطعه موسیقی «پاره سنگ» شاکی است.
در همین حال  مجید فروغی (مدیر روابط عمومی معاونت هنری وزارت ارشاد) در واکنش به این گفته مهدی یراحی در کنسرت جمعه شب که "چهارشنبه طی تماسی از سوی ارشاد اعلام شده که هم او و هم دفتر موسیقی ممنوع‌الفعالیت هستند» نیز گفت: این گفته آقای یراحی کاملا متناقض است. ایشان داخل کنسرت چنین حرفی را به زبان می‌آورد در حالی که اگر ممنوع‌الفعالیت بود که اصلا اجازه برگزاری کنسرت را نداشت.وی ادامه داد: ما چهارشنبه هم که تماس گرفتیم تنها به این اشاره کردیم که در آن کلیپ (پاره سنگ)، چنین اتفاقاتی افتاده. حالا هم قرار است موسسه بیاید صحبت کند و بعد بررسی شود تا ببینیم چه تصمیمی گرفته می‌شود و این شیطنت برخی رسانه‌ها بود که خبر ممنوع‌الکاری را منتشر کردند. انتشار قطعه و کلیپ «پاره سنگ» توسط مهدی یراحی طی روزهای گذشته، موجی از جوسازی‌ها را علیه این خواننده به راه انداخته است.یراحی در این تک آهنگ، ضمن انتقاد از برخی تصمیم‌های سیاسی مسئولان کشور در دهه ۶۰، از زبان نسل این دهه و مصائب آنان که تا امروز نیز ادامه دارد، سخن گفته است.
* متن تراک «پاره‌سنگ» به این شرح است: به تک تک شقیقه‌های پاره‌سنگ خوردو / یه باره دستمون به ضامن تفنگ خوردو / مرگ بردو دوباره عقل مردو /   تموم خاطراتمون گره به جنگ خوردو   /      طرح تخریب خونه‍‌های ما کلنگ خوردو    /  تا رسیدیم مدرسه همیشه زنگ خوردو    /    مرگ مردو دوباره عقل مردو    /   تموم خاطراتمون گره به جنگ خوردو   /   من نمی‌دونم چرا نمی‌تونم بفهمم اینو    /      چرا به ختم جنگ این همه درنگ خوردو   /    یه نسل دیگه رفت جنگ برنگشت   /     رفتوووو و رفتوووو و برنگشت    /     من آخرین شهید این قبیلم   /   قبیله ای که آب و نون ندارن   /    قبیله ای که خیلی از شهیداش   /    حتی یه تیکه استخون ندارن   /   به من یک نفر بگه کجای کاریم   /   تقاص جنگو پای چی باید بذاریم   /    چرا هنوز زندگی نداریم   /    به من یک نفر بگه کجا رسیدیم   /   چه جوریه که زنده موندیم و شهیدیم     /     یه خواب خوش عمریه ندیدیم    /     من نمیدونم چرا نمی‌تونم بفهمم اینو    /    چرا به ختم جنگ این همه درنگ خوردو    /     یه نسل دیگه رفت جنگ برنگشت    /     رفتوووو و رفتوووو و برنگشت

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۷/۱۰/۱۶ -  شماره 4362
جستجو
جستجو
بالای صفحه