عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۵۵۴۶
رئیس‌جمهور:

منابع حوزه آب، از قبل پیش‌خور شده است

رئیس‌جمهور حفظ همزمان قدرت خرید مردم و صرفه تولیدات کشاورزی را ضروری دانست و تاکید کرد: کشاورزان، دامداران و باغداران عزیز امنیت‌آفرین هستند و وظیفه دولت نیز تامین امنیت برای فعالیت آنهاست.

‌ حجت الاسلام حسن روحانی در دیدار وزیر، معاونان و مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه بار اصلی امنیت کشور بر دوش کشاورز قرار دارد، اظهار داشت: وقتی کلمه امنیت بکار برده می‌شود، معمولاً نیروهای نظامی و انتظامی به اذهان عمومی متبادر می‌گردد و این در حالی است که بخش بزرگی از تأمین امنیت به دست کشاورزان عزیز است. بی‌تردید اگر مردم برای تأمین خوراک و غذای خود دغدغه خاطر داشته باشند، امنیتی نیز وجود نخواهد داشت. وی تصریح کرد: بخش بزرگی از آرامش و امنیت خاطر مردم در سایه تأمین مواد غذایی مورد نیاز حاصل می‌شود و در گذشته چنین بود که هرکسی مواد مورد نیاز سالیانه خود را ذخیره می‌کرد و در تأمین امنیت خود نقش اساسی داشت اما امروز مسئولیت تأمین امنیت به واسطه تغییر شرایط زندگی در مرکزیتی به نام دولت و وزارت جهاد کشاورزی متمرکز شده است که مسئولیت بسیار سخت و سنگینی محسوب می‌شود. روحانی با اشاره به مشکلات بخش کشاورزی، خاطرنشان کرد: بسیاری از مردم و حتی تحصیلکردگان تصور می‌کنند که کشورمان در تأمین تکنولوژی‌های بزرگ و های‌تک، با مشکل مواجه است در حالی که بعضاً در بخش علوفه، ذرت و نهاده‌های دامی دچار گرفتاری و مشکل هستیم و سالانه حجم زیادی از این محصولات را وارد می‌کنیم. روحانی با اشاره به مشکلات ایجاد شده در حوزه آب‌های زیرزمینی، گفت: امروز در بعضی از حوزه‌ها بویژه حوزه آب، با مواردی مواجه هستیم که از قبل، پیش‌خور شده است و با مجوزهای نادرستی که صادر شده آب‌های زیرزمینی با افت شدیدی مواجه شدند به نحوی که اگر در جایی با ۳۰ متر به آب دسترسی پیدا می‌شد امروز در همان مکان باید چاه ۳۰۰ متری حفر شود.

 

 

مطهری: تعدد زوجات در اسلام برای اداره جامعه است
حجاب را به رفراندوم بگذارید؛ اکثریت به آن رای خواهند داد

 نایب رئیس مجلس گفت: اگر موضوع حجاب به رفراندوم گذاشته شود اکثریت جامعه به آن رای خواهند داد.
 علی مطهری در سخنرانی خود با موضوع حجاب که در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد، گفت: من بر اساس شناختی که از جامعه دارم می‌گویم همین امروز اگر برای حجاب رفراندوم برگزار کنیم جامعه به حجاب رای می‌دهد. البته در مسائل فکری و ایدئولوژیک کسی نظرسنجی برگزار نمی‌کند، اما بخشی از همین خانم‌های بی‌حجاب و بدحجاب در رفراندوم به حجاب رای می‌دهند؛ زیرا آثار بی‌حجابی و بدحجابی را می‌دانند. بنابراین فکر نکنید اگر نظرسنجی برگزار شود همه به بی‌حجابی رای خواهند داد. وی افزود: در حال حاضر جامعه ما به معنی واقعی اجبار در مورد حجاب وجود ندارد. اگر ما شکل خاصی از حجاب را اجبار کنیم مثلا بگوییم همه چادر به سر کنند یا روبنده بزنند این به معنی اجبار است، اما وضعیت الان به شکل حجاب اجباری نیست و اگر غیر از وجه و کفین بقیه بدن پوشیده باشد حجاب است. نماینده مردم تهران در مجلس با بیان این که در حال حاضر گشت ارشاد فعالیت چندانی ندارد، یادآور شد: البته ما هم سخت گیری را نمی‌پذیریم اما الان هم درباره حجاب سختگیری نمی‌شود به هر حال موضوع حجاب صرفا جنبه فردی ندارد و عدم رعایت آن به کل اجتماع ضربه می‌زند بنابراین در این جا الزام اشکالی ندارد اساسا فلسفه حجاب این است که جامعه تحریک نشود. مطهری درباره تعدد زوجات در اسلام نیز گفت: خداوند این قانون را برای اداره جامعه گذاشته البته این موضوع برای همه جایز نیست و حتی المقدور باید رضایت همسر اول فراهم شود، نمی‌شود گفت این حکم بدی است زیرا برای حل این معضل اجتماعی پیش بینی شده است اگر مردی به دنبال هوسرانی شود شرایط برای او فراهم است اما کسی که زن دوم می‌گیرد تعهداتی هم دارد این را در کنار تز دنیای امروز بگذارید که در آن می‌گویند یک زن بگیر و چند معشوقه داشته باش. این نماینده مجلس در بخش دیگری از اظهاراتش با بیان این که اختلافی درباره حد حجاب وجود ندارد، افزود: آنچه اجماع بین فقها است این است که حجاب پوشش بدن به استثنای وجه و کفین است. مطهری در ادامه در پاسخ به سئوالی درباره ممنوعیت پوشیدن مانتوی جلو باز گفت: ممکن است این موضوع در بخشنامه یک اداره‌ای آمده باشد این اشکالی ندارد و یک اداره پوشش خاصی را به عنوان قانون خود قرار دهد. مطهری همچنین گفت: سرکش‌ترین غریزه، غریزه جنسی است به همین خاطر است که می‌گویند به نامحرم خیره نگاه نکنید و در محیط خلوت با هم نباشید به هر حال خدا زن را خودنما و مرد را چشم چران آفریده و برایشان این قوانین را گذاشته است. وي گفت: این که ما بچه دبستانی را ملزم به چادر یا پوشیدن رنگ خاص کنیم افراط است ما باید کاری کنیم دختران در محیط جداگانه آزاد باشند حتی محیط جداگانه برای خانم‌ها درست کنیم مثل همین پارکهای اختصاصی زنان که کاری خوبی است که می‌توانند در آنجا ورزش و تفریح کنند و آفتاب بگیرند وقتی الزام به حجاب می‌کنیم باید این امکانات را هم داشته باشیم.

 

 

شمخانی: اهل مذاکره با افراد بی منطق نیستیم
راهبرد ایران عدم تسلیم در برابر آمریکاست

گروه سياسي:  
دبیر شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد که دشمنان با استفاده از واژه‌ها و استعاره‌ها به اقدامات خود بار مثبت و به اقدامات ایران بار منفی می‌دهند.
 علی شمخانی در همایش بین‌المللی دفاع و امنیت در غرب آسیا، اظهار کرد: در طول ۴۰ سال گذشته ایران به کمک ملت‌های منطقه رفته و با بی ثبات سازان در منطقه مبارزه کرده است و یک مدل افتخار برای ایران است و ما باید این افتخار را برای مردم تشریح کنیم که چه کار بزرگی انجام شده است. باید آن را جشن بگیریم. ملت ایران رسالت تاریخی که بر عهده داشته است را به درستی ایفا کرده است.
وی با بیان این که این چهارمین موج تحریمی است که ما از سوی آمریکایی‌ها با آن روبه‌رو می‌شویم، گفت: آنها سخت‌ترین تحریم‌ها را در زمان دموکرات‌ها اعمال کردند، ولی چرا در آخر اوباما با ایران مذاکره کرد، در حالی که میل باطنی‌شان بر این بود که تمام پیچ و مهره‌های توانایی غنی‌سازی ایران را باز کنند، چرا نتوانستند؟ چه کسی پیشنهاد مذاکره داد؟ آنها به خاطر این که تحریم‌ها موثر نبود، این پیشنهاد را دادند. درست است بر اثر تحریم‌ها ملت ایران تحت فشار قرار گرفت، ولی توانایی هسته‌ای ما نیز ارتقا پیدا کرد. آنها چون دیدند تحریم‌ها تاثیری ندارد، به گزینه حمله فکر کردند، ولی از سوی دیگر نیز با توجه به سابقه تاریخی ملت ایران متوجه شدند که از این طریق نیز به نتیجه‌ نمی‌رسند، چرا که ایرانی‌ها ثابت کرده بودند تا صدام را دفن نکنند، دل نمی‌ کنند و اگر اقدامی هر چند کوچک علیه ایران صورت بگیرد به جنگی گسترده تبدیل خواهد شد. بنابراین با توجه به این که متوجه شدند گزینه جنگ فایده‌ای ندارد به مذاکره روی آوردند. وی با بیان این که البته ما اهل مذاکره با افراد بی منطق نیستیم به سابقه بد عهدی آمریکایی‌ها در نوع رفتار با ایران از جمله در بحث تعامل در رابطه با افغانستان و موضوع برجام اشاره کرد و یادآور شد: خروج آنها از برجام بر قطر بی عهدی آنها افزود. وی با اشاره به سیاست تحریم آمریکا علیه ایران، اضافه کرد: کسی نفی نمی‌کند که این تحریم‌ها به ملت ایران فشار می‌آورد، ولی مردم ایران تسلیم نمی‌شوند. ما حتما از این گردنه عبور می‌کنیم. کسانی نیز که متعهد به همکاری با ایران در برجام بودند باید جوابگو باشند. دیگر زمان تمام شده است.
 وی با بیان اینکه آمریکا با خصوصیات فعلی نمی‌تواند طرف مذاکره هیچ کشوری قرار بگیرد، اظهار کرد: ایران راهبرد عدم تسلیم در برابر آمریکا و مایوس‌سازی او را اتخاذ کرده است. شمخانی با تاکید بر اینکه ایران هیچ سیگنال و پیامی برای مذاکره با آمریکا نداده است، گفت: آمریکایی‌ها ثابت کرده‌اند که قابل اعتماد نیستند و تاریخ مذاکرات نیز این موضوع را تائید می‌کند. امروز این آمریکایی‌ها هستند که پیام می‌دهند و برای مذاکره اعلام آمادگی می‌کنند، نه جمهوری اسلامی ایران.‌ترامپ به دروغ می‌گوید که ایران پیام می‌دهد. در افغانستان که بودم دو نماینده به من مراجعه کردند و گفتند آمریکا آماده مذاکره است، ولی این سئوال مطرح است که چه کسی در آمریکا به آن چیزی که شما امضا می‌کنید متعهد است؟
ماموریت متوقف کردن نفوذ ایران
«مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا دیروز دوشنبه گفت:خروج برنامه ریزی شده نیروهای آمریکایی از سوریه به معنای تغییر ماموریت نابودی گروه تروریستی داعش و متوقف کردن ایران از نفوذ در منطقه نیست.حرکت سوریه «تغییر در تاکتیک‌ها» و نه تعهد آمریکا برای شکست دادن جهانی داعش بوده و تغییری نیز دراستراتژی ما در مقابله با ایران ایجاد نمی‌شود.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۷/۱۰/۱۸ -  شماره 4364
جستجو
جستجو
بالای صفحه