عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۵۵۶۲
دادستان کل کشور: تصمیم‌سازان باید لباس رزم بر تن کنند

این خیانت است که تصور کنیم در شرایط عادی هستیم

دادستان کل کشور گفت: تصمیم‌سازان حوزه اقتصادی باید لباس رزم جهاد اقتصادی بر تن کنند. نمی‌توانیم مشکلات اقتصادی را با شعار دادن حل کنیم.

حجت‌الاسلام منتظری در نشست سراسری مدیران ستادی و اجرایی سازمان تعزیرات حکومتی با بیان فرازی از فرمایش امام علی(ع) به مالک اشتر گفت: امیرالمومنین علی(ع) در فرمان خود به مالک اشتر می‌فرمایند: ‌ای مالک در حوزه اقتصادی و در بازار که باید نیازهای مردم را تامین کند، جلوگیری از احتکار کن، چون پیامبر اسلام(ص) از احتکار منع کرده است. معاملات بین مردم باید یک معاملات مناسب باشد و حقوق طرفین رعایت شود و با عدل همراه باشد. نباید به طرفین اجحاف شود. امام علی(ع) پس از ابلاغ ممنوعیت احتکار تاکید می‌کنند که اگر کسی مرتکب احتکار شد باید با او برخورد کنی. شرایط کشور ما شرایط ویژه‌ای است. امروز با یک جنگ تمام عیار اقتصادی مواجه هستیم و دشمن قداری که ۴۰ سال به هر‌ترتیبی که توانسته، برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران به میدان آمده و تمام توان خود را به کار بسته است که به خیال خود نظام ما را ساقط کند.
وی افزود: جبهه دیگری که دشمنان علیه ما گشوده‌اند جبهه اقتصادی است. دشمن تمام توان خود را به کار گرفته است که کشور ما را از لحاظ اقتصادی فلج کند. این حرف، حرف خودشان است که به صراحت آن را دائما تکرار می‌کنند؛ به طوری که وزیر امور خارجه آمریکا اخیرا در منطقه به دوره‌گردی افتاده است. آنها گزینه نظامی را دیگر از روی میز برداشته‌اند، چون هم توانش را ندارند و هم می‌دانند که کشور ما از چه قدرت زیادی برخوردار شده است. لذا در تلاش هستند که در جنگ اقتصادی به اهداف شیطانی خود برسند. دادستان کل کشور بیان کرد: بخشی از فشارهای دشمن به درون کشور برمی‌گردد یعنی با فشار مستقیمی که تحریم‌ها روی منابع درآمدی کشور و روابط اقتصادی ما با دیگر کشورها دارد، سعی می‌کنند ما را تحت فشار قرار دهند. مثلا همین که متوجه می‌شوند یک کشور یا یک شرکت می‌خواهد با ایران قراردادی منعقد کند یا با تطمیع یا با تهدید کاری می‌کنند که آن قرارداد منعقد نشود. اکنون عوامل نفوذی آنها در عرصه‌های مختلف فعال هستند و تلاش دارند درون کشور را با مشکلات عدیده اقتصادی مواجه کنند و به خیال خامشان با این کار می‌توانند مردم را در مقابل نظام قرار دهند. البته این هم به خاطر این است که هنوز مردم ما را نشناخته‌اند. لذا بخشی از مشکلات اقتصادی ما به خاطر برنامه ریزی دشمن است اما برخی برنامه‌های دشمن برای درون کشور تنظیم شده است یعنی عده‌ای در درون کشور یا دانسته یا ندانسته با دشمن همراهی می‌کنند. دادستان کل کشور اظهار کرد: این خیانت است که تصور کنیم اکنون هم در شرایط عادی هستیم. هم مسئولان این را می‌دانند و هم باید برای مردم این موضوع تبیین شود که در جنگ اقتصادی هستیم و باید متناسب با آن اقدام کرد. ما نمی‌توانیم مشکلات اقتصادی را با شعار دادن حل کنیم. اکنون دوران شعار نیست باید به صورت ویژه به وظایف خود دقت داشته باشیم.

 

 

 

سردار تنگسيري: دشمن خطا کند خلیج‌فارس برایش باتلاق گاوخونی می‌شود
فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: اگر دشمنان بخواهند در خلیج فارس محاسبات اشتباهی انجام دهند خلیج فارس را برای آنها به باتلاق گاوخونی تبدیل می‌کنیم.
سردار تنگسیری اظهار داشت: دشمنان ما در منطقه خلیج فارس ما را بهتر از خودمان می‌شناسند، افکار ما را بررسی می‌کنند و اشراف دارند و همچنین به شجاعت بچه‌های ما آگاه هستند. دشمنان چند سالی است که حضور نامشروعی در منطقه خلیج فارس دارند و شجاعت سربازان نیروی دریایی سپاه را دیده اند؛ قطعا آنها محاسبات غلطی انجام نمی‌دهند و اگر هم خطایی از آنها سر بزند تو دهنی محکمی از ما خواهند خورد و یکبار دیگر حادثه خلیج خوک‌ها را برای آنها تکرار می‌کنیم و خلیج فارس را برای آنها به باتلاق گاوخونی مبدل می‌نماییم که در خون خود فرو روند. وی گفت: اکنون بیگانه در منطقه ما وجود دارد و حضور بیگانه در منطقه پیام بدی را برای ملت‌های مسلمان حاشیه خلیج فارس به همراه دارد.  

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۷/۱۰/۲۲ -  شماره 4366
جستجو
جستجو
بالای صفحه