عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۵۶۶۵

جمهوری اسلامی مدل جدیدی از مردمسالاری ارائه کرد

رئیس قوه قضائیه گفت: جمهوری اسلامی توانست مدل جدیدی از مردمسالاری را به جهان عرضه کند و استقامت برخاسته از ایمان انقلابی و ارزش‌های الهی نیز مسیر تکامل را برای مردم ما باز کرد.

 آیت‌اله آملی لاریجانی تصریح کرد: دهه فجر، نماد استقامت و مقاومت ملت بزرگ ایران در برابر ظلم و سلطه جهانی است؛ مقاومتی که در طول ۴ دهه گذشته استمرار داشته است. جمهوری اسلامی توانست مدل جدیدی از مردمسالاری را به جهان عرضه کند و استقامت برخاسته از ایمان انقلابی و ارزش‌های الهی نیز مسیر تکامل را برای مردم ما باز کرد. رئیس قوه قضائیه، خودشناسی و خودباوری را رکن همه پیشرفت‌ها دانست و ادامه داد: هر جا مردم خود را باور کردند، توانستند قله‌های پیشرفت و افتخار را فتح کنند. امروز نیز جمهوری اسلامی مقاوم‌تر و توانمندتر از هر زمان دیگر در صحنه حضور دارد و مردم ما مشکلات و تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کرده اند؛ چنانکه بر اثر تحریم‌ها و فشارها، جوانان ایران به تکاپو و جهاد افتادند و توانستند مشکلات را بدون وابستگی به کشورهای بیگانه حل کنند.
 آملی لاریجانی این امر را از نعمات بزرگ الهی دانست و با تاکید بر اینکه جامعه صبور و اهل استقامت قطعاً پیروز است، افزود: امروز باید همان مسیر و منش یعنی خودباوری و استقامت را ادامه دهیم. دشمنان جمهوری اسلامی و سلطه‌گران عوض نشده‌اند بلکه راه‌های جدیدی را برای وارد آوردن فشار به مردم ایران آموخته اند. البته به اهداف خود دست نخواهند یافت زیرا مردم ما ایستاده‌اند و موانع را پشت سر خواهند گذاشت. رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه آمریکا و اذناب اروپایی آن تصور می‌کنند ملت ایران با این فشارها و تهدیدها تسلیم می‌شود، اظهار کرد: مردم ایران در طول چهل سال گذشته آبدیده شده اند. امیدواریم به فضل الهی بتوانیم با خودباوری و استقلال، مسیر پیشرفت خود را طی کنیم و انقلاب اسلامی تا ظهور حضرت مهدی(عج) به روند تکاملی خود ادامه دهد و آنچه از اهداف و ارزش‌های الهی مدنظر داشته، محقق شود.

 

 

وزير كشور: نتوانسته‌ایم مردم را راضی کنیم
وزیر کشور با بیان اینکه نمی‌توان دم از امنیت زد در حالی که نتوانستیم مردم را اقناع، همراه و راضی کنیم، تصریح کرد: اگر مردم در جامعه احساس کنند که شرایط سیاسی به گونه‌ای است که شرایط ظهور و بروز سیاسی در صحنه‌ها برای همه فراهم است، نتیجه آن مشارکت فعال مردم در صحنه‌های سیاسی و انتقال قدرت در جامعه است. عبدالرضا رحمانی فضلی اظهار داشت: محور اصلی تغییر و تحول، انسان است که مجموع انسان‌ها در یک جامعه مردم هستند و اینجا مفهوم مردم و امنیت به وجود می‌آید. مولفه‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، امنیتی و... مولفه‌هايي هستند که قابلیت انسان را می‌تواند به فعلیت در بیارورد و چگونگی تبدیل قابلیت‌های انسان به فعلیت به نوع برخورد با مردم بستگی دارد. امنیت در جامعه بستر شکوفایی و رشد و تعالی انسان است و در شرایط امن است که فعالیت‌های مختلف و علم و صنعت و تولید می‌تواند رشد کند. وی گفت: در عرصه اقتصادی موظف هستیم که حداقل امکانات زیست و حیات انسان‌ها را در جامعه و بر اساس قانون اساسی داشته باشیم. باید با مفسده و رانت اقتصادی مبارزه شود و هرکس توان و استعداد شکوفایی در عرصه اقتصاد را دارد باید فرصت و فضای فعالیت داشته باشد؛ اگر برگزیدگان خاص بدون ضابطه وارد فعالیت‌های اقتصادی شوند، نتیجه آن رانت و فساد می‌شود. فقدان عدالت اجتماعی که باعث برتری گروهی به دور از ملاک‌های قانونی و با شایسته سالاری شود، نتیجه آن تبعیض است که خلاف قانون و منویات امام و رهبری است.

 

 

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۷/۱۱/۹ -  شماره 4378
جستجو
جستجو
بالای صفحه