عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۶۵۱۴
۹ شهریور، آخرین مهلت برای ورود زنان به ورزشگاه

فیفا با ایرانی‌ها شوخی ندارد

روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران اعلام کرد: در حالی که تاریخ‌های مختلفی در رسانه‌های گروهی برای قرعه‌کشی و آغاز ليگ‌برتر نوزدهم اعلام شده، سازمان لیگ تا به حال تاریخی برای قرعه کشی و شروع لیگ اعلام نکرده است.

به محض اعلام باشگاه‎ها مبنی بر آمادگی ورزشگاه‎های خانگی خود در رعایت الزامات ایمنی و امنیتی تماشاگران، بلیت فروشی الکترونیکی و شماره‌دار شدن صندلی‌ها، سازمان لیگ تاریخ قرعه کشی و آغاز رقابت‌های ليگ‌برتر را از طریق سایت سازمان لیگ اطلاع‌رسانی خواهد کرد.شایان ذکر است، تا امروز هیچ کدام از باشگاه‌ها به طور رسمی آمادگی خود را اعلام نکرده‌اند؛ اما با وجود اینکه پیش از این اعلام شده بود، قرار بود (شنبه) جلسه‌ای برای مشخص شدن زمان قرعه‌کشی مسابقات ليگ‌برتر فوتبال در سازمان لیگ برگزار شود، این اتفاق رخ نداد و خبرنگاران پس از حدود سه ساعت معطلی محل سازمان لیگ را ترک کردند.حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ اعلام کرد:  قرار نبود جلسه‌ای در خصوص تعیین زمان قرعه‌کشی مسابقات ليگ‌برتر برگزار شود.
*فیفا با ایران شوخی ندارد
بحث حضور زنان در ورزشگاه‌ها برای تماشای مسابقات فوتبال این روزها با هشدارهایی که فدراسیون جهانی فوتبال داده بسیار جدی تر از قبل دنبال مي‌شود. در چنین شرایطی هنوز ابهام‌هاي زیادی در این خصوص وجود دارد و وزیر ورزش و جوانان نیز چند روز قبل اعلام کرد زنان در بازی‌هاي ملی اجازه حضور در ورزشگاه را پیدا مي‌کنند. حالا اما داریوش مصطفی رئیس کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال از تعیین ضرب الاجل فیفا برای فوتبال ایران حرف مي‌زند. مصطفوی با حضور در برنامه مناظره شبکه اول سیما در این خصوص گفت: تا نهم شهریور فیفا مهلت داده تا تکلیف حضور زنان در استادیوم مشخص شود، شوخی هم ندارد. دست دولت هم نیست؛ ممکن است من زنده نباشم ولی به زودی زنان برای تماشای فوتبال در استادیوم حاضر می‌شوند.او درباره اینکه سلطانی فر اعلام کرده زنان در بازی‌هاي ملی در مرحله اول وارد استادیوم مي‌شوند، بیان کرد: ‌فیفا نگفته فقط زنان در بازی‌های ملی وارد استادیوم شوند. فیفا می‌گوید زنان در ایران در بازی‌های لیگ هم باید بتوانند وارد استادیوم شوند و جدی هم هشدار داده است.‌
*مگر معاون وزیر سخنگوی فدراسیون فوتبال است که تاریخ آغاز لیگ را اعلام می‌کند؟
همچنین قائم مقام اسبق سازمان تربیت‌بدنی گفت:ما هم قبول داریم که در فوتبال یکسری آدرس‌های غلط می‌دهند که وزارت ورزش باید روی آنها نظارت کند ولی اعتقاد نداریم یک معاون وزیر در مقام سخنگوی فدراسیون فوتبال عمل کند.امیررضا واعظ آشتیانی  با اشاره به دلایل آغاز نشدن ليگ‌برتر فوتبال و تاخیر در برگزاری لیگ نوزدهم گفت: کسانی که لیگ حرفه‌ای را پایه‌ریزی کردند و اولین دوره آن را آغاز کردند زمان محدودی را برای تامین سخت افزار و حتی نرم افزار این مسابقات در نظر گرفتند. قرار است نوزدهمین مسابقات ليگ‌برتر برگزار شود اما در بخش‌های نرم افزاری و سخت افزاری دچار ضعف‌های عدیده هستیم.وی افزود: امروز سؤال من از فدراسیون فوتبال این است که در چه مقطعی نسبت به زمینه‌سازی حرفه‌ای کردن فوتبال اقدام کردید و به صورت زمانبندی شده چه حرکاتی انجام دادید که این رشته به سمت حرفه‌ای شدن پیش برود. متولیان امر باید جواب دهند که در کدام بخش توانستند به سطح حرفه‌ای برسند. در بخش مدیریت و نرم افزار شاهد ضعف‌های عدیده هستیم و همانطور که می‌دانید عمده باشگاه‌های ما حتی اکثریت تیم‌های لیگ دسته اول یا شبه دولتی هستند یا صددرصد با نظر دولت اداره می‌شوند.قائم مقام سابق سازمان تربیت‌بدنی  تاکید کرد: فدراسیون باید بپذیرد هیچ کدام از باشگاه‌ها قابلیت حرفه‌ای شدن ندارند و به جز باشگاه فولاد هیچ کدام از باشگاه‌های ما ورزشگاه اختصاصی ندارند.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۸/۵/۱۳ -  شماره 4484
جستجو
جستجو
بالای صفحه