عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۶۵۲۶

سانسور ظریف

گروه سیاسی: محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در اقدامی که کم سابقه هم بود با دعوت از خبرنگاران رسانه‌های مختلف نشستی خبری را در ساختمان وزارت امور خارجه ترتیب داد تا به پرسش‌ها و ابهامات اهالی رسانه در خصوص موضوعات مرتبط با حوزه دیپلماسی پاسخ دهد.

ظریف در این نشست خبری پرسش‌هایی را در ارتباط با برجام، روابط جمهوری اسلامی با کشورهای منطقه‌، تحریم، احتمال نامزدی برای انتخابات۱۴۰۰، مذاکره ایران و آمریکا، نوع رابطه خود با رهبری نظام و... پاسخ داد اما آنچه از متن پاسخ‌های ظریف بازتاب بیشتری پیدا کرد حاشیه‌سازی صداوسیما بود. بنا بر شنیده‌ها خبرنگار شبکه خبر به علت آن که در صدر فهرست خبرنگاران پرسش‌کننده از وزیر امور خارجه نبود نشست خبری را به حالت قهر ترک کرد و از آن عجیب‌تر این که این شبکه صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران از پخش کامل نشست خبری بی سابقه ظریف دریغ و به پخش کمتر از یک پنجم از زمان این کنفرانس رسانه‌ای اکتفا کرد!
صداوسیمایی‌ها که ظاهراً شمشیر خود علیه دستگاه دیپلماسی کشور را از رو بسته‌اند ترجیح دادند به جای نشست خبری مهم رییس دستگاه دیپلماسی کشور تکرار برنامه‌های شب گذشته و‌گزارشی درباره فروش «مانتو‌ جلو باز» را برای مخاطبان خود پخش کنند! نکته جالب توجه آن که هم‌زمان با این شاهکار شبکه خبر شاهد بودیم که شبکه‌ای فارسی زبان در خارج از کشور نشست خبری ظریف را پوشش می‌داد. حیرت انگیز است که سخنان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی جایی در صداوسیمایی که خود را رسانه ملی می‌نامد ندارد و از رسانه‌هایی که رسانه‌های معاند خوانده می‌شوند امکان انعکاس پیدا می‌کند!
بسیاری تصور می‌کردند موضوع تحریم ظریف سبب کاهش فشارهای داخلی بر او شده و امکان مانور بیشتری را به وزیر امور خارجه خواهد داد اما آن طور که از شواهد و قرائن پیداست اقدام دولت آمریکا علیه وزیر امور خارجه ایران نه تنها وحدتی در جهت حمایت از او‌ ایجاد نکرده است بلکه شاهد هستیم دلواپسان و رسانه‌ها و تریبون‌های عمومی در اختیار آنان این تحریم را بهانه‌ای تازه برای حمله به ظریف قرار داده‌اند.
سانسور و تحریف اظهارات وزیر امور خارجه در بخش‌های خبری صداوسیما و عدم پخش زنده نشست خبری او اقداماتی است که با وجود آن که در نگاه نخست تعجب‌برانگیز هستند اما اقدامی کاملا هماهنگی با پازل دلواپسان در جهت تخریب جواد ظریف است.وزیر امور خارجه در همین نشست خبری اخیر اظهار کرد که ریشه بخش بزرگی از تخریب‌ها علیه دستگاه دیپلماسی به این مسئله بازمی‌گردد که دلواپسان نگران حضور ظریف در انتخابات۱۴۰۰ هستند. حال باید منتظر ماند و دید که آیا تضمین و تاکید جواد ظریف مبنی بر عدم حضور در انتخابات که در نشست خبری او اعلام شد حجم رفتارهای تخریبی علیه او و دستگاه دیپلماسی کشور را کاهش خواهد داد و‌ یا ریشه عناد با ظریف فراتر از رقابت‌های جناحی برای کسب چند رای بیشتر است؟!

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۸/۵/۱۵ -  شماره 4486
جستجو
جستجو
بالای صفحه