عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۶۵۳۲
مدیرکل ارشاد استان خوزستان:

جامعه مطبوعاتی خوزستان پاک‌ترین جامعه مطبوعاتی کشور

مدیرکل ارشاد استان خوزستان با اشاره به تلاش‌های خبرنگاران خوزستان در انعکاس مشکلات استان گفت: به‌جرات می‌توان گفت جامعه مطبوعاتی خوزستان پاک‌ترین جامعه مطبوعاتی کشور است.

 محمد جوروند در دیدار با اصحاب رسانه با بیان اینکه تریبون نماز جمعه در حال حاضر یک رسانه بسیار قوی است اظهار داشت: در نماز جمعه فقط بحث نقد و انتقاد مطرح نیست بلکه در حوزه ایجاد انگیزه برای مدیران پرتلاش نیز بسیار تأثیرگذار است. روز خبرنگار به‌صورت هوشمندانه در روز شهادت یک خبرنگار نام‌گذاری شده که نشان‌دهنده پایبندی خبرنگاران به آرمان‌ها و شعائر خود است.وی در مورد تلاش‌های خبرنگاران در بحث سیل اخیر گفت: خبرنگاران در همه اتفاقات خوزستان پابه‌پای مدیران و مسئولان، مردانه و جوانمردانه ایستاده‌اند اما برخی از حق‌ و حقوق آن‌ها داده نمی‌شود و برخی اوقات مورد نکوهش قرار می‌گیرند.وی با اشاره به تلاش‌های خبرنگاران خوزستان در انعکاس مشکلات استان گفت: به‌ جرات می‌توان گفت جامعه مطبوعاتی خوزستان پاک‌ترین جامعه مطبوعاتی کشور است.جوروند تصریح کرد:  موضوع سیل و ویران  ایجاد کرد خبرنگاران ما به‌عنوان نیروهای پشتیبان حامی و پا به‌کار در کنار مردم سیل‌زده بودند و شاید بتوان گفت هیچ‌ کس به‌اندازه خبرنگاران موضوع گرد و غبار، سیل و مشکلاتی که ایجاد شد را به‌صورت جدی، عالمانه، اندیشمندانه و دلسوزانه منعکس نکرده است.
نقش خبرنگاران در انعکاس مشکلات استان
رئیس خانه مطبوعات خوزستان با حضور در این دیدار و با تأکید بر نقش خبرنگاران در انعکاس مشکلات و پیگیری برای برطرف کردن آن‌ها گفت: خبرنگاران خوزستان همواره تلاش می‌کنند تا غبار محرومیت از چهره خوزستان پاک‌ شده و مردم مناطق محروم طعم شیرین خدمات‌رسانی را بچشند. رضا علیجانی  به مشکلات صنفی خبرنگاران اشاره کرد و افزود: درآمدهای خبرنگاران بسیار ناچیز است و اگر هر کدام در یک ارگان خصوصی و یا شرکت تبلیغاتی مشغول به کار شوند درآمد آن‌ها بیشتر خواهد بود.وی تصریح کرد: در شرایط سختی که داریم رسانه‌ها بسیار می‌توانند به آرامش فضای استان و کشور کمک کنند.علیجانی ادامه داد: رسانه‌ها همیشه پای‌کار بودند و در همه اتفاقات از حادثه تروریستی ۳۱ شهریور تا سیل و زلزله در صحنه حضور داشتند اما بعضاً در پرداخت حق‌ و حقوق به آن‌ها بی‌مهری صورت می‌گیرد.
رسانه کارکردی مانند تریبون نماز جمعه دارد
نایب رئیس خانه مطبوعات خوزستان نیز در ادامه این دیدار گفت: امیدواریم امسال بتوانیم نخستین یادواره شهدای خبرنگار خوزستان را با همکاری اداره کل ارشاد و سپاه حضرت ولیعصر خوزستان در استان برگزار کنیم.مجید منادی افزود: با توجه به اینکه در هفته خبرنگار هستیم بررسی کارکرد جایگاه امام‌جمعه و تناسب آن با کارکرد رسانه‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است.منادی بیان کرد: یک نظارت اجتماعی برای دغدغه‌هایی که از سوی رسانه‌ها در مسائل استان گفته شد به‌صورت روزافزون در حال افزایش است وجود ندارد. می‌شود پیش‌بینی کرد که اگر نظرات بر دستگاه‌های اجرایی نباشد ممکن است شرایط استان از کنترل خارج شود.
نایب‌ رئیس خانه مطبوعات خوزستان ادامه داد: البته در چند ماه گذشته با حضور نماینده ولی‌فقیه در مناطق سیل‌زده و زلزله‌زده این شرایط کنترل و امید در دل مردم ایجادشده است اما همچنان باید مراقب بود.وی بابیان اینکه رسانه کارکردی مانند تریبون نماز جمعه دارد گفت: رسانه مانند تریبون نماز جمعه کار ضریب بخشی به موضوعات را انجام می‌دهد. یک رسانه انتخاب می‌کند که در روز یا در این هفته به چند موضوع مشخص ورود کرده و به آن‌ها ضریب دهد.منادی افزود: به سبب وجود مشکلات متعدد در حوزه‌های ورزشی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی نیازمند نشست‌هایی برای اولویت شناسی در رسانه‌های هستیم.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۸/۵/۱۵ -  شماره 4486
جستجو
جستجو
بالای صفحه