عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۶۵۳۳

علی لاریجانی: راه‌انداختن جنگ بعید است

رئيس مجلس با بیان این‌که تصور در عرصه بین المللی این است که برخی از دشمنان ما به دنبال برافروختن جنگ با ایران ولو محدود هستند، گفت: البته اگر مختصر عقلی داشته باشند وارد این ماجراجویی نمی‌شوند. چون اگر بخواهند ضربه بزنند پاسخ ایران به گونه‌ای است که دچار آسیب فراوان می شوند.

 علی لاریجانی  ادامه داد: در دو سال اخیر بعد از خروج آمریکا از برجام وضعیت کشور از جهات مختلف متفاوت شد،  آمریکا ماجراجویی‌هایی را شروع کرد که اکنون هم استمرار دارد.  روز به روز مساله ایجاد می‌کند، شرایط طوری است که می‌خواهند کارهایشان بر روی موضوعات اقتصادی، روابط بین‌الملل و شرایط منطقه اثر داشته باشد، لذا باید تحلیل روشنی از هدف حریف و اقدامات‌اش و هدف‌گیری‌اش داشته باشیم. وی افزود: تصور در عرصه بین المللی این است که برخی از آنها دنبال برافروختن جنگ با ایران هستند. گاهی می‌گویند جنگ محدود از طریق بمباران‌ها و گاهی می‌گویند جنگ فراگیر ممکن است برخی کشورها از طریق اسرائیل در منطقه رفتارهای هوس‌ناک دیده باشند اما بعید است که اینقدر کم‌عقلی داشته که بخواهند چه محدود و چه غیرمحدود کاری را انجام دهند.  اگر بخواهند ضربه بزنند پاسخ ایران طوری است که آسیب فراوان می‌بینند و پایگاه‌های آمریکا هم در منطقه است. اگر جنگ فراگیر باشد آنها گرفتار می‌شوند. مختصر عقلی دارند که وارد ماجراجویی نشوند؛ البته خیلی بعید است که وارد این صحنه شوند پس دنبال این مدل نیستند. صرفا ناامن‌سازی‌هایی دارند که از طریق جنگ هم دنبال می‌کنند. باید حریف را شناخت که بدانیم هدف‌اش چیست و می‌خواهد چه کاری انجام دهد.

 

 

رونمایی از بمب‌های هدایت‌شونده نقطه‌زن
بمب‌های پیشرفته هوشمند هدایت شونده یاسین، بالابان و بمب‌های هوشمند اپتیکی نسل جدید نقطه زن خانواده  قائم ساخته متخصصان سازمان های صنایع دفاع و صنایع الکترونیک ایران در وزارت دفاع با حضور وزیر دفاع رونمایی شد. امیر سرتیپ حاتمی  در مراسم رونمایی از بمب‌های پیشرفته هوشمند با تقدیر از تلاش و همت جهادی دانشمندان متعهد صنعت دفاعی در اعتلای بنیه دفاعی و توسعه قدرت بازدارنگی جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: امروز حفظ و افزایش قدرت دفاعی به عنوان یکی از مؤلفه های اقتدار آفرین در نظام بین الملل بسیار حائز اهمیت است و از این حیث در راستای تعهد و رسالت خود به نظام مقدس جمهوری اسلامی لحظه‌ای از این مهم غفلت نورزیده و در مجموعه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تلاش شبانه روزی متخصصان و دانشمندان مومن، انقلابی و مجاهد خود راهبرد بازدارندگی دفاعی فعال را سرلوحه اقدامات خود قرار دادیم.امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه مجموعه دفاعی کشور با بهره گیری از ظرفیت های دانشگاهی برجسته و سازمان های تخصص محور در عرصه‌های مختلف توانسته است به نحو شایسته نیاز نیروهای مسلح را در عرصه های رزم زمینی، دریایی، هوایی و ...  تأمین نماید، گفت:  اقدام مشترک دو سازمان صنایع دفاع و صنایع الکترونیک ایران (صا ایران) در ساخت بمب های هوشمند هدایت شونده وپیشرفته نقطه زن یاسین ، بالابان  و سری  قائم، برگ زرین دیگری از اقتدار و عزت را برای جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آورد.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۸/۵/۱۶ -  شماره 4487
جستجو
جستجو
بالای صفحه