عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۶۵۳۸
در رشته مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف ادامه تحصیل خواهم داد

دانش‌آموز اهوازی:‌ فکر نمی‌کردم رتبه اول کنکور شوم

سرانجام رتبه‌های برتر کنکور اعلام شدند و درحشش دو دانش‌آموز خوزستانی در میان نفرات برتر قابل تحسین است.

 علیرضا سخایی راد از اهواز با کسب رتبه نخست کنکور ریاضی ۹۸ ،‌ باعث سربلندی همه دانش‌آموزان و خانواده‌های خوزستانی شد.
نفر اول کنکور سراسری گروه آموزش ریاضی و فنی کنکور درباره اول شدنش در کنکورگفت: تا قبل ازکنکور احتمال میدادم رتبه خوبی کسب کنم؛ اما با برگزاری کنکور و شرایط که پیش آمده بود فکر نمی‌کردم نفر اول کنکور گروه ریاضی شوم.
علیرضا سخایی راد با اشاره به اعلام نتایج کنکورگفت: از اینکه نفر اول کنکور شدم بسیار خوشحال هستم .این دانش‌آموز نمونه تصریح کرد: روزانه به صورت متوسط ۸ تا ۱۰ ساعت درس می‌خواندم ومعمولاً بیشتر از ۱۰ ساعت مطالعه نمی‌کردم.نفر اول کنکور ریاضی سراسری ۹۸ مطرح کرد: تا قبل از کنکور احتمال می‌دادمرتبه خوبی کسب کنم اما با برگزاری کنکور و شرایط که پیش آمده بود فکر نمی‌کردم نفر اول کنکور گروه ریاضی شوم.
وی با شاره به شرکت در کلاس‌های کنکور گفت: در کلاس های تقویتی شرکت کرده ام و در اینجا از خانواده‌ام و کسانی که در زمینه کمکم کردند تشکر می‌کنند. او می‌گوید: پدرم لیسانس، مادرم فوق لیسانس و هر دو کارمند هستند. با تراز ۷۱۰۰ شروع کردم. میانگین ترازم در سال دهم ۷۸۰۰ و در سال یازدهم نیز ۷۸۰۰ بود. علت اصلی پیشرفتم را افزایش ساعت مطالعه‌ام می‌دانم. سرعت بالای مطالعه در حل سوال و یادگیری مطالب از ویژگی‌های آموزشی من است. ریاضی و فیزیک نقاط قوت من هستند، زیرا در این دروس به طور مستمر و با تعداد بالایی تست می‌زدم.  سخایی راد افزود: برای درس خواندن در کنار دروس مدرسه، از کتب کمک آموزشی انتشارات مختلف استفاده می‌کردم. نفر برتر کنکور ریاضی با اشاره به انتخاب رشته در دانشگاه گفت:‌  احتمالاً در رشته مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف ادامه تحصیل داده و طبق علاقه و تحقیق از بزرگترها، این انتخاب را انجام می‌دهم.
رتبه اول رشته ریاضی در کنکور ۹۸ با بیان اینکه چند روز قبل از برگزاریآزمون سراسری سال ۹۸ امید داشتم که رتبه اول رشته ریاضی را کسب کنم،خاطرنشان کرد: هرکسی با توجه به تلاشی که کرده است، می‌تواند نتیجه خود راتشخیص دهد.
سخایی‌راد تصریح کرد: مدرسه‌ای که درس می‌خواندم تیزهوشان بود، در برخی از دروس به کلاس کنکور رفته و با شرکت در آزمون‌های آزمایشی شرکت‌های مختلف، خود را ارزیابی می‌کردم.
رتبه برتر کنکورریاضی در ادامه با اشاره به نقش پررنگ خانواده در موفقیت تحصیلی فرزندان گفت:  خانواده نقش مهمی در پیشرفت علمی من داشتند و پدر و مادرم همیشه محیط خانه را برای درس خواندنم فراهم می‌کردند.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۸/۵/۱۶ -  شماره 4487
جستجو
جستجو
بالای صفحه