عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۷۷۸۳
سازمان ملل:

بیماری روانی میلیون‌ها نفر را تهدید می‌کند

گروه جامعه:‌ کارشناسان بهداشت سازمان ملل متحد اظهار کرده‌اند: که سایه تهدید یک بحران در حوزه سلامت روان، بر سر ما قرار دارد؛ چرا که میلیون‌ها نفر از مردم در سراسر جهان با مرگ و بیماری محاصره شده و به انزوا، گرسنگی و اضطراب ناشی از بیماری کووید ۱۹ رانده شده‌اند.

دوورا کستل، رئیس بخش بهداشت روان در  سازمان جهانی بهداشت خاطرنشان کرد:  انزوا ، ترس ، عدم اطمینان و آشفتگی اقتصادی همه باعث ایجاد اضطراب روانی می‌شوند.
کستل ضمن ارائه گزارش آمریکا و راهنمای سیاست در مورد کووید ۱۹ و سلامت روان ،افزود:احتمال افزایش تعداد و شدت بیماری‌های روانی وجود دارد؛ و دولت‌ها باید این مسئله را در محوریت اقدامات مقابله‌ای خود قرار دهند.او به خبرنگاران گفت: سلامت روان و تندرستی تمام جوامع به طور جدی تحت تأثیر این بحران قرار گرفته و به همین منظور بایستی فوراً دراولویت قرار گیرد.گزارشی که سازمان جهانی بهداشت ارائه داده است، چندین منطقه و بخش‌هایی از جوامع - شامل کودکان و نوجوانان دورافتاده از دوستان و مدرسه و کارکنان مراقبت‌های بهداشتی که شاهد آلوده شدن و مرگ هزاران بیمار کرونا هستند- را به عنوان اقشار در معرض خطر اضطراب روانی معرفی می‌کند.
این گزارش همچنین اضافه می‌کند:  میلیون‌ها نفر تاکنون درآمد و معاش خود را از دست داده، یا با این خطر مواجه هستند که این موضوع آن‌ها را به لحاظ اقتصادی در وضعیت متزلزلی قرار می‌دهد. در عین حال، تکرار اطلاعات نادرست و شایعات در مورد بیماری همه‌گیر کرونا و عدم اطمینان مردم در مورد پایداری این وضعیت، آن‌ها را دچار احساس اضطراب و ناامیدی نسبت به آینده می‌کند.گزارش فوق همچنین اقداماتی را که سیاست‌گذاران می‌توانند به منظورکاهش رنج عظیم صدها میلیون نفر و  کم کردن هزینه‌های بلندمدت اجتماعی و اقتصادی انجام دهند، تشریح کرده است.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۹/۲/۲۷ -  شماره 4653
جستجو
جستجو
بالای صفحه