عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۱۸۱۰۶

رئیسی: ورود به تخلفات مقطعی نیست

رئیس قوه‌قضائیه گفت: ورود به تخلفات مقطعی نیست، لواسان آغاز کار ماست. مسئله را رها نخواهیم کرد. آقایان فکر کردند، دو حکمی که در دو منطقه صادر کردیم تبلیغات بوده، تازه قضیه را شروع کردیم.

حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی تصریح کرد: سازمان‌های اداری کشور اگر تخلف کنند، باید به صورت مضاعف با آنها برخورد شود. به نظر ما سازمان‌های اداری کشور هستند که با ارتکاب تخلف، باب تخلف را بیشتر باز می‌کنند.وی به موضوع تخلف تعاونی‌ها اشاره کرد و گفت: مگر چون تعاونی فلان دستگاه هستند، حق دارند تخلف کنند؟ همانطور که افراد حق ندارند تخلف کنند، تعاونی هم حق ندارد تخلف کند. تعاونی مربوط به هر جا باشد، حق ندارد تخلف کند.وی به وزرا و همه سازمان‌ها در کشور توصیه کرد که بخش‌ها و سازمان‌های حقوقی خود را قوی کنند و در این بخش‌ها حقوقدانان قوی و نفوذناپذیر به کار گیرند تا از طریق دستگاه قضائی و طرق مختلف اداری حقوق دولت را دنبال کنند.رئیسی تاکید کرد: هر دستگاهی که بخش حقوقی قوی و نفوذناپذیر داشته، در احیای حقوق دولت بسیار موفق تر عمل کرده است.

 

 

دولت روحانی جنازه اصلاحات را تشییع می‌کند

یك نماینده پیشین مجلس گفت: مشارکت در انتخابات آتی پرشور نخواهد بود و همه این اتفاق هم به دوران کرونا زده باز نمی‌گردد، با تک قطبی شدن انتخابات مشارکت آنچنانی نخواهد بود اما چون انتخابات شوراها در بیشتر شهرها قومی، قبیله‌ای و طایفه‌ای است نسبتا مشارکت کلی را بالا خواهد برد.
ابراهیم نکو، در ارتباط با رابطه جامعه کرونا زده و انتخابات آتی اظهار کرد: پیش از پرداختن به ابعاد فضای انتخابات در سالی که کرونا مهم ترین معضلش بوده ، باید واقعیت‌ها را دید و نباید آن‌ها را نادیده گرفت. طیف اصلاحات و نزدیکانش قافیه را در عرصه سیاسی فعلی به دلایلی باخته اند و من فکر می‌کنم انتخابات آتی به سمت یک قطبی شدن حرکت می‌کند.
 وی گفت: در حالی پیش‌بینی می‌کنیم انتخابات ریاست‌جمهوری آتی تک قطبی خواهد بود که این امر ناخوشایند جامعه سیاسی و مردم است. دلایل باخت اصلاحات در عرصه سیاسی وبی‌اقبالی مردم به آنان به عملکرد سیاسی خود بزرگان این جریان بر می‌گردد.نکو گفت: یکی از دلایل یاس و نا‌امیدی جامعه از اصلاح‌طلبان عدم مطالبه گری آنان از دولت است. آن‌‌ها می‌توانستند با مطالبه گری و تذکر صحیح امید را به جامعه برگردانند. اطرافیان آقای روحانی هیچ گونه رقبتی برای تعامل با جامعه اصلاح‌طلب ندارند و رفته رفته در بدنه دولت افرادی نفوذ کردند که سهم کمی از سبد رای دولت روحانی متعلق به آنان است. کسانی هستند که با کمترین نقش در به قدرت رسیدن این دولت بیشترین نفوذ را پیدا کردند. این نماینده اسبق مجلس گفت : سکوت محض سران اصلاح‌طلب و عدم توجیه جامعه باعث شده بدنه جریان اصلاحات به انتخابات آتی روی خوشی نشان ندهد. متاسفانه باید گفت دولت روحانی جنازه اصلاحات را تشییع می‌کند و مقصر اصلی بزرگان همین جریان هستند.
نکو در پایان گفت: لازم است عقلای جامعه از هر طیف و جناحی برنامه‌ای برای حضور حداکثری مردم و دو جریان اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان در انتخابات تهیه کنند. عقلای اصلاح‌طلبی با فراهم آوردن روش‌های معقول از یک سو و دستگاه‌های مربوطه با انجام یکسری اقدامات برای تشویق حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات از سوی دیگر جلوی تک قطبی شدن انتخابات ریاست‌جمهوری آتی را بگیرند.

 

 

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۹/۵/۶ -  شماره 4698
جستجو
جستجو
بالای صفحه