عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۱۸۳۸۱

یک ماه از وعده گشایش اقتصادی روحانی گذشت!

گروه اقتصادی: حدود یک ماه پیش حسن روحانی به دوربین‌های تلویزیونی نگاه کرد و گفت در هفته آینده خبرهای خوشی برای مردم داریم و گشایش اقتصادی در کشور شاهد خواهیم بود! رئیس دولت در آن روز تاکید کرد: «باید به گونه‌ای برنامه ریزی و اقدام کنیم تا مردم شریف ایران حس کنند مجموعه نظام برای حل مشکلات اقتصادی و معیشت آنان در تلاش هستند و این موضوع در شرایط خاص و پیچیده اقتصادی امروز کشور، بسیار حائز اهمیت است.»

در این مدت اما آنچه از گشایش دیده‌ایم شامل چه کسانی بوده است! دست کم چند هزار تومان به قیمت ارز اضافه شده که این نشان از گشایش اقتصادی برای دولت است چرا که گران شدن دلار یکی از راه‌های کسب درآمد دولت به شمار می‌رود. در این مدت خودروهای داخلی نیز دست کم هر کدام بالای چند میلیون گرانتر شده اند! این گشایش هم به شرکت‌های دولتی ایران خودرو و سایپا می‌رسد!
گشایش دیگری که در این مدت شاهد بودیم هم شامل سرمایه‌های مردمی می‌شود که وارد بورس شده بود اما به قولی تبخیر شد و شرکت‌های دولتی نیز بی‌نصیب نبوده‌اند!
در همین مدت شاهد افزایش قیمت چند برابری بسیاری از کالاهای اساسی از جمله برنج،‌ کره و حتی نخم مرغ بوده‌ایم. کالاهایی که در گذشته برای پرکردن خلا گوشت و مرغ در سفره اقشار کم‌درآمد جامعه قرار داشت این روزها قیمت ةایی نجومی را تجربه می‌کند. لاستیک خودرو هم در همین روزها با افزایش شدید تا چهار برابری مواجه شده است تا جایی که یکی از فعالان این صنف اعلام کرده با این حجم از گرانی لاستیک خودروهای سنگین، به زودی شاهد زمی‌نگیر شدن بسیاری از این خودروها خواهیم بود.
 در چنین شرایطی برخی اما با سیاه نمایی به دنبال القای این هستند که وعده گشایش اقتصادی روحانی انجام نشد! این درحالی است که گشایش اقتصادی وعده‌ای بود که اتفاقا اجرایی شد و درآمدهای آن نیز همچنان برای دولت ادامه دارد!اما شاید پرسیده شود سهم مردم از این گشایش اقتصادی چیست؟ به نظر می‌رسد از ابتدا نیز قرار بر این نبوده که گشایش اقتصادی شامل حال مردم شود! روحانی دیروز گفت: «مردم می‌دانند آب و برق شان قطع نمی‌شود این‌ها باعث اعتماد آنها شده است»

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۹/۶/۲۶ -  شماره 4737
جستجو
جستجو
بالای صفحه