عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۲۷۵۵۵
کمبود شدید نقدینگی در بازار سهام؛

روند منفی بورس ادامه‌دار است؟

گروه اقتصادی:‌روز گذشته شاخص کل بورس محدوده ۱.۴ میلیون واحد را از دست داد و وارد کانال ۱.۳ میلیون واحدی شد. اما روند منفی بازار تا چه زمانی ادامه می‌یابد؟

 شاخص کل بورس آخرین شنبه آبان ماه را با از دست دادن کانال ۱.۴ میلیون واحدی به اتمام رساند. ریزش بیش از ۲۷ هزار واحدی در شاخص کل بورس در حالی رقم خورد که اکثر لیدرهای بازار تماما قرمزپوش بودند. اما این روند تا کجا ادامه دارد؟
یك کارشناس بازار سهام گفت: در ادامه بازار در هفته جاری،   انتظار کاهش حجم معاملات و قیمت‌ها را داریم. شاخص کل بورس مرز روانی ۱.۴ میلیون واحدی را از دست داد. این موضوع می‌تواند یکی از عواملی باشد که روی بازار تاثیر می‌گذارد.پیمان حدادی افزود : هفته گذشته موضوعاتی در رابطه با بحث قیمت‌‌گذاری خودرو و این هفته هم قطع گاز فولادی‌ها مطرح شد. این عوامل باعث شده بازار سهام روند منفی داشته باشد. نکته اینجاست که خارج از حیطه بازار سرمایه وزارت‌خانه‌های صمت و نفت نیز با تصمیمات خود به بورس لطمه می‌زنند. این موضوع ابهامات در خصوص لایحه بودجه ۱۴۰۱را بیش از گذشته می‌کند و نگرانی فعالان بازار سرمایه را افزایش می‌دهد.حدادی عنوان کرد: امیدواریم شاخص کل بورس در محدوده یک میلیون و ۳۳۰ هزار واحد حمایت داشته باشد. در بازار سهام کمبود نقدینگی به شدت حس می شود و از طرفی افزایش نرخ بهره بین بانکی بر عدم ورود نقدینگی به بازار سرمایه افزوده است.در مجموع انتظار می‌رود در بازار فردا نوسانات منفی در نیمه اول و افزایش تقاضای غیر موثر در نیمه دوم را شاهد باشیم. این روند امیدی را برای بازار سرمایه در دوشنبه به وجود نمی‌آورد.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۴۰۰/۸/۳۰ -  شماره 5029
جستجو
جستجو
بالای صفحه