عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۲۷۵۸۷
گل‌گهر- استقلال در هفته ششم؛ نبرد برای صدر با امیرِ سکونشین

بازی شطرنج‌وار درنصف جهان

گروه ورزشی: ۸ دیدار مسابقات هفته ششم لیگ‌برتر امروز برگزار می‌شود در حساس‌ترین مسابقه استقلال میهمان تیم گل‌گهرسیرجان است و پرسپولیس در حضور هوادارانش به مصاف نفت آبادان خواهد رفت.

بسیاری از تیم‌ها و هواداران انتظار داشتند که در هفته ششم هم تماشاگران در شهرهای مختلف اجازه حضور در ورزشگاه‌ها را پیدا کنند اما در نهایت تا لحظه نوشتن این گزارش فقط بازی پرسپولیس و نفت آبادان در ورزشگاه آزادی با حضور تماشاگر شد.
تراکتور - پدیده؛ اولین برد با سولدو؟
تراکتور با زونیمیر سولدو توانست تیم پرمهره سپاهان را متوقف کند. آن هم در حالیکه این مربی کروات که هموطن اسکوچیچ است فقط ۴ روز برای آن مسابقه فرصت داشت. در حال حاضر هواداران پرشور تراکتور منتظرند تا اولین برد تیم شان را با سولدو جشن بگیرند. برد در این مسابقه دور از دسترس قرمزپوشان تبریزی نخواهد بود. حریف آنها تیم پدیده مشهد است که هیچ بردی در این فصل به دست نیاورده و با یک گل زده اخرین تیم جدول لیگ است. 
نساجی - پیکان؛ برد صد و پنجاهم تهران
نساجی هفته گذشته دست به کار بزرگی زد و استقلال را مقابل هوادارانش در ورزشگاه آزادی متوقف کرد اما پیکان در خانه مقابل فجرشهید سپاسی شکست خورد و از رسیدن به صدر جدول بازماند.این مسابقه بازهم در ورزشگاه شهدای ساری برگزار خواهد شد زمین چمن ورزشگاه قائمشهر هنوز هم آماده نیست و این مساله داد هواداران تیم نساجی را درآورده البته استاندار قول رسیدگی و همکاری داده تا نساجی بتواند زودتر در ورزشگاه خانگی خود میزبان رقبا باشد.
سپاسی - سپاهان؛ زردپوشان مقابل تیم غول کش
فجر بعد از دو شکست ابتدای فصل روند صعودی را طی کرد و به دو برد و یک تساوی رسید. فجری‌ها از استقلال صدرنشین یک امتیاز گرفتند و هفته قبل نیز پیکانی را شکست دادند که با آبی پوشان صدرنشینی مشترک لیگ را داشت. این هفته آنها با یک تیم مدعی دیگر روبه رو می‌شوند. سپاهان با تمام توان به شیراز می‌رود تا سه امتیاز را بگیرد تا همچنان در جمع مدعیان و بالانشینان جدول باقی بماند.سپاهان در دو بازی اخیرش مقابل ذوب آهن و تراکتور تبریز گلی نزده است و محرم نوید کیا می‌داند اگر تیمش بخواهد قهرمان شود باید تغییراتی در روند نتیجه گیری تیمش ایجاد کند. 
هوادار - آلومینیوم؛ نبرد صدرنشین با تیم عنایتی
هوادار با توجه به برد مس رفسنجان مقابل پدیده با رای انضباطی به رده یکی مانده به آخر جدول لیگ سقوط کرد. تیمی که یک برد و ۴ باخت دارد ، اگر می‌خواهد فصل بعد هم در لیگ‌برتر باشد باید شرایطش را تغییر بدهد. از شانس بد رضا عنایتی تیم هوادار فردا به مصاف آلومینیوم اراک صدرنشین می‌رود. شاگردان رسول خطیبی بالاتر از همه مدعیان سنتی لیگ ایستاده اند و از نظر روحی و روانی تیمی کاملا آماده هستند.
گل گهر- استقلال؛ نبرد برای صدر با امیرسکونشین
گل گهر اگرچه دو پله پایین تر از استقلال رده دومی است اما فقط دو امتیاز با آبی پوشان تهرانی فاصله دارد. 
فرهاد مجیدی باید با امیر قلعه نویی سکونشین رقابت تاکتیکی داشته باشد. سرمربی گل گهر همچنان محروم از حضور روی نیمکت است. مهاجمان خارجی استقلال هنوز به اندازه هیاهویی که به راه انداختند در میدان مسابقه ارزش هایشان را نشان نداده اند. هواداران استقلال به هیچ عنوان دوست ندارند تیم شان روی نوار مساوی گام بردارد. گل گهر هم سه مساوی پیاپی ثبت کرده و ادامه این روند اصلا مورد نظر کادرفنی، بازیکنان و حتی مدیریت باشگاه نیست. 
ذوب آهن - فولاد؛ بازی شطرنج‌وار
هر دو تیم از تیم‌های با شخصیت و ساختارمند فوتبال کشور هستند. ذوبی‌ها بعد از پشت سرگذاشتن یک فصل کابوس وار و بقا در لیگ‌برتر این فصل را خیلی خوب شروع کرده اند.تیم مهدی تارتار حالا با ۹ امتیاز در رده ششم جدول ایستاده و چشم به رتبه‌های بالاتر دارد. نکونام هم که لیگ را با یک برد ۱۰ نفره مقابل هوادار شروع کرد به دنبال دومین پیروزی متوالی اش است. البته این بازی برای هر دو تیم سخت خواهد بود و ۳ امتیاز این بازی شطرنج وار به تیمی خواهد رسید که کمتر اشتباه کند. 
نفت مسجدسلیمان - مس رفسنجان؛ عبور از ۵!
نفت مسجدسلیمان حکایت هزار و یک شب است از ابتدای فصل هر روز ماجراهای زیادی در مورد بی پولی و اعتراض بازیکنان و مربیان این تیم شنیده ایم. فراز کمالوند تقریبا بعد از هر مسابقه مشکلات مالی تیم را بیان کرده و اولتیماتوم داده که اگر تا فلان تاریخ این مشکلات حل نشود از تیم جدا خواهد شد. با این شرایط نفتی‌ها میزبان تیم مس رفسنجان هستند که شرایط مالی شان طبیعی و خوب است. هر دو تیم هم ۵ امتیاز دارند با این تفاوت که نفت مسجدسلیمان با همه مشکلاتی که داشته ۵ امتیازش را در میدان کسب کرده اما مس رفسنجان ۳ امتیاز را با رای انضباطی و به لطف غیبت پدیده در هفته اول به دست آورده است. مس رفسنجان البته هفته گذشته یک امتیاز از پرسپولیس قهرمان ۵ دوره لیگ گرفت.
پرسپولیس - نفت آبادان؛ قطع نوار تساوی‌ها
پرسپولیس سه هفته است که رنگ برد را ندیده و این برای تیمی که می‌خواهد این فصل هم مدعی قهرمانی باشد آمار مناسبی نیست. یک باخت و دو تساوی باعث شده که برخی منتقدین حسابی از کادرفنی سرخپوشان انتقاد کنند و مدعی شوند که پرسپولیس به بن بست تاکتیکی رسیده است. نفت آبادان هم بعد از سه شکست متوالی در ابتدای فصل یک برد و یک مساوی به دست آورد. علیرضا منصوریان سرمربی نفت با تیم‌های مختلف از نفت تهران تا ذوب آهن بازی مقابل پرسپولیس را تجربه کرده است و اکنون باید دید این مرتبه او چه نتیجه‌ای مقابل پرسپولیس خواهد گرفت.باید دید پرسپولیس بعد از حدود دوسال مقابل هوادارانش می‌تواند به یک برد شیرین برسد و دوباره به جمع بالانشینان جدول برسدیا مثل استقلال مقابل تماشاگرانش متوقف می‌شود.
منصوریان: بازی سختی مقابل پرسپولیس داریم
در همین حال سرمربی صنعت نفت آبادان گفت: به دو دلیل این بازی ما مقابل پرسپولیس سخت است.
 علیرضا منصوریان قبل از بازی تیمش مقابل پرسپولیس تهران عنوان کرد: بازی خیلی سختی خواهیم داشت، به دو دلیل یکی اینکه پرسپولیس به اندازه کافی از بازی قبلی‌اش امتیاز نگرفته است و این یکی دو هفته شرایط سینوسی داشته است. مورد دوم این است که آنها با حضور هواداران بازی خواهند کرد و روحیه و انرژی مضاعفی خواهند داشت.منصوریان همچنین خاطر نشان کرد: به بچه‌ها گفتم که نباید اشتباه فردی داشته باشیم و در زمین دونده‌تر عمل کنیم. اگر مسائل تاکتیکی را مقابل پرسپولیس رعایت نکنیم قطعاً تنبیه می‌شویم.وی یادآور شد: در تمام بازی‌ها امیدوار به میدان می‌رویم و کاری به هزینه تیم حریف نداریم. بازیکنان ایرانی شاید در قیمت مختلف باشند، ولی در کیفیت خیلی به هم نزدیک هستند. ما این تفکر را وارد تیم‌مان کردیم.
گل‌محمدی: صنعت نفت تیمی دونده و تکنیکی است
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس بازی مقابل صنعت نفت آبادان را مهم و حساس توصیف کرد و سه امتیاز آن برای سرخپوشان از نان شب هم واجب‌تر است.
یحیی گل‌محمدی اظهار داشت: بعد از اینکه ما در سه بازی اخیرمان نتایج خوبی نگرفتیم و انتظاری که از خودمان داشتیم، برآورده نشد، قطعاً بازی فردا برای ما خیلی مهم و حساس است. به قول معروف سه امتیاز این بازی برای ما از نان شب هم واجب‌تر است. باید تلاش زیادی کنیم و تمرکز بالایی داشته باشیم، چرا که مقابل یک تیم تکنیکی و دونده بازی داریم. با توجه به بازی‌هایی که از تیم نفت دیدیم باید بگویم این تیم خوب بازی می‌کند.
وی در پاسخ به این سئوال که به دنبال این موضوع است که اخبار تیم و رختکن به بیرون درز نکند، یادآور شد: در مورد صحبت‌هایی که در رختکن بیان شده و اخباری که مطرح می‌شود، باید بگویم من نمی‌توانم جلوی این موضوع را بگیرم. این مشکل از سال‌های قبل وجود دارد و متأسفانه اخبار رختکن مثل ترکیب تیم ممکن است به بیرون راه پیدا کند. ما دوست نداریم این اتفاق بیفتد و از چند سال پیش هم این اتفاق می‌افتاد که زیاد اهمیت نمی‌دادیم.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۴۰۰/۹/۳ -  شماره 5032
جستجو
جستجو
بالای صفحه