عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۳۰۵۱۷
بیانیه حزب ندای ایرانیان در آستانه یک سالگی دولت رئیسی:

ادعای انقلابی‌گری برای حل مشکلات کافی نیست

حزب ندای ایرانیان در آستانه یک‌سالگی دولت سیزدهم، بیانیه تحلیلی صادر کرد. در این بیانیه آمده است:امروز در حالی در آستانه ۲۸ خردادماه سال ۱۴۰۱ قرارگرفته‌ایم که یک سال از عمر دولت سید ابراهیم رئیسی هشتمین رئیس‌جمهوری اسلامی ایران گذشته و سه سال از عمر آن باقی‌مانده است. مردم صبور ایران در یک سال گذشته روز‌های سختی را از نظر اقتصادی و معیشتی تجربه کردند.

عملکرد یک سال گذشته دولت در حوزه اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و بین‌المللی عبرت‌ها و هشدار‌هایی بر جای گذاشت که حزب ندای ایرانیان به عنوان بخشی از جریان اصلاح‌طلبی کشور وظیفه خود می‌داند با نگاهی نقادانه و با هدف اصلاح رویکرد‌ها و سیاست‌ها با سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور محترم و مردم ایران در میان بگذارد.
 دولت رئیسی، گرچه از همان ابتدا عنوان دولت مردمی را انتخاب کرد، اما رویکرد‌های جناحی و سیاسی در عزل مدیران غیرهمسو و به کار گماردن مدیرانی از یک جریان خاص سیاسی نشان داد این دولت در عمل نتوانسته همه مردم ایران را نمایندگی کند. حضور پررنگ دانش‌آموختگان دانشگاه امام صادق در کلیدی‌ترین مسئولیت‌های مدیریتی، از همان ابتدا نشان داد ما شاهد یک سلیقه و گرایش سیاسی خاص در دولت هستیم. در چنین شرایطی با کناره‌گیری یکی از ضعیف‌ترین وزرای این مکتب فکری در آستانه سالگرد روی کار آمدن ابراهیم رئیسی، امیدواریم رئیس‌جمهور به این نکته پی برده باشد که کشور را نمی‌توان تنها با دانشگاه امام صادق اداره کرد.
 در یک سال گذشته و در مواجهه با اتفاقات و بحران‌ها و به‌خصوص ناملایمات اقتصادی، شاهد صدور پی‌درپی دستور از جانب ریاست‌جمهوری بودیم. این در حالی است که در عمل هیچ‌یک از این دستور‌ها به‌جایی نرسید تا بار دیگر، این درس اساتید، برای دولت اثبات شود که اقتصاد دستوری اداره نمی‌شود.گرچه در ایام تبلیغات انتخاباتی شاهد وعده‌های مکرر جناب آقای رئیسی و تیم همراهشان برای برطرف کردن مشکلات معیشتی مردم بودیم، اما آنچه در عمل اتفاق افتاد کوچک شدن سفره‌های مردم، حذف اقلام خوراکی از سبد خانواده‌ها و فشار بیشتر به طبقات متوسط و ضعیف جامعه بود. 
مردم هنوز فراموش نکرده‌اند که دولت وعده ساخت یک‌میلیون مسکن در سال را داده بود، اما تاکنون جز یک نمایش تبلیغاتی در قالب ثبت‌نام از مردم، هیچ نشانی از تحقق یک دهم این وعده نیز به چشم نمی‌خورد. در حوزه سیاست خارجی، علی‌رغم ساعت‌ها گفت‌وگو و مذاکره، هیچ چشم‌انداز امیدبخشی از تفاهم دیده نمی‌شود و به نظر می‌رسد دولت در حال از دست دادن فرصت دیپلماسی است. حزب ندای ایرانیان یک‌بار دیگر به دولتمردان یادآوری می‌کند، هرگونه برنامه تحولی به‌منظور توسعه کشور، پیش‌نیازش ارتباط با دنیا و قرار گرفتن در مدار دیپلماسی است؛ کما اینکه تجربه نشان داده هیچ کشوری در انزوای جهانی به موفقیت نرسیده است.
در ماه‌های گذشته شاهد شدت گرفتن اعتراضات اصناف و اقشار مختلف مردم بودیم، به‌گونه‌ای که در همین یک ماه اخیر، کمتر روزی را می‌توان پیدا کرد که در گوشه‌ای از کشور، اعتراضی علیه دولت شکل نگرفته باشد. با این حال به نظر می‌رسد دولت صدای اعتراض مردم را نمی‌شنود و برنامه‌ای برای توجه به خواسته‌های عمومی شهروندان ندارد. متأسفانه در ماه‌های گذشته با عناوینی از جمله توجه به جوانان مؤمن انقلابی، شاهد تضعیف نظام بوروکراسی کشور و کنار گذاشتن جمعی از بدنه کارشناسی دولت با اتهاماتی نظیر بانیان وضع موجود بوده‌ایم. نتیجه چنین عزل و نصب‌های سیاست‌زده‌ای، تضعیف نظام اداری و بی‌تدبیری‌های گسترده در سطوح مختلف بوده که نقطه اوج آن در وزارت رفاه، کار و تأمین اجتماعی قابل مشاهده است که در نهایت به کناره‌گیری وزیر پرحاشیه آن منجر شد. حزب ندای ایرانیان از رئیس‌جمهور محترم می‌خواهد نسبت به ترمیم کابینه و تغییر مدیران ارشد دستگاه‌های دولتی  هرچه سریع‌تر اقدام کرده و مدیرانی در تراز اداره کشور ایران را جایگزین مدعیانی کند که دولت را در کمتر از یک سال به این حال و روز غمبار انداخته‌اند. مدیریت ویروس کرونا، استمرار مسیر  دولت قبل در واردات واکسن و توجه به نظرات علمی پزشکان متخصص برای مهار ویروس کرونا، جزو نقاط قوت دولت سیزدهم محسوب می‌شود. همین نمونه قابل‌تحسین، اثبات می‌کند، ادعای  انقلابی گری برای حل مشکلات کافی نیست.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۴۰۱/۳/۳۰ -  شماره 5151
جستجو
جستجو
2
بالای صفحه