عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۵۲۲۳
در راستاي حمايت از اقشار آسيب‌پذير؛

کارمندان و بازنشستگان هم مشمول بسته حمایتی شدند

در راستای بسته حمایتی دولت، کارمندان و بازنشستگان هم مشمول این طرح می‌شوند. با توجه به اختصاص ۹ هزار میلیارد تومان برای این طرح، سهم هر نفر تاپایان سال حدوداً ۲۲۵ هزار تومان می‌شود.

 ۵ آبان ماه طرح حمایت غذایی از گروه‌های کم درآمد جامعه که درهفته‌های گذشته در هيات وزیران به پیشنهاد مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه تصویب شد، به دستگاه‌های اجرایی مربوطه ابلاغ شد. بر اساس این طرح ۸ ماده‌ای، سازمان برنامه و بودجه کشور مجاز است به منظور حمایت از گروه‌های کم درآمد جامعه و تامین بسته‌های حمایتی برای گروه‌های تحت پوشش، در قالب واریز به حساب سرپرست خانوار از طریق حساب‌های بانکی متصل به یارانه‌های نقدی اقدام کند. بر اساس ابلاغیه معاون اول رئیس‌جمهور، سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است تا سقف مبلغ ۹۰ هزار میلیارد ریال از منابع موضوع بند۴ را صرف اجرای این تصویب نامه و مازاد بر سقف یاد شده را صرف حمایت از تولید، اشتغال و قراردادهای پیمانکاران کند. با توجه به اینکه، این ابلاغیه، سهم هر فرد مشمول را دقیقاً مشخص نکرده است، اما می‌توان به صورت تقریبی سهم هر فرد را محاسبه کرد. رئیس‌جمهور چندی قبل و در جلسه بررسی صلاحیت چهار وزیر پیشنهادی، تعداد افراد مشمول بسته حمایت غذایی را نیمی از جمعیت کشور اعلام کرده بود. محمد شریعتمداری، وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز همچنین درباره مشمولان این طرح بیان کرد: نیمی از جمعیت ایران مشمول بسته حمایتی می‌شوند. اگر جمعیت ایران را ۸۰ میلیون نفر در نظر بگیریم با استناد به اظهارات مسئولان حدود ۴۰ میلیون نفر مشمول این طرح خواهد شد که تا پایان سال سهم هر نفر ۲۲۵ هزار تومان می‌شود. براساس مصوبه حمایتی دولت تا کنون سازمان برنامه و بودجه مجاز بود که گروه‌های کم درآمد جامعه را تحت پوشش این طرح قرار دهد. اکنون طبق اعلام جدید وزارت کار قرار است تمامی بازنشستگان و کارمندانی که حقوق آن‌ها کمتر از ۳میلیون تومان است نیز مشمول این بسته حمایتی شوند.
 هیات وزیران به پیشنهاد مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت کمک جبرانی به کارکنان دولت و مستمری‌بگیران صندوق‌های بازنشستگی کشوری، لشکری را به تصویب رساند. بر اساس این مصوبه، سازمان برنامه و بودجه مجاز است، برای کارکنان رسمی، پیمان