عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۵۲۲۵
قبح شعار ‌استخر فرح‌ ریخته شده است؛

تندروها، استخر فرح و آرزوی مرگ

گروه سياسي: ظاهرا قبح شعار ‌استخر فرح‌ ریخته شده و تکرار آن از سوی تندرو‌ها واکنش‌های کمتری به دنبال دارد. در حدود سه ماه اخیر برای سومین بار حسن روحانی، رئيس‌جمهور از سوی طیفی از فعالان سیاسی تندرو اصول‌گرا به صورت تلویحی تهدید شده است. این تهدید‌ها با وجود بازتاب گسترده رسانه‌ای و خبری حالا کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

به گزارش فرارو،‌ «شما باید جواب‌گو باشید سر وقتش. جهانگیری گفت: منشی بدون اذن ایشان نمی‌توانم بردارم. مردک تو که نمی‌توانی غلط کردی رفتی آنجا. باید جواب خدا را بدهید سر فرصت محاکمه‌تان می‌کنیم. دستمان هم نرسد‌ان ربک لب الاستخر‌آیه جدیدی داریم. کنار استخر کوشک، خدای ما همان خدایی است که لب استخر خفت‌گیری می‌کند. از لب مرز تا خود اینجا همه دعاگویت هستند این دعا‌هایی که کردند من بعید می‌دانم مولا مولایی باشد که تا عید دوام بیاوری. این دعا‌هایی که مردم کردند کارت با کرام‌الکاتبین است چی بشود تا عید دوام بیاوری...» ‌این سخنان از سوی سعید قاسمی از چهره‌های تندرو و جنجالی منتقد دولت مطرح شده است. او این سخنان را در کربلا گفته و مدعی کم کاری و کارشکنی دولت در خدمت به مردم شده است. قاسمی گفت که ‌خدای ما همان خداییست که لب استخر خفتگیری می‌کنه! سعید قاسمی یکی از چهره‌های تندرو اصول‌گرایان است که مانند افرادی همچون حسن عباسی در نشست‌های و محافل نزدیک به جبهه پایداری با سخنرانی‌های پر شور و اظهارات بحث برانگیز جنجال‌های فراوانی به پا می‌کند. قاسمی فعال فرهنگی سیاسی ایرانی و از فرماندهان دفاع مقدس است. او بازنشسته سپاه پاسداران و دارای مدرک کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه علم و صنعت است. قاسمی در دانشگاه شهید رجایی معماری تدریس می‌کند. استفاده از ادبیات کوچه بازاری و دمیدن شور در مخاطبان با از کوره دررفتن، عصبانی شدن و کوبیدن روی میز از جمله ویژگی‌های سخنرانی‌های قاسمی است. سعید قاسمی از منتقدان سر سخت آيت‌اله هاشمی رفسنجانی و خانواده او در سال‌های اخیر بوده است. پس از محکومیت فائزه هاشمی به زندان، قاسمی گفت: به نظر او فائزه هاشمی به زندان نخواهد رفت و اگر هم رفت ریشش را می‌تراشد که البته فائزه هاشمی به زندان رفت و قاسمی ریشش را نتراشید. قاسمی همچنین در پی مرگ آيت‌اله هاشمی رفسنجانی، سخنان مجادله برانگیزی در مورد او، دلایل مرگ و نحوه تشییع از جمله عدم انتشار تصویر جنازه او بیان کرد که این سخنان با انتقاد وکیل خانواده هاشمی و سیاسیون اصول‌گرا و اصلاح‌طلب مواجه شد و مشاور هاشمی نیز تصویر جنازه را منتشر کرد. اشاره اخیر سعید قاسمی به مرگ آيت‌اله هاشمی در ‌استخر‌ و تهدید تلویحی حسن روحانی با این اشاره، اولین بار نیست که در ماه‌های اخیر رخ می‌دهد. پیشتر در ۲۵ مرداد ماه، در مدرسه فیضیه قم تجمعی برای اعتراض به وضعیت اقتصادی برگزار شد که انتقادات مطرح شده از سوی سخنران اصلی مراسم، حسن رحیم پور ازغدی و برخی از پلاکارد‌های موجود در مراسم، به‌شدت خبرساز شد.  یک هفته پس از تجمع فیضیه حاج منصور ارضی از مداحان مشهور و منتقدان جدی دولت و آيت‌اله هاشمی رفسنجانی باز هم شعار جنجالی فیضیه را یادآوری کرد. بر اساس فیلمی که از سخنرانی حاج منصور ارضی در روز عرفه منتشر شد، این مداح با اشاره به اقدامات مرحوم آیت‌اله هاشمی رفسنجانی و برنامه‌های دولت حسن روحانی می‌گوید:‌اون یارو آخرش در استخر مرد، این یارو هم آخرش در استخر می‌میرد.‌او افزود:‌این‌هایی که خیانت می‌کنند، جوری می‌میرند که دوست و دشمن، کافر و مومن حیران می‌شود. ‌
 به نظر می‌رسد با سخنان تازه سعید قاسمی این طیف از مخالفان تندرو حسن روحانی نه تنها با واکنش‌های صورت گرفته به تجمع فیضیه عقب نشینی نکرده‌اند بلکه ابایی ندارند که تاکید کنند منتظر ‌مرگ‌ حسن روحانی، رئيس‌جمهور به هر‌ترتیبی هستند. در همین راستا ویدئو عجیب دیگری هم منتشر شده که در آن یک روحانی در اتوبوس شهری مشهد مدعی شده است:‌پنج روز است که آقای حسن روحانی رئیس‌جمهوری بر اثر سکته فوت کرده است. تنها کسی که سد راه زائران اربعین بود، یکی متوکل عباسی و دوم حسن روحانی همه مردم شاهدند که برای زائران، ایشان کارشکنی کردند. همه گله و شکایت دارند. چرا خبر به این مهمی یعنی مرگ آقای روحانی را از مردم مخفی کرده اند. ‌
حسن روحانی در هفته‌های اخیر از سوی برخی از سیاستمداران تندرو که در مجلس حضور دارند متهم به خیانت شده است. به تازگی فیلی از محمد جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد منتشر شده که در آن با استناد به این سخنان رهبر معظم انقلاب‌اگر کسی اعلام کند که نه‌خیر، نمی‌شود دیگر کاری کرد و دیگر کار از کار گذشته - [یعنی]اعلام بن‌بست- اگر کسی چنین کاری را بکند، یا جاهل است یا حالا عرض کردم من نمی‌خواهم نسبت خیانت به کسی بدهم، امّا حرف، خائنانه است؛ اگر ناشی از جهالت نباشد.، علی لاریجانی و حسن روحانی را خائن خطاب می‌کند. تصاویر نشان می‌دهد دو نماینده دیگر جبهه پایداری، مجتبی ذوالنوری نماینده قم و حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده شاهین‌شهر نیز در این مراسم کنار او نشسته‌اند و با لبخند، کریمی قدوسی را در خائن خواندن رؤسای دو قوه همراهی می‌کنند.

 

 

دولتمردان آمریکا سرگردان هستند
سخنگوی قوه‌قضائیه گفت: دولتمردان نظامی و اقتصادی آمریکا سرگردان هستند و نمی‌دانند چه تصمیمی بگیرند؛ زیرا هر تصمیمی که می‌گیرند موجب شکست می‌شود. حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای اظهار داشت: شکست‌های پی‌درپی ایالات متحده و عربده کشی‌های آنها از روی شکست است و نه از روی قدرت و همین موضوع یکی از مهمترین نشانه‌های افول آمریکاست. هر تصمیمی که دولتمردان آمریکا می‌گیرند موجب شکست می‌شود و مشخص است که در آنجا منطق و استدلال و برنامه‌ حاکم نیست؛ بلکه کار‌ها به صورت روزمره و از روی خشم و عصبانیت انجام می‌شود. معاون اول قوه‌قضائيه درباره تحریم‌های جدید آمریکا گفت: اقدامات‌ترامپ همچون دولتمردان گذشته آمریکا با شکست مواجه می‌شود و مردم عزیز ما با بصیرت و استقامت خود این تحریم‌ها را به فرصت تبدیل خواهند کرد. دشمن قصد دارد با عملیات روانی روحیه مردم را تضعیف کند ولی کورخوانده است. مردم ما با هوشیاری و بیداری‌ترفند‌های مختلف دشمن و این عملیات روانی او را با حضور خود و با بصیرت خودشان مثل گذشته‌ها رسوا خواهند کرد و از این موقعیت فرصتی می‌سازند و جدی‌تر با قدرت شیطانی آمریکا مبارزه خواهند کرد که شما این را از شعار‌های امروز و حضور گسترده مردم درک می‌کنید.

 

 

 

خواب آمریکایی‌ها تعبیر نمی‌شود
رئيس‌قوه‌قضاییه گفت: آمریکایی‌ها گفته‌اند که جمهوری اسلامی چهل سالگی انقلاب را نخواهد دید؛ ولی این خواب هیچگاه تعبیر نخواهد شد.
آيت‌اله آملی لاریجانی، در حاشیه مراسم گرامیداشت یوم اله ١٣ آبان در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه حضور جوانان ایرانی در این راهپیمایی چه پیامی برای استکبار جهانی دارد، اظهار کرد: پیام این راهپیمایی برای استکبار جهانی که سرکرده آن آمریکاست، این است که مردم بصیر و هوشیار ما در صحنه حاضر هستند و استقلال و عزت خود را حفظ خواهند کرد و تسلیم زورگویی‌های آمریکا و اذنابش نخواهند شد.
وی با تاکید بر اینکه با چنین ملت بصیری هیچگاه با زبان قدرت نباید صحبت کرد، افزود: این مردم آزموده هستند و در طول چهل سال انقلاب در برابر همه فشار‌ها و تحریم‌ها ایستادگی کرده‌اند. رئيس قوه قضاییه یادآور شد: آن کسانی که رو به افول هستند، آمریکا و قدرت‌های شیطانی منطقه‌اند و همین حالا نیز نشانه‌های آغاز این افول، روشن است. آملی لاریجانی با بیان اینکه به این ملت هوشیار و جوانان بصیر و توانمند و عزتمند افتخار می‌کنیم، تاکید کرد: مطمئن هستیم که نصر الهی همراه ملت ایران خواهد بود. وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه ملت ایران همچنان شعار مرگ بر آمریکا را سر می‌دهند؛ دلیل این استمرار و مداومت چیست، اظهار کرد: آمریکایی ها، عزت و قدرت ما را نشانه گرفته‌اند و با اصل انقلاب و مردم غیور ایران مخالف هستند و اگرچه در ظاهر شعار‌هایی می‌دهند، ولی رفتارشان در طول چهل سال انقلاب همین را نشان داده است و هرچه توان داشته‌اند برای ضربه زدن به مردم و انقلاب ما به میدان آورده اند. رئيس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: باید با همه توان با استکبار مقابله کنیم و این مردم نیز مقابله کرده‌اند و استوارتر خواهند ایستاد.

 

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۷/۸/۱۴ -  شماره 4322
جستجو
جستجو
بالای صفحه