عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۵۳۳۵
متهم اصلی آبگرفتگی در اهواز مشخص شد

شهروندان از مشكلات اهواز به ستوه آمدند

گروه دیار کارون: همانگونه که باران نم نم شروع به باریدن کرد کاستی‌ها ی کلانشهر اهواز نیز کم کم آشکار شدند و وضعیت به حدی رسید که آب فاضلاب‌ها در خیابان‌ها سرریز و اغلب معابر و خیابان‌های کلانشهر اهواز دچار آبگرفتگی شدند.

آبگرفتگی به حدی شدت یافت که سبب ایجاد‌ترافیک و برگشت فاضلاب‌ها به خانه‌های شهروندان شد و یا در برخی از مناطق با قطعی آب و برق همراه بود. سپیدار، خیابان سلمان فارسی شرقی، باهنر، پل شهید علی هاشمی، گلستان، کوی سعدی، کوی علوی، کیانپارس، زیتون کارمندی و منطقه یوسفی از جمله مناطقی بود که بعد از بارش‌های اندک دچارآبگرفتگی شدند و نه تنها در‌تردد خودروها‌ترافیک طولانی را ایجاد کرد بلکه سبب مختل شدن زندگی شهروندان این مناطق شد.
* محرومیت و اطلاع نداشتن از آینده
علی ناصری شهروند کوی علوی اهواز دراین باره گفت: با کوچکترن بارش‌ها معابر اصلی این منطقه دچار آبگرفتگی تا زانو می‌شود و متاسفانه برخی از خانواده‌ها به دلیل نداشتن اطلاعات کافی از اینکه آب جمع شدن در خیابان‌ها تنها باران نیست و سرریز فاضلاب‌ها است اما فرزندانشان در این آب‌ها‌تردد و یا بازی می‌کنند. وی افزود: بارها به اداره آبفا همچنین شهرداری منطقه مراجعه کردیم و از مسئولان خواستار رسیدگی به منطقه بودیم اما تا کنون مشکلی رفع نشده است و امسال با توجه به بارش زودهنگام و قابل توجه نسبت به سال‌های گذشته کمبودهای شهری در منطقه کوی علوی بیشتر مشخص شدند. ناصری ادامه داد: اغلب مردم این منطقه در حال مهاجرت به نقاط دیگر شهر و یا حتی استان‌های دیگر هستند و با برگشت فاضلاب به خانه‌ها هزینه‌‌های شست‌وشوی هنگفتی به خانواده‌ها وارد کرده است و اغلب جوانان این منطقه بیکار بوده و تحمیل این هزینه‌ها آثار نا به جایی دارد.
* بی اطلاعی مسئولان از مشکلات قدیمی
سارا نسیمی با بیان اینکه کلانشهراهواز یک ماه بدون دردسر ندارد، اظهار داشت: از اواخر زمستان تا خرداد سال آینده فقط شاهد گرد و خاک هستیم و از پاییز تا زمستان نیز با معضل همیشگی آبگرفتگی وتعطیل شدن زندگی مواجه می