عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۵۳۸۱
محمدجواد لاریجانی، معاون قوه قضائیه:

در فتنه ۸۸ می‌گفتند «رأی ما کو» ، در فتنه امروز می‌گویند «پول و نان ما کو» !

گروه سیاسی:محمدجواد لاریجانی، معاون قوه قضائیه از وضعیت اقتصادی امروز ایران به عنوان "فتنه" یاد کرده و گفته است در فتنه ۸۸ می‌گفتند «رأی ما کو» ، در فتنه امروز می‌گویند «پول و نان ما کو»! چکیده اظهارات وی در مصاحبه تفصیلی با خبرگزاری تسنیم را بخوانید:

*وضعیت اقتصادی امروز کشور یک فتنه است. فتنه اقتصادی شبیه فتنه ۸۸، که بر افت شدید کارآمدی دولت سوار شده است. امروز نیز دوست دارند مردم را به خیابان بیاورند و به جای اینکه مردم بگویند "رای ما کجاست؟ " بگویند "پول و نان ما کجاست؟ " کسانی که در فتنه ۸۸ بودند، در فتنه اقتصادی هم میدان‌دار هستند. در موضع‌گیری‌هایشان راجع به تحریمها می‌گویند "ای آمریکایی که ما را تحریم کردی، حالا مریض‌ها دارو و بچه‌ها خوراک ندارند. " این ادبیات در واقع ضد امپریالیسم نیست بلکه لنگ انداختن جلوی امپریالیسم است. فتنه اقتصادی هم همانند فتنه ۸۸ است که اتاق فرمان آن در خارج از کشور بود، تمامی سرویس‌های اطلاعاتی خارجی از جمله موساد و سیا فعال بودند و نوکران زیادی هم از بین منافقین و ضد انقلاب جمع کردند و با کمک عقبه داخلی جناح اصلاحات که پای کار این فتنه بود، شورشی به پا کردند که البته به شکست منجر شد. این بار هم اتاق فکر فتنه اقتصادی به شکل آشکار در خارج از کشور است و آقای ترامپ در این فتنه پرچم‌دار است و اروپایی هم با او همزبان هستند. البته نحوه هم‌نوایی آنها به دلیل نحوه برخورد با ایران کمی تفاوت دارد. موتور صهیونیسم فعال است و نوکرانی از رژیم سعودی و امارات با پول این رژیم‌ها در حال فعالیت علیه ما هستند و گروهک‌های تروریستی از جمله داعش و منافقین هم هر کاری از دستشان بر می‌آید، انجام می‌دهند. در فتنه ۸۸ برخی اشکالاتی که در امر انتخابات بود، سبب شد تا فتنه میدان پیدا کند. هدف آنها این بود که انتخابات برگزار نشود و به تعبیری دموکراسی بمیرد. در این فتنه نیز هدفشان این است که زمینه فتنه را در افت شدید ناکارآمدی دولت جستجو کنند.
*دولت نباید از اینکه بعد از شش سال نیروهای زیرنظرش نتوانستند خوب کار کنند، خجالت بکشد. بلکه در این زمینه باید مصالح و منافع ملی و حتی مصالح سیاسی دولت مورد نظر قرار گیرد. مقام معظم رهبری دو شاخصه یعنی "تضمین فروش نفت" و "تسریع و روان شدن روابط پولی و بانکی ایران با دیگر کشورها" را شرط مذاکرات هسته‌ای قرار دادند که ما در هر دو ناموفق بودیم. اظهار نگرانی‌های اروپاییان کاملاً شبیه به‌ترامپ است، در مسائل اصلی هم با ما کنار نمی‌آیند. از SPV هم نمی‌گذارند چیز خاصی برای ایران به دست بیاید. اروپاییها از ایران دفاع نمی‌کنند بلکه می‌گویند برجام معاهده خوبی است. مطلبی که به وزیر محترم خارجه نسبت دادند به فرض اینکه هرکس این اظهارات را بیان کند، این سخنان قطعاً "قول سدید" نیست. یعنی اولاً این حرف درست نیست. ثانیا این حرف برای ایران جمهوری اسلامی و برای اسلام منافع بسیار کمتری نسبت به ضررش دارد.
*‌ترامپ احتمالا دور دوم نیز رای خواهد داشت که این موضوع به واقع به معنی فروپاشی آمریکا است. فروپاشی آمریکا که بسیار خونین و بسیار پرخسارت خواهد بود، به موضوعی تبدیل شده که راجع به آن فراوان بحث می‌شود و بحثی از دموکراسی آمریکایی دیگر به صورت قبل به عنوان مدل موفق دموکراسی سکولار- لیبرال مطرح نیست.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۷/۹/۱۴ -  شماره 4342
جستجو
جستجو
بالای صفحه