عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۵۵۵۴

گزارش علت فوت هاشمی روی میز روحانی

دوسال از رحلت آيت‌اله هاشمی می‌گذرد اما حرف و حدیث‌ها درباره علت فوت وی همچنان ادامه دارد، فاطمه و فائزه هاشمی دو عضو خانواده هاشمی هر چند وقت یکبار شائبه هایی راجع به فوت آيت‌اله هاشمی مطرح می‌کنند به طوریکه طی روزهای اخیر فاطمه هاشمی در گفت‌و گویی عنوان کرده با شواهدی که به دست آورده، مطمئن است که فوت پدرش طبیعی نبوده است.

درباره صحت و سقم ادعاهای مطرح شده برادر رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در این زمینه ما هیچ گاه امکان بررسی نداشتیم؛ تنها آقای شمخانی در شورای عالی امنیت ملی جلسه‌ای تشکیل داده و بررسی‌هایی انجام دادند در نهایت نتایج گزارش خود را به رئیس‌جمهور ارائه کردند. محمد هاشمی با بیان اینکه ما اطلاعی از کم و کیف این گزارش نداریم، ادامه داد: تنها در این حد شنیدیم که شورای عالی امنیت ملی گزارشی را تهیه و به رئیس‌جمهور ارایه کردند. هاشمی با تاکید بر اینکه پزشکان علت فوت مرحوم را ایست قلبی اعلام کردند، تصریح کرد: اما مشخص نیست که علت ایست قلبی چه بوده است؛ دقیقا این جا همان نقطه ابهامی است که از همان اول وجود داشت که راجع به آن صحبتی نشد، همان شب رحلت در بیمارستان به خبرنگاران اعلام کردم که پزشکان علت فوت را ایست قلبی اعلام کردند اما اینکه علت ایست قلبی چه بوده هیچ وقت مشخص نشد. وی درباره اینکه آیا خانواده پیگیر رفع شبهات درباره علت فوت هستند، گفت: چون محسن آقا وصی حاج آقا هستند باید از ایشان سئوال کرد که آیا امکان پیگیری علت فوت آيت‌اله هاشمی وجود دارد یا خیر.

 

 

 

اصلاح‌طلبان مجسمه واعظی را طلا بگیرند!
 محمدعلی ابطحی، درباره سخنان واعظی، رئيس دفتر روحانی در توییتر نوشت:‌اصلاح‌طلب‌ها بایدمجسمه آقای واعظی را طلابگیرند،  باز گفته روحانی در انتخابات با اصلاحات ائتلاف نداشته و پیروز انتخابات حزب اعتدال بوده. به رو نیاورید اسم این حزب را نشنیده بودید! اصلاهمه کارهای این جنس خوب بیخ ریش حزب پیروز اعتدال و توسعه و آقای واعظی. قَبِلتْ را بگید کِل بکشیم.‌
 خبرگزاری تسنیم نوشت: رئیس دفتر رئیس‌جمهور در واکنش به انتقاد‌های اصلاح‌طلبان نسبت به اظهارات اخیرش گفت: بازهم می‌گویم با اصلاح‌طلبان تند ائتلافی نداریم. محمود واعظی، درخصوص انتقادات اخیر اصلاح‌طلبان نسبت به مصاحبه‌اش درباره عدم ائتلاف روحانی با این جریان سیاسی در انتخابات ۹۲ و ۹۶ گفت: به نظر می‌رسد برخی از آن مصاحبه سوءبرداشت‌هایی کردند، بنده در همان مصاحبه از همکاری اصلاح‌طلبان برای پیروزی دکتر روحانی در هر دو انتخابات ۹۲ و ۹۶ قدردانی کرده بودم. وی افزود: موضوع درباره انتقاد‌های افراد تندرو اصلاح‌طلب به دولت بود که من گفتم که ما هم اصول‌گرای تندرو داریم که به ما انتقاد می‌کنند و هم اصلاح‌طلبان تند داریم که به ما انتقاد دارند و ما هیچگاه با این جماعت ائتلاف نکردیم و الان هم همین را می‌گویم؛ بنابراین نه با اصول‌گرای تند و نه با اصلاح‌طلب تند هیچ ائتلافی نداشتیم. رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه برخی از واژه ‌ائتلاف‌ برداشت‌های دیگری در سر دارند، تصریح کرد: ممکن است ائتلاف در ذهن برخی یک معنی داشته باشد و در اذهان برخی دیگر معنای دیگری! در ذهن برخی این معنی را می‌دهد که هر فرد و هر گروهی که از کسی حمایت کرده به معنی ائتلاف آن گروه با جریان پیروز بوده است، نه! ما می‌گوییم این‌ها همراهان بودند و با ما کار کردند. واعظی خاظرنشان کرد: ائتلاف در ادبیات سیاسی به این معنی است که ما بنشینیم قول و قرار بگذاریم که دولت را چطوری تشکیل بدهیم، چند نفر از این طرف و چند نفر از آن طرف در دولت باشند. چه مقدار سهم وزیر و چه مقدار سهم استاندار دارند. پس ما چنین ائتلافی با هیچ گروهی نداشتیم، نه تنها با اصلاح‌طلبان بلکه با اعتدال و توسعه نیز چنین ائتلافی نکردیم. به هرحال حزب اعتدال تنها حزبی بود که در سال ۹۲ زمانی که همه می‌گفتند چرا حمایت می‌کنید بیانیه دادیم، ایستادیم، استان به استان سفر کردیم و پیروز شدیم. خب مگر دکتر روحانی حالا با ما ائتلاف کرد؟ وی اضافه کرد: تعداد افراد حاضر ما در دولت از همه کمتر بوده است. ما به اصل اینکه اعتدال در کشور حاکم شده بها می‌دهیم و بار‌ها هم اعلام کردیم در این قصه همه اعتدالیون اصلاح‌طلب و اصول‌گرا همه در این دولت جا دارند. حالا اگر کسی دوست دارد که من انحصارطلب باشم خیر ما اهل انحصار نیستیم.
رئیس دفتر رئیس‌جمهور در پاسخ به این سئوال که آیا برای انتخابات ۹۸ مجلس با اصلاح‌طلبان ائتلاف خواهید کرد یا خیر اظهار؟ داشت: زمان زیادی برای این انتخابات باقی مانده و زود است در این باره اظهارنظر کنیم و بستگی دارد وضعیت چطور باشد. اگر قرار باشد نتیجه کار مجلس اعتدالی باشد ما با همه کسانی که در این مسیر باشند و به این مشی اعتقاد داشته باشند، همکاری می‌کنیم. سعید حجاریان گفته بود اصلاح‌طلبان با روحانی ائتلافی نداشتند و رئیس‌جمهور به وعده‌های خود عمل نکرد و او از خودش عبور کرده است؛ که بلافاصله پس از این مصاحبه محمودواعظی رئیس دفتر روحانی در واکنش به این بخش از گفت‌و‌گوی حجاریان به تسنیم گفت: اینکه ما در سال ۹۶ با گروهی (اصلاح‌طلبان) نشسته باشیم و با هم چیزی را به عنوان ائتلاف امضا کرده باشیم خیر، نه در سال ۹۲ این کار را کرده‌ایم و نه در سال ۹۶. این اظهارات واعظی با واکنش گسترده چهره‌های سرشناس اصلاح‌طلب مواجه شد.

 

 

اگرنظام با شکست مواجه شود اسلام ضربه می‌بیند
 فساد پایه حکومت را سست و ناکارآمد  می‌کند

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه امروز هیچ تهدید سختی نظام را تهدید نمی‌کند، گفت: فساد و شیوع آن ممکن است نظام را تهدید و با خطر مواجه کند.
به گزارش ایرنا، احمد توکلی افزود: نظام جمهوری اسلامی به خاطر جایگاه خاصی که دارد، نماد یک حکومت اسلامی است و چنان چه با شکست مواجه شود به اسلام هم ضربه وارد می‌شود. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: فساد نابرابری را زیاد کرده و به تولید ملی هم ضربه وارد می‌کند. وی با بیان اینکه فساد سازماندهی شده و شبکه‌ای در بخشی از جامعه وجود دارد، افزود: هنگامی که رهبر معظم انقلاب اسلامی دستور برخورد با مفاسد را دادند، اعلام کردند ممکن است برخی عربده بزنند، اکنون هم می‌بینیم برخی روشنفکرمآب‌ها با اعدام مفسدان اقتصادی همه چیز را زیر سؤال می‌برند. توکلی با بیان اینکه وقتی مردم می‌بینند برخی افراد خوشنام مشکل پیدا می‌کنند دچار بهت می‌شوند، افزود: فساد پایه حکومت را سست و ناکارآمد می‌کند. وی به برخی اقدامات که نتایج حاصل از آن‌ها ناموفق بوده اشاره کرد و گفت: قرار بود مناطق آزاد سکوی صادرات شوند اما اکنون تونل واردات شده و برخلاق اقتصاد مقاومتی کار می‌کنند. توکلی، با ذکر این که هر فسادی شکست قوانین را به دنبال دارد، افزود: به فرموده امیرالمومنین(ع) اگر امر به معروف و نهی از منکر تعطیل شود اشرار حاکم می‌شوند. با استمهال وام‌های میلیاردی برخی افراد که به سادگی انجام می‌شود، هزاران جوان از گرفتن وام ازدواج محروم می‌شوند.

 

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۷/۱۰/۱۹ -  شماره 4365
جستجو
جستجو
بالای صفحه