عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۵۹۳۵

رهبر انقلاب اسلامی: گربه‌رقصانی آمریکا به جایی نخواهد رسید

رهبر انقلاب اسلامی، سپاه را یک دستگاه برجسته و در خط مقدم مواجهه با دشمن در میادین گوناگون برشمردند و تاکید کردند:گربه‌رقصانی آمریکا علیه سپاه به جایی نخواهد رسید.

 در شب ولادت با سعادت حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام و به‌مناسبت روز پاسدار، حضرت آيت‌اله خامنه‌ای در دیدار جمعی از پاسداران و خانواده‌های آنان، علت خصومت آمریکایی‌ها با سپاه را پیشگامی آن در دفاع از کشور و انقلاب خواندند و خاطرنشان کردند: آمریکا و دشمنان نادان چهل سال است که هر چه در توان داشتند علیه جمهوری اسلامی به کار بستند اما هیچ غلطی نتوانستند بکنند و امروز دست انقلاب و نظام اسلامی در منطقه و بلکه در دنیا باز شده است.حضرت آيت‌اله خامنه‌ای، سپاه را یک دستگاه برجسته و در خط مقدم مواجهه با دشمن در میادین گوناگون برشمردند و گفتند: سپاه هم در میدان عملیاتی و مقابله با دشمن در مرزها و حتی چند هزار کیلومتر دورتر در اطراف حرم حضرت زینب(س) پیشقدم است و هم در میدان مقابله سیاسی با دشمن.
رهبر انقلاب اسلامی کینه آمریکایی‌ها از سپاه را ناشی از همین مسئله دانستند و افزودند: آمریکایی‌ها به خیال خود علیه سپاه و در واقع علیه انقلاب و ایران نقشه می‌کشند و گربه‌رقصانی می‌کنند، البته این خباثت‌ها به جایی نخواهد رسید و با برگشتن کید و فریب آنها به خودشان، دشمنان جمهوری اسلامی مانند ترامپ و احمق‌های دور و بر نظام حاکمه آمریکا در حال حرکت به سمت حضیض هستند.ایشان چهل سال توطئه علیه جمهوری اسلامی و در عین حال پیشرفت انقلاب را نشانه ناتوانی آمریکایی‌ها در متوقف کردن حرکت ملت ایران دانستند و گفتند: دشمنان ایرانِ عزیز، چهل سال است که انواع فشارهای سیاسی، اقتصادی و تبلیغاتی فراگیر را علیه ملت اِعمال کردند اما حتی آن روز که جمهوری اسلامی تازه‌کار بود، نتوانستند هیچ غلطی بکنند.حضرت آيت‌اله خامنه‌ای با اشاره به دست برتر جمهوری اسلامی ایران در منطقه، افزودند: بر خلاف تصور دشمنان، عزت و قدرت امروز نظام اسلامی ناشی از بمب اتم نیست، چرا که ما از ابتدا تأکید کردیم سلاح هسته‌ای بر خلاف مبانی دینی ما است و به آن نیازی نداریم، بنابراین اقتدار و عزت امروز ملت ایران در چشم دنیای اسلام، به خاطر ایستادگی، فداکاری و بصیرت مردم است.
رهبر انقلاب اسلامی، لازمه استمرار این حرکت پر افتخار را شناخت وظیفه و عمل به آن دانستند و گفتند: بدون تردید انقلاب به پیش خواهد رفت، اما همگان از آحاد مردم و به ویژه جوانان تا سپاه پاسداران و کلیه نیروهای مسلح و دستگاههای دولتی باید نقش خود را در این حرکت تشخیص دهند و با الگوگیری از عمل مؤمنانه اولیاء الهی همچون امام بزرگوار، برای خدا و در راه خدا به وظایف خود عمل کنند.

 

 

 

یك تحول بسیار جدی بین ایران و آمریکا؛
آمریکا خط قرمز  را رد کرد

گروه سیاسی:  
کاخ سفید در اقدامی  مغایر با قوانین بین‌المللی نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را رسما در لیست به اصطلاح تروریستی دولت آمریکا قرار داد.
دونالد ترامپ، در بیانیه‌ای اعلام كرد: ‌امروز به طور رسمی برنامه دولتم برای تروریستی اعلام کردن نیروهای سپاه پاسداران  از جمله نیروهای قدس را ذیل بند ۲۱۹ قانون مهاجرت و تابعیت اعلام می‌کنم. این گام بی‌مانند نشان‌گر آن است که ایران نه‌تنها یکی از حامیان اصلی تروریسم است بلکه فعالیت‌هایی که سپاه پاسداران در آن دخیل است، تروریسم را ترویج و حمایت مالی می‌کند. سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران وسیله اصلی این کشور برای اعمال و حمایت از کمپین جهانی تروریسم است. ‌در واكنش به این اقدام معاون سیاسی وزیر خارجه كشورمان گفت: تصمیم اخیر آمریکا خطایی راهبردی است که براساس آن آمریکا یکی از خطوط قرمز اساسی جمهوری اسلامی ایران را رد کرده است.
عباس عراقچی افزود: این تصمیم آمریکا تحول بسیار جدی بین ایران و آمریکاست که با پاسخ قاطع و صریح مواجه می شود.وی با اشاره به اقدام سریع وزارت امور خارجه و شورای عالی امنیت ملی و پاسخ مناسب آنان به اقدام اخیر آمریکا گفت: اقدام وزارت امور خارجه در اجرای مأموریت مجلس و مصوبه مرداد ۹۶ نمایندگان برای قرار دادن عناصر آمریکایی حامی تروریست ها در فهرست گروه های تروریستی از طرف شورای عالی امنیت ملی است.عراقچی افزود: وزارت امور خارجه در اجرای این وظیفه به شورای عالی امنیت ملی پیشنهاد کرد که فرماندهی سنتکام و نیروهای آن به دلیل جنایات در منطقه و حمایت از تروریست‌ها و همچنین ارتکاب جنایات جنگی در فهرست تروریست ها قرار گیرد.
معاون سیاسی وزارت امور خارجه سنتکام را مسئول بسیاری از جنایات در منطقه دانست و گفت: نیروهای عملیاتی و پرسنل سنتکام به طور مستقیم و غیر مستقیم در جنایات صورت گرفته در سوریه،​ یمن، فلسطین و حمایت از داعش نقش دارند.
* واکنش ‌لاریجانی‌ به اقدام آمریکا
رئيس مجلس گفت: رفتار ننگین رژیم آمریکا در این روزها که با وقاحت و پُررویی سپاه پاسداران را جزو گروه‌های تروریستی اعلام کرد نشانگر عمق کینه‌ورزی، جهالت و سفاهت این رژیم است.  علی لاریجانی  ادامه داد: کیست که نداند سپاه بیشترین ضربه را به تروریسم خطرناک منطقه زده است و کیست که نداند این نیروی زبده و انقلابی در بدو پیروزی انقلاب مستمرا در کنار ملت با گروه‌های تروریستی به مقابله پرداخت، همان تروریست‌هایی که متکی به قدرت بزرگ بودند. سپاه در دفاع مقدس، در دفاع از سرزمین، در دفاع از ملت ایران و در دفاع از انقلاب اسلامی رکن اصلی مقاومت بود. در جبهه‌ای جانفشانی کرد که همه قدرت‌های بزرگ در کنار صدام قرار داشتند. در سال‌های اخیر که تروریست‌های دست ساخته قدرت‌ها منطقه را به آتش کشیده بودند، این سپاه بود که در مقابل آنها ایستاد و کمر آنها را شکست. مجاهدت سپاه در مقابل تروریسم چیزی نیست که از چشم ملت‌ها مخفی باشد.
لاریجانی خطاب به رئيس‌جمهور آمریکا یادآور شد: فراموش کردید که خودتان بارها گفته‌اید ‌اشکال آمریکا در ایجاد و تقویت گروه‌های تروریستی مثل داعش بوده است‌ مگر وزیر خارجه آمریکا اذعان نکرد که دولت ایالات متحده داعش را به وجود آورد. یا دچار فراموشی هستید یا بیش از حد بی‌پروایید. مگر سخنان نخست‌وزیر فقید پاکستان خانم بی‌نظیر بوتو را به خاطر ندارید که اعلام کرد ‌یک ضلع اصلی گروه‌های تروریستی در افغانستان آمریکا بوده است‌.
از سوی دیگر شورایعالی امنیت ملی جمهوری اسلامی، ضمن محکومیت شدید اقدام غیرقانونی و خطرناک رژیم ایالات متحده آمریکا در قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست ‌سازمان‌های تروریستی خارجی‌ در اقدام متقابل در برابر اقدام غیرقانونی و نابخردانه امروز آمریکا اعلام کرد که رژیم ایالات متحده آمریکا را ‌دولت حامی تروریزم‌ و ‌فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام‌ و تمامی نیروهای وابسته به آن را ‌گروه تروریستی‌ می‌داند، همچنین وزیر امور خارجه کشورمان قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه‌های تروریستی از سوی آمریکا را ‌هدیه‌ای به نتانیاهو و یک اشتباه خطرناک دیگر در منطقه‌ توصیف کرد.محمدجواد ظریف در توییتی نوشت که این تصمیم یک هدیه انتخاباتی گمراه‌کننده دیگر به نتانیاهو و یک اشتباه خطرناک دیگر در منطقه است که باعث و بانی آن آمریکاست.ظریف پیش از این در نامه‌ای به رئیس جمهوری و رئیس شورای عالی امنیت ملی خواستار قرار دادن نام نیروهای نظامی آمریکا در منطقه غرب آسیا (سنتکام) در فهرست گروه‌های تروریستی از نظر جمهوری اسلامی ایران شده بود.
* پمپئو: اقدام آمریکا پیام روشنی به سلیمانی است
وزیر امور خارجه آمریکا  با اشاره به قرار گرفتن نام سپاه پاسداران  در لیست سازمان‌های تروریستی آمریکا مدعی شد: این اقدام آمریکا پیام روشنی به قاسم سلیمانی و گروه‌های تحت نظر اوست مبنی بر اینکه رفتار غیرقانونی ایران در منطقه قابل قبول نیست و ما از متحدان خود می‌خواهیم از تصمیم آمریکا حمایت کنند.
مایک پمپئو  ضمن بیان اتهامات متعدد علیه ایران در پاسخ به اینکه پیامدهای چنین تصمیمی برای نیروهای آمریکایی چه خواهد بود بعلاوه اینکه سپاه ایران با حزب‌اله لبنان ارتباط خوبی دارد، گفت: من در سفر اخیر خود به بیروت برای رهبران لبنان از جمله رئیس پارلمان این کشور روشن کردم که آمریکا به نفوذ حزب‌اله در این کشور به دیده اغماض نگاه نمی‌کند و این نفوذ را به نفع مردم لبنان نمی‌دانیم.
پمپئو در پاسخ به اینکه تصمیم آمریکا چه تبعاتی برای نیروهای آمریکایی در منطقه خواهد داشت، اظهار کرد: من دیدم محمدجواد ظریف حرف‌های زیادی در این رابطه زده است. ما به طور خصوصی و بین‌المللی پیام خود را به ایران داده‌ایم که هرگونه تهدید و حمله به آمریکا باید عمیقاً مورد تفکر قرار گیرد و چندین بار به این تصمیم فکر شود.پمپئو در پاسخ به اینکه قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی چه عواقبی برای تجارت اتحادیه اروپا خواهد داشت هم ادعا کرد: ما می‌خواهیم ایران مثل یک کشور عادی رفتار کند. ما ۱۲ مورد را برای ایران شرح دادیم که چه اقداماتی را برای عادی شدن باید انجام دهد و قرار دادن نام سپاه در لیست سازمان‌های تروریستی در همین راستا است. ما از ایران می‌خواهیم شلیک موشک به سمت عربستان را قطع کند و جان آمریکایی‌ها را به خطر نیندازد.
* پنس: سرسختانه در مقابل ایران می ایستیم
معاون رئیس‌جمهور آمریکا ضمن حمایت از تصمیم خصمانه ترامپ علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مدعی شد که آمریکا به اعمال فشار حداکثری علیه تهران ادامه می‌دهد. مایک پنس در توییتی نوشت: امروز رئیس‌جمهور دونالد ترامپ سپاه پاسداران جمهوری اسلامی را لیست گروه‌های تروریستی قرار داد. دولت ما سرسختانه در مقابل تهدید ایرانیان ایستادگی می‌کند و ما به اعمال فشار حداکثری برای متوقف ساختن ایران از ترویج تروریسم در سراسر جهان ادامه می‌دهیم.
* حمایت عربستان و بحرین از اقدام  آمریکا
وزارت خارجه عربستان و بحرین از اقدام  آمریکا در قرار دادن نام سپاه در لیست سازمان‌های تروریستی استقبال کردند.وزارت خارجه این دو كشور عربی در بیانیه‌ای ضمن استقبال از اقدام دونالد ترامپ،  مدعی شدند که این اقدام برای مقابله با نقش خطرناک سپاه به عنوان یک عنصر عامل بی‌ثباتی و تنش و خشونت و تروریسم در خاورمیانه و جهان مهم است. این دو كشور از اقدامات آمریکا علیه ایران و مقابله با نفوذ ایران در منطقه تقدیر و تشکر کرد ه و خواستار تحرکاتی قاطع از سوی جامعه بین‌المللی برای مجبور کردن تهران به منظور توقف حمایت از تروریسم و عدم دخالت در امور دیگر کشورها شدند.
* تشکر نتانیاهو از ترامپ
نخست‌وزیر اسرائیل هم از تصمیم  ترامپ مبنی بر تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران حمایت کرد. بنیامین نتانیاهو،  در توییتی نوشت: دوست گرامی‌ام پرزیدنت ترامپ، از تصمیم شما برای قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی سپاسگزارم. از شما متشکرم که به یکی دیگر از درخواست‌های مهم من پاسخ مثبت دادید، امری که به نفع کشورهای ما و کشورهای منطقه است.
از سوی دیگر مشاور امنیت ملی آمریکا گفت :  تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران از نظر آمریکا، در راستای اعمال فشار بیشتر بر ایران انجام گرفته است. جان بولتون،  در توییتی مدعی شد: اقدام بی‌سابقه امروز برای تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران نشانگر تعهدمان مبنی بر اعمال فشار حداکثری بر نظام ایران است تا دیگر از تروریسم به عنوان ابزاری برای حکومت‌داری استفاده نکند.بولتون در توییت دیگری افزود: با تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران، باید برای همگان روشن باشد که حمایت از سپاه پاسداران از هر لحاظی با خطراتی همراه است. ایران از تروریسم استفاده می‌کند تا ایالات متحده و شرکا و متحدانمان را هدف قرار دهد.
*  کشته شدن ۶۰۰ آمریکایی  در عراق
تام کاتن، سناتور جمهوری خواه آرکانزاس، با اشاره به انتشار آمار کشته‌شدگان آمریکایی از سوی ایران، گفت مقام‌‌‌‌های ایران باید با ‌عواقب‌ این کار روبه‌رو شوند.کاتن در صفحه خود در توئیتر نوشت: ‌هرکسی که در عراق خدمت کرده باشد می‌داند که دست ایران به خون صدها سرباز آمریکایی آغشته است. من اقدام مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده را برای آزاد کردن این اطلاعات برای مردم آمریکا، می‌ستایم. گفتنی است كه هفته گذشته برایان هوک،‌ نماینده ویژه ایران در وزارت خارجه آمریکا، در یک نشست خبری گفته بود ایران مسئول کشته شدن حداقل ۶۰۸ عضو ارتش آمریکا بوده است.به گفته  هوک این رقم از گزارش‌های ارتش آمریکا که از طبقه بندی محرمانه خارج شده استخراج شده و معادل هفده درصد ارقام تمامی کشته‌شدگان پرسنل آمریکا در عراق، بین سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۱۱ است.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۸/۱/۲۱ -  شماره 4412
جستجو
جستجو
بالای صفحه