عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۵۹۳۶
روحانی: آمریکا در راس تروریسم عالم است

قدرت ما در مخیله آمریکا نمی‌گنجد

گروه سياسي: رئيس‌جمهور گفت: امروز روز پاسدار است، روز فداکاران و جان بر کفانی که از اول انقلاب با مردم بودند و برای منافع کشور و مردم از منافع خود گذشتند.

 حجت‌الاسلام  حسن روحانی در مراسم سیزدهمین سالروز ملی فناوری هسته‌ای، اظهار کرد: روز میلاد باسعادت سالار شهیدان و سرور آزادگان جهان امام حسین(ع) که فرهنگ ایستادگی و ایثار، شهامت و شهادت را به ما یاد داد را به محضر همه آزادگان جهان تبریک عرض می کنم. امروز سالروز میلاد بزرگمردی است که راه ایستادگی در برابر ظلم و ستم و دولت‌هایی را که می خواهند ملت ها را زیر ستم خود ببرند را به ما یاد داد.وی گفت: آمریکا گروهی که عمل و آرمانش مبارزه با تروریسم بوده را تروریست می‌خواند. ملت ایران قربانی تروریستی است که به دست ابر قدرت‌ها ایجاد شده است. به من نشان دهید ملتی که در یک شب ده‌ها تن نماینده مجلس، روسای قوای‌شان و وزیرشان به شهادت می رسند. آن نخست وزیری و رئیس جمهوری که به دست تروریست ها شهید شده را نشان دهید.
وی افزود: چه کسی جز سپاه بود که در سال‌های اخیر ملت‌های منطقه را در برابر تروریسم یاری کرد؟ اگر عراق از ما درخواست کمک کرد لحظه‌ای درنگ نکردیم و اگر شمال عراق و مردم کرد این کشور از ما کمک خواستند ما در پاسخ مثبت به آنها درنگ نکردیم. شبی که اربیل و سلیمانیه در حال سقوط بود ملت و سپاه ایران سریعا دست به کار شد و آنی درنگ نکرد. همچنین اگر سوریه از ایران درخواست کمک کرد، مردم، رهبری، دولت و سپاه پاسداران لحظه ای برای کمک به مردم لبنان و سوریه درنگ نکردند.وی ادامه‌ داد: شما امروز با تحریم‌تان چه کار کردید؟ اگر مدعی هستید که با اعمال تحریم‌های‌تان می توانید جلوی فناوری های پیشرفته ایران را بگیرید، می دانید که دروغ می‌گویید و افتتاح های امروز ما و ۱۱۴ فناوری جدیدی که در طول یک سال اخیر توسط یک سازمان ایران به بهره‌برداری رسیده است به خوبی به دنیا می‌گوید که شما نتوانستید و نخواهید توانست جلوی پیشرفت و توسعه ملت و دانشمندان ما را بگیرید؛ اگر دیروز از سانتریفیوژهای IR۱ ما می ترسیدید، بدانید که امروز ما زنجیره ۲۰ تایی از سانتریفیوژهای IR۶  را افتتاح کرده‌ایم و اگر باز هم بیش از این به ظلم و ستم خود ادامه‌ دهید، در آینده ای نه چندان دور زنجیره IR۸ را رونمایی خواهیم کرد.رئيس‌جمهور با تاکید بر اینکه آمریکایی ها نمی‌توانند جلوی پیشرفت ایران را بگیرند، اظهار کرد: اگر مقصود آمریکایی ها از اعمال تحریم‌ها علیه ایران این بوده که از قدرت نظامی ایران بکاهند این را بدانند که از پارسال تا امسال به موشک‌ها و سلاح‌هایی دست یافته‌ایم که در مخیله آنها نیز نمی گنجید؛ آنها نمی‌توانند قدرت نظامی ما را بگیرند.
رئيس‌جمهور خطاب به سران آمریکا بیان‌ کرد: شما اشتباه کردید و راه غلطی را طی کردید؛ آیا فکر می کنید اگر به سپاه بگویید ‌تروریسم‌ دنیا از شما می پذیرد؟ شما در کدام اقداماتی که در دو سال اخیر با هیات حاکمه کم تجربه خود در دولت آمریکا امتحان کردید، موفق بوده‌اید؟ آن سال که گفتید معاهده آب و هوایی غلط است و از آن خارج شدید، آیا کسی به شما اعتنا و برای شما تب کرد؟روحانی خطاب به دولتمردان آمریکایی گفت: آن روزی که گفتید مردم آمریکای لاتین را تحت فشار قرار می‌دهیم، کسی به شما آفرین گفت؟ آن روزی که گفتید قدس پایتخت رژیم صهیونیستی است کسی از شما پذیرفت؟ آن روزی که گفتید جولان از آن صهیونیست است جولان برای اسرائیل شد؟
وی ادامه داد: گفتید در تابستان کار ایران تمام است، دیدید نشد، گفتید کریسمس کارش تمام می‌شود، نشد. گفتید ۲۲ بهمن کار ایران تمام می‌شود، نشد. گفتید آغاز سال جدید، شما در اشتباه هستید. منافع ملت آمریکا و جهان را به خاطر یک مشت صهیونیست به خطر می‌اندازید. بدانید از امروز محبوبیت سپاه از هر زمان دیگر در قلب ملت ایران و منطقه بیش‌تر خواهد بود.رئیس جمهور اظهار کرد: بله یک کار شما کردید، در برابر ملت ایران عصبانی بودید و فشاری به زندگی روزمره آن‌ها وارد کردید. هدف شما اگر این بود که همه ملت ایران مقابل آمریکا یکپارچه شود، شد؛ امروز هیچ کسی طرفدار رفتار ظالمانه شما نیست. اگر خواستید ایران و مردم را از راهشان برگردانید خطا کردید. روابط ایران با همسایگانش از همیشه بهتر است. ما وزوز شما را مدام می‌شنویم. مداوم در گوش مسئولین منطقه می‌دمید؛ اما مؤثر نبوده و نیست. ما امروز بیش‌تر از همیشه با کشورهای همسایه و منطقه ارتباط داریم.

 

 

 

 با تصمیم آمریکا مقابله به مثل می کنیم
 وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: ‌اگر آمریکایی‌ها ‌‌که سپاه ‌پاسداران را به عنوان گروه‌های تروریستی قرار داده‌اند، این اقدام ‌حماقت‌آمیز را اجرایی کنند، براساس‌ راهبردهای تعیین شده نظام ‌مقابله به مثل مقتدرانه می کنیم.
 امیر سرتیپ ‌امیر حاتمی‌با بیان این که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طبق اصل ۱۵۰ قانون اساسی ایران وظیفه ‌نگهبانی از انقلاب و دستاوردهای آن‌ را بر عهده دارد، اعلام کرد: اقدام مغایر با موازین بین المللی دولت آمریکا به منزله مقابله با قانون اساسی است که با رأی ملت بزرگ ایران تصویب شده است و در واقع مقابله با ملت ایران و فرزندان ملت در سپاه است.امیر سرتیپ حاتمی یادآور شد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به شدت مورد هجمه سردمداران نظام سلطه و صهیونیسم قرار گرفته است، به گونه ای که رئيس‌جمهوری جنایتکار و بی خرد آمریکا سپاه را سازمان تروریستی خارجی در نظر گرفته است.وی افزود: این اقدام آمریکا نشانگر عمق ناکامی در منطقه و دشمنی با انقلاب اسلامی و مردم انقلابی ایران و نیز پشتیبانی رسمی از جریان‌های تکفیری و تروریسیتی است که شکست ها و ضربه اصلی را از سپاه خورده‌اند.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۸/۱/۲۱ -  شماره 4412
جستجو
جستجو
بالای صفحه