عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۶۱۷۴
نبرد پرسپولیس با تیم شگفتی‌ساز؛

دومین قهرمانی سرخپوشان درکنار لب کارون؟

گروه ورزشی:آخرین دیدار فوتبال باشگاهی در فصل ۹۸-۹۷ امشب ساعت ۲۱ بین دو تیم پرسپولیس و داماش گیلانیان برگزار مي‌شود.

 فینال جام حذفی که تیم غول کش و شگفتی ساز و دسته دومی داماش یک پای آن است. داماش گیلانیان برای رسیدن به فینال راه نسبتا سختی را طی کرد و با حذف دو تیم ليگ‌برتری ماشین سازی و سایپا خود را به فینال رسانده تا مهم ترین مسابقه تاریخ خود را مقابل پرسپولیس برگزار کند.مسیر پرسپولیس برای رسیدن به فینال سخت تر از حریفش بوده و شاگردان برانکو دو تیم مدعی و خوب پدیده و سپاهان را حذف کرده اند. پرسپولیس قهرمان سه دوره ليگ‌برتر به دنبال دومین جام قهرمانی این فصل است. با این حال خیلی از کارشناسان مي‌گویند اگر پرسپولیس خود را قهرمان جام حذفی بداند ممکن است اسیر شگفتی شود و شبی تلخ را در تاریخ خود تجربه کند. از دست دادن جام قهرمانی مقابل تیم دسته دومی مي‌تواندبزرگترین کابوس سرخپوشان تهرانی و هواداران شان باشد. هرچند که این مساله خیلی دور از ذهن است.روی کاغذ بدبین ترین هوادار پرسپولیس و خوش بین ترین طرفدار داماش گیلانیان ، شاگردان برانکو را بازنده این مسابقه نمی دانند اما فوتبال ورزش غیرقابل پیش بینی است و جام حذفی ، جام شگفتی ها! داماش دو بازی مهم را با ضربات پنالتی برده است اول دربی گیلان با چوکا و بعدی هم بازی با ماشین سازی را در ضربات پنالتی پیروز شده است بنابراین احتمال دارد که آنها از ابتدا به دنبال کشاندن مسابقه به وقت‌هاي اضافه و ضربات پنالتی باشند.پرسپولیس با برانکو در این سه فصل اخیر هرچقدر در ليگ‌برتر خوب عمل کرده وسه قهرمانی به دست آورده در جام حذفی بد نتیجه گرفته است! شکست و حذف مقابل تیم دسته دومی قشقایی شیراز ، باخت مقابل صنعت نفت آبادان و شکست مقابل ذوب آهن نتایج برانکو در جام حذفی دوره‌هاي پیشین بوده است.پرسپولیس با حضور هواداران پرشمارش در اهواز غریبه نخواهد بود و سرخپوشان مي‌خواهند یک جام قهرمانی دیگر را بالای سر ببرند تا سه گانه این فصل خود را تکمیل کنند. قهرمانی در سوپرجام، قهرمانی در ليگ‌برتر و حالا هم قهرمانی در جام حذفی مي‌تواند پایانی خوش برای پرسپولیسی باشد که در این فصل در لیگ قهرمانان آسیا در مرحله گروهی ناباورانه حذف شد.
۲پرسپولیسی فینال را از دست دادند
پرسپولیس  در حالی در فینال جام حذفی به میدان می‌رود که ۲ بازیکن این تیم به دلیل مصدومیت در این بازی غایب خواهند بود.شایان مصلح و آدام همتی ۲ بازیکن تیم پرسپولیس به دلیل مصدومیت در این بازی حضور نخواهند داشت اما همراه با سایر بازیکنان به اهواز رفتند.
امروز در اهوازجنگ بین دارا و ندار است!
درهمین حال محمد مهدی الطافی، مدیرعامل باشگاه داماش گیلان درباره تجدید نظر باشگاه مبنی بر حضور در فینال جام حذفی، اظهار کرد: ما پیگیری‌ها و درخواست‌های لازم را در این رابطه انجام داده‌ایم و به دو دلیل عمده به این نتیجه رسیدیم که در فینال جام حذفی حضور داشته باشیم. دلیل اول این است که ما می‌خواهیم در لیگ دسته اول بازی کنیم و تلاش‌مان بر این است که از لیگ دو صعود کنیم.
رکورد جالب؛ هر سال یک جام؟
پرسپولیس در حالی به مصاف داماش گیلان مي‌رود که فرصت این را دارد تا برای ششمین بار قهرمان جام حذفی شود. از طرف دیگر پرسپولیسی‌ها امیدوارند با برد برابر داماش، هفتمین جام رسمی خود در دهه ۹۰ را کسب کنند و به میانگین هر یک سال یک جام در دهه جاری برسند.پرسپولیس دهه ۹۰ خورشیدی را با قهرمانی در جام حذفی آغاز کرد. شاگردان علی دایی در بازی فینال، در مجموع ۳-۴ ملوان بندر انزلی را شکست دادند تا کریم باقری آخرین جام قهرمانی خود را بالای سر ببرد. پس از آن قرمزهای تهران تا ۶ سال هیچ جام رسمی را نگرفتند تا این که برانکو به ایران آمد و تحول عجیبی در پرسپولیس به وجود آورد. آن‌ها به ترتیب لیگ شانزدهم، سوپرجام ۹۶، لیگ هفدهم، سوپرجام ۹۷ و لیگ هجدهم را بردند تا در بازه زمانی کمتر از ۳ سال، پنج جام کسب کرده باشند. حالا پرسپولیس فرصت این را دارد تا هفتمین قهرمانی خود در دهه ۹۰ را با برنده شدن در فینال جام حذفی تصاحب کند و به رکوردی ویژه نزدیک شود.اگر شاگردان برانکو ایوانکوویچ جام حذفی و سوپرجام را به دست بیاورند، با ۸ جام در ۸ سال گذشته، میانگین هر سال یک قهرمانی را خواهند داشت که آمار ویژه ای برایشان محسوب مي‌شود. البته آن‌ها در ابتدا باید قهرمان حذفی شوند و سپس منتظر بمانند و ببینند سازمان لیگ سوپرجام را به چه شکل برگزار مي‌کند.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۸/۳/۱۲ -  شماره 4444
جستجو
جستجو
بالای صفحه