عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۶۶۵۹
سعید ملایی که سال گذشته در مسابقه‌های جهانی به مدال طلا رسیده بود امسال ...!

قهرمان جودو چرا درخواست پناهندگی کرد؟

گروه ورزشی: سعید ملایی، جودوکار ایرانی با شکست «مصلحتی» مقابل حریفان خود در رقابت‌‌های جهانی توکیو، به رتبه پنجم رسید.

در حالی که پیشتر سعید ملایی ملی پوش جودو ایران در چند مسابقه با باخت‌های مصلحتی مقابل ورزشکاران اسرائیلی مبارزه نکرده بود،‌ این بار ماجرای «باید به بازی» منجر به درخواست پناهندگی این دارنده مدال طلای جودو جهان شد. ماریوس ویزر، رئیس فدراسیون جهانی جودو در گفت‌وگو با روزنامه «آساهی شیمبون» ژاپن با تایید این که سعید ملایی جودوکار ملی پوش ایران در آلمان است اعلام کرد که این ورزشکار شرایط خود را برای فدراسیون جهانی فاش کرده است و قصد دارد پناهنده شود.
به گفته رئیس فدراسیون جهانی جودو او از این فدراسیون درخواست کمک کرده است و تمایل دارد در تیم پناهندگان در مسابقات جودوی المپیک شرکت کند. ویزر گفت که ملایی برای آن که مقابل حریف اسرائیلی خود قرار نگیرد، «تحت فشار» بوده و «مجبور به باخت» در مسابقه نیمه نهایی شده است. به گفته رئیس فدراسیون جهانی،‌ خانواده ملایی در ایران برای آن که این ورزشکار مقابل جودوکار اسرائیلی مسابقه ندهد، تحت فشار بوده اند. سعید ملایی، تنها جودوکار ایرانی حاضر در رقابت‌‌های جهانی توکیو در ژاپن، با شکست مقابل حریفان خود در رتبه پنجم این رقابت‌ها قرار گرفت. ملایی با عنوان قهرمانی جهان که سال گذشته در مسابقه‌های جهانی به مدال طلا رسیده بود، در سال‌های اخیر سه بار با رقبای اسرائیلی مواجه شده، اما هر بار به بهانه‌ای از رقابت‌ با آن‌ها سر باز زده است.  
شکست ملایی «مصلحتی» نبود!
در حالیكه بخش‌های خبری ورزشی صداوسیما و همچنین برنامه ۲۰:۳۰ شبكه دوم سیما به صراحت اعلام كردند: شکست ملایی «مصلحتی» و به منظور خودداری از رقابت با رقیب اسرائیلی در فینال بوده است، اما  مجید زارعیان، سرمربی تیم ملی جودوی ایران، مدعی شد: «متاسفانه این خبر کذب منتشر شده است که خانواده سعید ملایی تحت فشار بوده اند که او مقابل ورزشکار رژیم صهیونیستی بازی نکند، اما این موضوع اصلا صحت نداردو این موضوع را خودشان به سعید القا کرده بودند و کسی از ایران حتی به ما زنگ هم نزد که مبارزه کنیم یا خیر، چه برسد خانواده ورزشکار را تهدید کنیم.» وی ادامه داده است: «همه چیز از پیش تعیین شده بود، قبل از سفر به ژاپن، عده‌ای در ایران با جوسازی‌ها این اتفاقات را چیده بودند و مرتبا با سعید در تماس بودند.  از مبارزه سوم به بعد ملایی با مامور ویزر(رئیس فدراسیون جهانی) به روی تاتامی می رفت، آنها اجازه نمی دادند حتی من برای کوچ در کنار ورزشکارمان باشم.»

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۸/۶/۱۰ -  شماره 4502
جستجو
جستجو
بالای صفحه