عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۶۶۷۵
روحانی: با آمریكا مذاکره دوجانبه نداشته و نداریم

کشور شرایط سخت و پیچیده‌ای دارد

رئیس‌جمهور تاکید کرد: امروز نگاه دنیا نسبت ایران بعد از مقاومت حتی در آمریکا عوض شده است.

حجت‌الاسلام حسن روحانی در جلسه رای اعتماد وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حضور در مجلس  با بیان اینکه شرایط امروز کشور شرایط سخت و پیچیده‌ای است که نیاز به نقش آفرینی استثنایی از سوی مجلس شورای اسلامی، دولت، قوه قضائیه و سایر ارکان کشور دارد، گفت: به یاد ندارم هیچ کشوری در تاریخ دهه‌های گذشته همانند ایران امروز در فشار اقتصادی بی حد و حصر و حداکثری استکبار جهانی و دشمنان این مرز و بوم قرار گرفته باشد.طراحی بر این بود که ۱۶ ماه پیش با تحریم شدید علیه جمهوری اسلامی حداکثر کشور ۶ ماه بیشتر نتواند تاب‌آوری داشته باشد.رئیس‌جمهور تاکید کرد: هیچ کشور معمولی نمی‌توانست در این تحریم‌ها ۶ ماه مقاومت کند. اینکه طراحی چنین بود که پس از ۶ ماه از دولت و نظام چیزی باقی نمانده باشد با محاسبات عادی خیلی غلط نبود اما وقتی در برابر یک ملت آبدیده که فراز و نشیب فراوان در تاریخ دیده و دارای فرهنگ بلند ایمان قوی و اعتقاد به خاندان رسالت است و پشت پرچم سالار شهیدان آماده ایثار در طول تاریخ بوده این گونه محاسبات نادرست و غلط بود و آنها هم امروز به این واقعیت رسیدند.وی خاطرنشان کرد:‌ امروز نگاه دنیا نسبت ایران بعد از مقاومت حتی در آمریکا عوض شده است.رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه آن‌ها هم به این نتیجه رسیده‌اند با فشار نمی‌توانند ملت را به زانو در آورند، گفت: آنکه این همه پیغام با واسطه در سراسر جهان امروز مشاهده می‌کنیم به خاطر یاسی است که بر افکار دشمن مستولی شده است. آن‌ها هم می‌دانند که این جنگ تحمیلی اقتصادی بی‌نتیجه است همانند جنگ تحمیلی نظامی ۳۰ سال قبل که هیچ نتیجه‌ای نداد و ملت ما علیرغم همه دشمنی‌ها خودش را مسلح کرده بود و با ایدئولوژی شرق و سلاح غرب خودش را مسلح کرده بود و فکر نمی‌کردند ایران پیروز شود. رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: ما بارها گفتیم که ممکن است از تصمیم‌ها سوءتعبیر شود. ما برنامه‌ای برای مذاکره دوجانبه با آمریکا نداریم و نداشتیم. پیشنهاداتی بوده اما جواب ما منفی بوده اما ما گفتیم قبلا آمریکا در ۱+۵ با ما حرف می‌زد و ما بحث می‌کردیم اگر آمریکا تمام تحریم خود را بردارد و به برجام برگردد یا برنگردد باز هم امکان‌پذیر است که در جلسه ۱+۵ مثل قدیم آمریکا هم حضور پیدا کند که مشروط به این است که کل تحریم را بردارد.

 

 

عقد دختر خردسال با پسر ۲۲ ساله منتفی شد
رئیس دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در پی انتشار فیلمی از عقد دختربچه حدود ۹ سال برای مرد حدود ۳۰ساله در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به محض اطلاع از این خبر ‌دستورات لازم جهت بررسی موضوع به رئیس دادگستری شهرستان بهمئی داده شد که متعاقبا رئیس دادگستری شهرستان نیز این اقدامات را انجام داد.
«حسن نگین تاجی» افزود: پس از شنیدن این موضوع طرفین شناسایی و از خانواده‌های دو طرف و عاقد دعوت کرده ایم، سپس اظهارات پدر دختر، پسر، دختر و عاقد را شنیدیم. سن دختر براساس کپی شناسنامه ارائه شده ۱۱ سال می‌شود و پسر نیز ۲۲ سال دارد. به گفته رئیس دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد، انگیزه این اقدام صرفا به خاطر ایجاد محرمیت با عقد موقت، شناخت بیشتر و رفت و آمد زوج با خانواده زوجه جهت جلوگیری از برخی مسائل و مشکلات شرعی بوده است تا اینکه پس از گذشت ۶ سال اقدام به عقد رسمی و ازدواج کنند. نگین تاجی تصریح کرد: احساس کرده‌ایم دختر در این سن آگاهی پایینی دارد و مصلحت نیست عقد موقت هم باشد ولی زوجه مهریه مشخص شده را بذل کرده(بخشیده است) و زوج مدت باقی مانده عقد را (عقد دو ساله بود) بذل کند. بنابراین عقد منتفی و منحل شد تا در زمان مقتضی با اخذ مجوز از دادگاه اقدام به ازدواج رسمی کنند. وی گفت: طرفین این مساله را پذیرفتند و با رضایت طرفین عقد موقت از بین رفت. با توجه به اینکه مطابق ماده ۵۰ قانون حمایت از خانواده - مربوط به سال ۱۳۹۱- اقدام زوج، ولی زوجه و عاقد جرم بوده، جهت برخورد قضایی متناسب به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بهمئی و دادسرای ویژه روحانیت اعلام جرم شده است.
وی در پایان گفت: دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد به نمایندگی از قوه قضائیه همانطوری‌که مدافع حقوق عامه است، حقوق اطفال را به شدت رصد و مورد حمایت قرار می‌دهد و از این به بعد در صورت مشاهده چنین مواردی که مخالف مقررات حقوق کودک و خانواده باشد، طبق قانون برخورد خواهد شد. همچنین فرماندار شهرستان بهمئی نسبت به این عقد واکنش نشان داد و گفت: من هم این فیلم را در فضای مجازی مشاهده کرده‌ام اما از جزئیات بی خبر هستم. وی با بیان اینکه این مساله اتفاق تلخی است، اظهارکرد: به دلایلی ترجیح می‌دهم در این خصوص صحبت نکنم!

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۸/۶/۱۳ -  شماره 4505
جستجو
جستجو
بالای صفحه