عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۶۶۷۶
رئیس مرکز تجارت جهانی ایران: لطفاً از مردم مایه نگذارید

حاصل عملکرد دو دولت روحانی

گروه اقتصادي: رئیس مرکز تجارت جهانی ایران گفت: اگر دلسوز مردم هستید و منافع مردم برایتان مهم است، چطور می‌توانید نرخ دلار را پایین بیاورید اما چرا نرخ کالاهای اساسی و مصرفی را پایین نمی‌آورید و اجناس وارداتی با ارز دولتی را به قیمت دلار آزاد به مردم می‌فروشید؟

به گزارش تسنیم، محمدرضا سبزعلیپور با اشاره به سخنان چند روز پیش رئیس جمهور که گفته بود بخاطر منافع مردم با هرکسی دیدار می‌کنم،گفت: سخنان هفته پیش رئیس جمهور همچون اظهارات ۶ سال گذشته وی، مملو از ابهام و تناقض بود و نه تنها اذهان عموم را اقناع نکرد بلکه تأسف مردم را هم به دنبال داشت! در این ارتباط بر خود واجب  و ضروری می‌دانم تا از این طریق و در برابر شما بزرگواران، مواردی را خدمت آقای روحانی عرض کنم و نکاتی را به ایشان یادآوری نمایم تا شاید جناب آقای رئیس‌جمهور کمی بیشتر سخنان شان را مرور و راجع به اظهارات‌شان تجدیدنظر کند.
وی خطاب به روحانی اظهار داشت: مردم عزیزمان جهت رفع خرابکاری‌های گذشته، آبادی ایران، حل مشکلات اقتصادی و ارتقاء سطح رفاه و معیشت خود، با شوق و ذوق فراوان حضرتعالی را در سال ۹۲ به عنوان رئیس جمهور خویش و رئیس قوه مجریه ایران برگزیدند، یعنی کسی را انتخاب کردند که چشم در چشم میلیون‌ها ایرانی دوخت و خود را حقوقدان معرفی کرد نه کسی که مردم را همچون برخی قیچی نماید ! در این راستا نه تنها قول جبران خرابکاری‌های دولتمردان اسبق و رفع سختی‌ها و تنگناهای مردم را داد بلکه وعده‌های بلند  بالایی از بهبود اوضاع اقتصادی و معیشت مردم گرفته تا عزت پاسپورت ایرانی و رفع تحریم‌ها  در کوتاه مدت را هم داد و صراحتاً در برابر ملت و رسانه‌ها  اظهار داشت کاری خواهد کرد که هم چرخ سانتریفیوژها به خوبی بچرخد و هم چرخ زندگی مردم!  اما پس از اینکه دولت یازدهم رسماً کار خود را آغاز کرد متأسفانه اخلاق و رفتار شما هم به یکباره عوض شد و بدبختانه مُنکر وعده‌های داده شده خود به مردم گردیدید و در چهار سال اول، کشورداریِ خویش را با شعارهایی همچون:
*اول باید خرابه‌‌های ۸ سال گذشته را آوار برداری کنیم ! دولت قبلی خزانه را خالی تحویلِ ما داده !
* اگر برجام به نتیجه برسد همه مشکلات کشور و مردم مرتفع و ایران گل و بلبل خواهد شد !
و همچنین تعریف و تمجید از عملکرد دولت و خودستایی از عملکرد خودتان و ده‌ها شعار دیگر! سپری کردید و با همین فرمان و عملکرد غلط، با منتقدین سیاسی و اقتصادی نیز درگیر شدید! به هیچ انتقاد و پیشنهاد دلسوزانه‌ای گوش ندادید ! نهایتاً ۴ سال دولت یازدهم فقط با حرف و حرف و حرف به اتمام رسید و روزگار مردم در این چهار سال نه تنها بهتر نشد بلکه بدتر و بدتر هم شد !
علیپور تصریح کرد: آقای روحانی برای بدست گرفتن سکانِ دولتِ دوازدهم، مجدداً کاندیدای ریاست جمهوری شدند و متأسفانه این بار نیز با توسل به سخنان خلاف واقع و شعارهای تند سیاسی و اقتصادی باز هم با احساسات مردم بازی کردند و بعضاً آنان را با استفاده از جملاتی چون:
* اگر ما  سرکار نیائیم، ایران ونزوئلا خواهد شد!  و سایه جنگ از سر ایران دور نخواهد شد!
* اگر ما در رأس دولت نباشیم تحریم‌ها برعلیه ایران بیشتر و بیشتر خواهد شد!
* اگر ما و برجام نباشیم مشکلات اقتصادی ایران رفع نخواهد شد!  قیمت کالا و ارز لحظه به لحظه رشد خواهد کرد!  
* اگر ما باشیم نه تنها تحریم‌های اقتصادی بلکه همه تحریم‌های حقوق بشری را هم مرتفع خواهیم کرد!  رُشد اقتصادی را افزایش و تورم را بیش از پیش کاهش خواهیم داد!   ده‌ها شعار از این دست!
اما غافل از اینکه ایشان با توسل به این شعارها و سخنان بی پایه و اساس و خلاف واقع فقط و فقط در پی ایجاد وحشت در کشور و سرقت آرای مردم بودند! آقای روحانی با توسل به همین شعارها و عباراتِ تحریک کننده، بالاخره توانستند رأی غالب مردم را کسب و سکانِ دولت دوازدهم را هم برای ۴ سال دیگر در دست بگیرند اما پس از تشکیل دولت دوم خودشان متأسفانه با بی اعتنایی به ایران و ایرانی نه تنها اوضاع بهتر نشد بلکه هر وعده و شعاری که داده بودند، برعکس از آب درآمد و نهایتاً با سوء مدیریت خود، اَشک مردم را درآوردند ! در اصل جناب آقای روحانی اینقدر به مردم ارزش و احترام قائل بود و فکر منافع ایران و ایرانی بودند که تمام وعده هایشان برعکس از آب درآمد و قول و وعده هایی که به ملت شریف ایران داده بودند خلاف آنها مشاهده شد!
سبزعلیپور گفت: امروز بیش از ۶ سال از ریاست جمهوری جناب آقای روحانی می‌گذرد و حاصل این فرماندهی و مدیریت ایشان و دولتمردان تدبیر و امید و آنهم به اعتراف خودشان چیزی بیش از هیچ نبوده است که ذیلاً و به اختصار به چند مورد از دستآوردهای مهم دولت دوازدهم اشاره می‌کنم.
* افزایش تنش با کشورهای غربی و منطقه علی الخصوص با آمریکا!  
* نافرجام ماندن برجام آنهم بعد از سال‌ها تلاش و دلخوش کردن مردم !
* بازگشت مجدد تحریمهای اقتصادی پیشین !
* اِعمال محدودیتها و تحریم‌های جدید آمریکا برعلیه ایران و جلوگیری از فروش نفت !
* خروج کمپانی‌های خارجی  واروپایی
* کاهش عزت و احترام پاسپورت ایرانی!  
* بی احترامی و تعرض به برخی از مسافران ایرانی در فرودگاه‌های خارجی از جمله در گرجستان، عربستان، امارات و… !
* افزایش نرخ دلار دولتی و مبادلاتی از ۳۰۰۰ تومان به ۴۲۰۰ و سپس به حدود ۱۰ هزار تومان و ارز آزاد هم از حدود ۳۶۰۰ تومان به ۲۰ هزار تومان و امروز هم حدود ۱۱ هزار تومان!
* رانت ۱۸ میلیارد دلاری بهار سال گذشته و اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به از ما بهتران جهت واردات کالاهای اساسی که غالب ارزها را چند برابر قیمت دولتی در بازار آزاد به فروش رساندند!  
* گرانی لحظه به لحظه کالاها و خدمات و افرایش تورم چند ۱۰۰ درصدی، بطور مثال: پراید ۶ میلیونی که شد ۵۰ میلیون تومان !
* رشد بیکاری و فراگیر شدن رکود اقتصادی!
* رشد دروغ و فساد و رانت و اختلاس و حقوق‌های نجومی!  
* چند ماه پیش هم دولت کار را به جایی رساند که مردم عزیز ایران برای خریدِ تکه‌ای گوشت و مرغ یخی باید به شکل زننده و ناراحت کننده ای، ساعت‌ها در کنار خیابان‌ها و یا داخل فروشگاه‌ها به صف می‌ایستادند!   وده‌ها و یا شاید صدها مورد دیگر که جای ذکر تک تک آنها اینجا نیست!
بله، این است حاصل عملکرد دولت‌های یازدهم و دوازدهم که تا به اینجای کار با سوء مدیریت خود، کِشتی دولت و اقتصادِ ایران را بیش از پیش به گِل نشانده، مردم را فقیرتر و سفره آنان را کوچکتر و دائماً سعی بر این دارد تا عدم تعهد، سوء مدیریت، دروغگوئی‌ها و عملکرد غلطِ دولت در نابودی اقتصاد و کاهش سطح معیشت مردم و کوچکتر شدن سفره آنان را فقط و فقط به گردنِ تحریمها و دولت آمریکا بیاندازد و در همین راستا، جناب روحانی به کررات طی سخنانی تأمل برانگیز اظهار داشته اند: مشکلات ما ناشی از فشار آمریکاست، پس کسی نباید به جای دولت آمریکا، دولت خدمتگزار ایشان را مورد سرزنش قرار دهد !
برای صدمین بار خدمت جناب روحانی عرض می‌کنم که حداکثر۲۰ درصد مشکلات حال حاضر کشور علی الخصوص مشکلات اقتصادی مربوط به تحریم‌ها و فشارهای آمریکا می‌باشد و صد البته که بیش از ۸۰ درصد مشکلات ما نشأت گرفته از عدم تعهد و سوء مدیریت دولتمران و غالباً حاصل سیاست‌های غلط دولت، غلاف واقع‌گوئی‌ها، فساد دولتی و عملکردهای نادرست شما می‌باشد، پس ذهن مردم را بیش از این مشوش نکید و به ملت مان آدرس غلط ندهید !
‌در همین مجال کوتاه می‌توانم به صدها موردی اشاره کنم که دولت محترم می‌تواند از فردا صبح نسبت به انجام تک تک آنها اقدام نماید تا بخشی از مشکلات اقتصادی ایران سریعاً و در کوتاه مدت حل و فصل گردد بدون آنکه فشار آمریکا و وجود تحریم‌ها بتواند مانعی بر سر اجرای آنها باشد اما مطمئناً دولت تمایلی به انجام این امور و رفع مشکلات اقتصادی آنهم بنابه مصلحت و دلایلی خاص ندارد! جناب آقای روحانی عزیز، موارد زیر که حاصل عملکرد غلط دولت شما است، آیا بواسطه منافع مردم انجام شده؟ و یا از بس شما مردم را دوست دارید و به فکر خلق اله هستید این کارها را برایشان انجام داده اید؟
* پراید ۵۰ میلیون تومانی
* گوشت هر کیلو۱۲۰ الی ۱۵۰ هزارتومانی
* دلار ۳۰۰۰ تومانی که در حال حاضر ۱۱ هزار تومان می‌باشد
* سکه ۱ میلیونی به ۴ و نیم میلیون تومان
* برجام تقریبا هیچ و بی سرانجام
* طرح تحول سلامت در هاله‌ای از ابهام
* معیشت مردم زیر سئوال
* چرخ تولید اکثر کارخانجات متوقف شده
* مشکلات پولی و بانکی
* رشد بیکاری
* گرانی لحظه به لحظه کالا و خدمات
* رشد سرسام آور اختلاس و فساد اداری و دولتی  و صدها مورد دیگر
جناب آقای روحانی بزرگوار، خاطر مبارکتان هست که چند سال پیش در تبلیغات انتخاباتی سال ۹۲ از بس فکر مردم بودید و در تبلیغات انتخاباتی خودتان برای مردم دلسوزی می‌کردید، می‌گفتید که زمان احمدی نژاد بیمارستان‌ها دارو ندارند و مردم را برای خرید دمپایی و ملحفه و دارو به خیابان می‌فرستند تا خودشان لوازم مصرفی مریض بستری شده در بیمارستان را بخرند! شما که اینقدر فکر مردم هستید طی این ۶ سال حتی یکبار به داروخانه‌ها و یا بیمارستان‌ها سرزده‌اید که ببینید مردم با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند؟ (در یک مورد که وزیر بهداشت جنابعالی به یک بیمارستان سرزده، به عینه دید که بیماران بستری شده حتی بالش هم ندارند تا چه رسد به سایر موارد) با این وضعیت و با عملکرد خوب دولت شما دلسوزی بیش از حدّتان برای خلق ایرانیان، مردم می‌گویند صد رحمت به دوران احمدی نژاد !
 آقای نوبخت گفته که قیمت دلار را باد پایین نیاورده بلکه ما پایین آورده ایم! پس حتماً خودتان هم بخاطر منافع ملی نرخ دلار را افزایش داده‌اید نه باد !  اگر دلسوز مردم هستید و منافع مردم برایتان مهم است، چطور می‌توانید نرخ دلار را پایین بیاورید اما چرا نرخ خدمات و کالاهای اساسی و مصرفی را پایین نمی‌آورید و اجناس وارداتی با ارز دولتی را به قیمت  دلار آزاد  به  مردم می‌فروشید؟
 اگر به فکر مردم هستید و ملت ایران را دوست دارید پس چرا گوشت آلوده و ذرت‌های فاسد و...را با ارقام کلان برای مصرف همین مردم وارد کشور می‌کنید و بعد هم می‌فرمائید که این اقلام وارداتی فاسد قابل مصرف برای دام و طیور هم نیست و بعد با صرف ارقام کلان دیگر کالاهای فاسد را معدوم می‌کنید! بعید می‌دانم دولت شما دلسوز مردم بوده و فکر منافع ملی و منافع میهن باشد ! از همینرو برای پیشبرد کارهای مورد علاقه خود از مردم مایه نگذارید.
وی در خاتمه تأکید کرد: آقای روحانی هم کشور را به سبک و سیاق رئیس‌جمهور قبل به پیش می‌برد اما با چند تفاوت و آن اینکه حداقل پشت و روی رئیس جمهور قبل یکی بود و رفتار و عملکرد و گفتمان و شلختگی و ظاهر او با هم یکی بود و آدم از وی همان چیزی را می‌دید که از وی توقعش را داشت اما آقای روحانی با مردم روراست نیست و با ظاهری آراسته و کلامی شیوا متأسفانه می‌خواهد روز را شب و شب را روز جلوه دهد و بر همین اساس با آن چیزی که می‌گوید و می‌نماید و می‌نمایاند ۱۸۰ درجه فرق دارد! ضمناً اطمینان دارم که اگر دولت رئیس جمهور قبل برخی از کارهای همین دولت را با مردم می‌کرد، قطعا دولتمردان امروز پوست از سرش می‌کندند! ضمنا وی اختیارش دست خودش بود هر کاری را که شب می‌گفت، فردا همان کار را اجرا می‌کرد اما عده‌ای از ما بهتران، جناب آقای روحانی را محاصره و دولتش را هم به نفع خودشان مصادره کرده اند! از همین رو آنان هستند که دولت را با خواست و میل و فرمان خود به پیش می‌برند و به آقای روحانی خط می‌دهند و هر مطلبی را که می‌خواهند به رئیس جمهور القاء می‌کنند و از زبان ایشان سخنرانی می‌نمایند که مطمئنم سخنان عجیب و غریب هفته گذشته رئیس‌جمهور که فرمودند بخاطر منافع مردم حاضرم با هرکسی مذاکره کنم نیز سخنان آنان بوده که از دهان آقای روحانی خارج شده و شاید خودشان هم مخالف این سخنان بوده باشند!متأسفانه تا زمانی  که اختیار آقای روحانی دست این حضرات می‌باشد، کشورمان روز خوش نخواهد دید و هر روز باید منتظر مشکلات بیشتر، کوچکتر شدن سفره مردم، تورم و گرانی، رکود و افزایش بیکاری، رشد دروغ و فساد و تنش‌های داخلی و بین المللی بوده و به حال دیروز خود غبطه بخوریم!

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۸/۶/۱۳ -  شماره 4505
جستجو
جستجو
بالای صفحه