عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۱۶۶۹۰

بهترین شهر دنیا برای زندگی

گروه جامعه:‌وین، شهر موسیقی، شهری که به معماری‌های متفاوت، کافه‌های قدیمی‌ و مناطق سرسبزش شناخته می‌شود، حالا در حال به دست آوردن شهرت در بخشی جدید است.

پایتخت اتریش برای دومین سال متوالی به عنوان بهترین شهر دنیا برای زندگی شناخته شد ودر همه حوزه‌های ثبات، فرهنگ، محیط‌زیست، آموزش و زیرساخت‌ها و امور بهداشتی نمرات بسیار بالایی گرفت.در  مطالعه‌ای که توسط واحد اطلاعات اکونومیست انجام شده، با معیارهای مختلف وضعیت ۱۴۰ شهر مختلف بررسی شده است.پیش از این دو  سال که وین در رتبه اول قرار دارد، ۷ سال متوالی ملبورن به عنوان «بهترین شهر دنیا برای زندگی» شناخته می‌شد.لوسی لمستر، یکی از اهالی وین که مسئول اجرای تورهای مختلف برای مسافران است،گفت: «از منهتن به اینجا آمدم  واکنون وین را دوست دارم. این شهر نسبتا آرام، تمیز و بسیار بافرهنگ است. در واقع مردم اینجا اجازه استراحت دارند و زندگی شخصی هم اندازه شغل شما مهم است.»نمره وین در همه حوزه ها کامل بود و تنها در بخش فرهنگ و محیط زیست امتیاز کامل را نگرفت،امتیاز این شهر دراین حوزه ۹۶.۳ از ۱۰۰ بود. تنها شهری که در این حوزه نمره کامل را گرفته، تورنتو است.
البته نمرات نشان می‌دهند تنها عاملی که ملبورن را از وین عقب انداخته، بحث ثبات است موضوعی که به بحث‌های امنیتی مرتبط است. همچنین ۱۰ رتبه برتر این فهرست بیشتر از کشورهای استرالیا، کانادا و ژاپن بودند اما اروپا هم به طور کلی نمره خوبی به دست آورد، به طوری که از بین ۲۰ شهر برتر، ۸ شهر از اروپای شمالی بودند. از سویی بسباری از شهرهای بزرگ دنیا مثل لندن، نیویورک، پاریس، برلین، واشنگتن، شیکاگو و ... در بین ۲۰ شهر اول جایی نداشتند. اما در رابطه با بدترین شهرهای دنیا برای زندگی هم امسال دمشق، برای چندمین سال متوالی به عنوان بدترین شهر دنیا برای زندگی شناخته شد. اکثر ۱۰ شهرهای آخر این رتبه‌بندی از قاره‌های اروپا و آسیا بودند و شهرهای اروپایی در این بین جایی نداشتند. تهران که در سال‌های گذشته یکی از شهرهای این رتبه‌بندی از نظر امتیاز بود، امسال وضع مناسبی ندارد. البته هنوز رتبه شهرهای میانی فهرست اعلام نشده اما در قسمتی از این گزارش آمده: «افزایش تنش میان ایران و آمریکا باعث شده است که نمره شهر تهران در بخش ثبات کاهش پیدا کند.»در سال ۲۰۱۸ میانگین امتیاز تهران در این مطالعه ۵۰.۸ بود و این شهر در رتبه ۱۲۸ قرار داشت.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۸/۶/۱۶ -  شماره 4506
جستجو
جستجو
بالای صفحه