عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۱۶۸۹۱
رئیس‌جمهور: به مردم زخم دیده باید یاری برسانیم

برابر آتش‌افروزان باصدای بلند صحبت کنیم

گروه سياسي: رئيس‌جمهور تاکید کرد: دولت یازدهم و دوازدهم از سال ۲۰۱۳ تاکنون همه تلاش و افتخارش بر این بوده است که به عنوان دولت سلامت و دولت محیط زیست باشد، کاری که این دولت برای سلامت و محیط زیست انجام داده است قابل مقایسه با ادوار گذشته نیست.

حجت الاسلام حسن روحانی در شصت و ششمین اجلاس وزرای کشورهای منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت با اشاره به جنایات آمریکا در تحریم‌های اقتصادی نسبت به مردم ایران گفت: آمریکا بدون دلیل و صرفا به خاطر فشار عربستان و اسرائیل سر تسلیم در برابر آن‌ها فرود آورد و از برجام خارج شد و این را یک مقام سعودی و هم سردمدار رژیم اشغالگر قدس و هم افراطیون کاخ سفید اعلام کردند. این چیزی نیست که تحلیلی بگویم بلکه این خبری است که همه دنیا شنیده است. از برجام خارج شدند و این خروج از برجام برای این کشور ننگ است و این ننگ بیشتر می‌شود زمانی که این توافق به تایید شورای امنیت رسیده باشد. این ننگ بالاتر است و افزوده‌تر می‌شود زمانی که مواد غذایی و دارویی هم جزو اقلام تحریمی باشد.
روحانی گفت: بی‌تردید دولت آمریکا مرتکب جنایت ضدبشری شده است. اقدام آمریکا تروریسم اقتصادی است؛ البته به آن معنا نیست که ملت ایران به زانو درآمده باشد. محققین و دانشمندان ما تلاش خود را مضاعف کردند و ما امروز به سمت خودکفایی کامل در حال حرکت هستیم و ۹۵ درصد داروها را خودمان تولید می‌کنیم و به این معنا نیست که دوستانمان ما را فراموش کرده باشند. آنها در زبان به آمریکا احترام می‌کنند و در عمل با ما کار می‌کنند. ما از کشورهای همسایه، دوستانمان و کشورهایی بزرگ که با ما کار کردند، تشکر می‌کنیم. از تمامی کادر سلامت ممنون هستیم که نگذاشتند بیماری دردش ادامه پیدا کند و نگذاشتند صفی برای دارو تشکیل شود و در برابر خیانت بزرگ آمریکا ۸۳ میلیون جمعیت ایران این جنایت را فراموش نخواهند کرد. آمریکا شکست‌خورده این میدان است؛ در سازمان ملل، در دنیای اخلاق، سیاست و انسانیت ایران پیروز و آمریکای شکست خورده را می‌بینند.وی ادامه داد: در اقتصاد هم گرچه فشارهایی بر مردم و دولت ما وارد شده اما پس از ۱۸ ماه فشار مداوم، ما امروز شاهد کاهش رشد نرخ تورم و شاهد رشد مثبت اقتصادی هستیم. بازار سرمایه ما در بورس حدود ۷۱ درصد رشد داشته و در فرابورس ۷۲ درصد رشد داشته است. مردم ما نترسیدند؛ مردم ما خم نشدند و ایستادند و سرو قامت ایستادند و با نشاط در صحنه بودند. اینکه می‌بینید در این شرایط ۳.۵ میلیون نفر در این یکی، دو هفته به عنوان توریست زائر به کربلا حرکت کردند و ما زائر به عراق داریم این به معنای نشاط جسمی وروحی ملت ایران است و برخی با پای پیاده می‌روند و به ترامپ که اعلام می‌کنند زانوی تو شکسته شده و پاهای ما قدرتمندانه به سمت عشق در حرکت است. اینکه ملت بزرگ ما در این شرایط کمک را از یاد نبردند به معنای آن است که این ملت، ملت پیروز در صحنه سیاست و سلامت خواهد بود.
وی افزود: اینجا باید یاد کنم از همسایگانی که در ماه‌های اخیر به سمت ایران دوستانه حرکت می‌کنند و این به معنای شکست صهیونیسم است و اینکه کشورها فهمیده‌اند راه درست راه دوستی است. نکته آخر که بر آن تاکید می‌کنم این است که در ۷ یا ۸ سال گذشته منطقه ما با تروریسم وحشی روبرو بود و شرورترین تروریست‌ها مناطقی از منطقه ما را به اشغال خود درآورند. در سوریه آدم‌کشی کردند، عراق و افغانستان و یمن را ویران کردند و مردم یمن را در بیماری و بمباران تنها گذاشتند. جنگ، تجاوز و تروریسم عامل بزرگ به هم زدن بهداشت و سلامت جامعه است. با بمباران تامین سلامت یا ناممکن و یا بسیار سخت است و اشغال تروریست‌ها در مناطقی در سوریه و یمن و افغانستان به معنای آن است که این مناطق با بهداشت و زندگی با مشکلات فراوان روبرو خواهد بود.رئیس‌جمهور کشورمان گفت: ایران هیچگاه همسایگانش را فراموش نکرده است؛ اولین روزی که حکومت دمشق از ما کمک خواست، جواب مثبت دادیم و با مردم و ارتش این کشور حلب، حمص و حماء را آزاد کردیم. اولین ساعتی که دولت عراق و اقلیم از ما کمک خواستند به کمک آنها شتافتیم. آنها که می‌خواستند کربلا، نجف، سلیمانیه و اربیل را با خاک یکسان کنند را از خاک این کشور و مناطقی که مستقر بودند بیرون راندیم و همواره برای بهداشت و درمان درکنار مردم بودیم.وی ادامه داد: ما هر روز در کنار مردم فلسطین هستیم که به ناروا زیر فشار رژیم صهیونیستی هستند و هر روز در کنار مردم یمن هستیم و این را افتخار خود می‌دانیم. اگر می‌خواهیم در منطقه ما و شرق مدیترانه شاهد بهداشت باشیم، شاهد سلامت و امید به زندگی باشیم و بلایایی که سلامت مردم را تهدید می‌کند ریشه کن کنیم باید در برابر آتش افروزان با صدای بلند صحبت کنیم و مخالفت کنیم. باید به مردم زخم دیده یاری برسانیم و باید در علم و دانش و فناوری در کنار همدیگر قرار بگیریم.

 

عده‌ای بذر ناامیدی در جامعه می‌پاشند
معاون اول رئيس‌جمهور با تاکید بر اینکه مدیران موفق، مهندسان، کارشناسان و نیروی انسانی اصلی‌ترین سرمایه‌های کشور هستند، گفت: باید قدر مدیران کشور را که در جنگ اقتصادی آمریکا مانع از فروپاشی اقتصاد شده و به نحو مطلوب کشور را اداره کرده اند، بدانیم.  اسحاق جهانگیری  با بیان اینکه مهمترین موضوع برای ادامه مسیر قدرتمند اقتصاد و صنعت کشور حفظ روحیه مدیران است، گفت: متاسفانه عده‌اي در کشور ما فقط به دنبال تخریب روحیه مردم و مدیران هستند و به هر بهانه‌اي با خواندن آیه یأس بذر ناامیدی را در جامعه می پاشند؛ کسانی که در کارنامه و سوابق فعالیتشان هیچ حرکتی برای پیشرفت کشور دیده نمی شود. وی ادامه داد: این عده فقط به دنبال چوب گذاشتن لای چرخ دیگران هستند و با نق زدن مداوم در روحیه مدیران خدشه وارد می کنند. وظیفه من این است که در حد توانم از روحیه مدیران صیانت و حمایت کنم.جهانگیری با بیان اینکه خواست رهبر معظم انقلاب و روسای قوای سه گانه نیز حفظ روحیه مدیران است، گفت: باید کاری کنیم تا مدیران سالم در میدان عمل پای کار بایستند و دغدغه‌اي نداشته باشند.جهانگیری افزود: ممکن است گاهی به دلیل تخلف برخی افراد، فضاسازی هایی علیه مدیران کشور انجام شود که ما نباید اجازه دهیم روحیه مدیران خوب کشور متزلزل شود. البته این به معنای برخورد با متخلفین نیست زیرا فردی که تخلفی انجام داده حتما باید پاسخگو باشد.

 

 

 مطهری: نباید ماجرای مازیار ابراهیمی تکرار شود
عضو فراکسیون امید مجلس گفت: قطعاً باید مشخص شود منابع خبری «زم» چه کسانی و احیاناً چه نهادهایی بودند.
علی مطهری  در خصوص دستگیری روح‌اله زم سرشبکه کانال معاند آمدنیوز، اظهار داشت: دستگیری روح‌اله زم کار لازمی بود چرا که کانال آمدنیوز به وحدت ملی آسیب می‌زد.وی افزود: به نظر من باید مراقب باشند اتفاقاتی مانند اتفاقی که برای مازیار ابراهیمی و همکاران او افتاد در اینجا رخ ندهد.اگر بنا است اعترافاتی از روح‌اله زم بگیرند باید با روش درست انجام شده و آن قضیه دیگر تکرار نشود.وی در پاسخ به این سؤال که فکر می‌کنید این اطلاعات به چه میزان می‌تواند در بحث شناسایی رسانه‌ها و کانال‌های معاندین و همچنین شبکه‌های جاسوسی داخل و خارج کشور کمک‌کننده باشد، اظهار داشت: قطعاً باید مشخص شود منابع خبری «زم» چه کسانی و احیاناً چه نهادهایی بودند.مطهری ادامه داد:‌ اخباری که سرشبکه آمدنیوز منتشر می‌کرد نشان می‌داد که از درون نظام اطلاع دارد و این اخبار از درون نهادهای حکومت به آنجا ارسال می‌شود.عضو فراکسیون امید مجلس افزود: بنابراین با معرفی منابع اخبار زم، بسیاری از مسائل روشن خواهد شد. در همین حال مسئول اشراف دفتر فرماندهی کل سپاه خاطرنشان کرد: نیروهای اطلاعاتی، مدت های مدیدی بود که روح الله زم و تحرکات وی را زیر نظر داشتند و تقریبا از دو سال پیش در تور اطلاعاتی سپاه پاسداران قرار داشت. سردار محمد تولایی گفت: این فرد شدیدا مورد حمایت سرویس های اطلاعاتی قرار داشت اما در یک عملیات بسیار پیچیده اطلاعاتی توانستند زم را در تور اطلاعاتی خودشان بیندازند و دستگیر کنند.

 

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۸/۷/۲۴ -  شماره 4533
جستجو
جستجو
بالای صفحه