عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۱۶۹۰۶
قابل توجه شهردار و اعضای شورای شهر اهواز؛مسیر بلوارپاسداران در محاصره وانت بارها

این میدان را به «میدان دام» تغییر نام بدهید!

گروه دیار کارون: خیابان شلوغ است و ترافیک نسبتا زیاد، گویی تصادفی شده؛ اما نزدیک تر که می‌شوی می‌بینی چیزی نیست جز حضور انبوه میوه‌ فروشانی که تا وسط خیابان حتی کمی آن طرفتر را هم به محاصره خود درآورده اند و وسایل نقلیه به سختی امکان عبور دارند. وقت‌هايي می‌شود آن هم در اوج گرمای هوای اهواز و در ساعت بازگشت مردم به خانه‌هایشان وانت‌هايي حامل میوه و سبزی، معابر عبور مرور خودروها را قرق کرده اند تا با کمی به اصطلاح ارزان فروشی نسبت به مغازه‌ها و دیگر جاها بار خود را به فروش برسانند.

برای شهروندان این کلانشهر،  جای سوال دارد که متولیان نظارت بر این امر کجایند که این دست‌فروشان و وانت‌بارها بی‌محابا خیابان‌ها را محاصره می‌کنند و ککشان هم نمی گزد چه اتفاقی ممکن است از این کارشان حادث شود؟
آنچه بیشتر تعجب  دارد که ماموران راهنمایی و رانندگی هم که تیزبینانه به دنبال ثبت تخلفات رانندگان هستند حتی با دیدن تخلف وانت‌های میوه فروش عکس العملی نشان نمی دهند و این‌ها همچنان به کار خود ادامه می‌دهند و در نتیجه رانندگان دیگر وسایل نقلیه با مشکلاتی مواجه می‌شوند.
فروشندگان تا وسط خیابان آمده می‌آیند و برخی رانندگان هم به هوای یک خرید ارزان خودروهایشان را همانجا نگه دارند و این می‌شود قوز بالا قوز! هوای گرم و خیابان شلوغ و فروشندگان میوه به دست و حتی روی سر، آن هم درست در وسط معبر عمومی که خودروها با شتاب از آن محل گذر می‌کنند. برای خیلی‌ها اتفاق افتاده که یکباره فردی را در وسط خیابان و میوه به دست می‌بیند و با کمی پیچ و تاب دادن خودرو از کنارش عبور می‌کنند! تاکسی‌ها هم این اتفاق را بارها تجربه کرده‌ اند که گمان می‌کردند این‌ها مسافران و برایشان بوق و چراغ زده اند اما وقتی نزدیک‌تر شده‌اند خودشان هم از این کار خنده شان گرفته است. نمونه هایشان کم نیست؛ بلوارپاسداران (میدان خلیج فارس)که مسیر خطرناکی است. البته این میدان چندسالی هم به میدان دام (محل فروش احشام) تبدیل شده است. مهمتر از این، هیچ مسوولی نیز به فکر حل این مشکل نیست و اهالی منطقه رابه این اداره و به آن اداره پاس کاری می دهند. متاسفانه همین چند وقت پیش بود که یکی از فروشندگان نزدیک بود زیر خودرو برود و جان خود را از دست بدهد. بی گمان مسوولان شهری هم بارها و بارها این معضل را دیده‌اند و این که چرا تا به حال واکنشی از خود نشان نداده‌اند جای بسی سوال است؛ هر چند که معضلاتی از این دست بسیار است. شاید کارهای مهمتر از این بوده که حتی نیم نگاهی هم به حل چنین معضلاتی نکرده‌اند. سکوت در برابر معضلات شهری تبعات بسیار دارد و دودش بیشتر به چشم مردم می‌رود تا مسوولان؛ شاید دغدغه‌های مسوولان شهری بیش از این‌ها و سنگین تر از آنچه هست بوده که رفع این معضل‌ها ارزش چندانی نداشته است.باید برای این فروشندگان، مکان‌های خاصی در نظر گرفته شود تا هم آنان در این شرایط سخت اقتصادی از درآمدزایی و معاش خود محروم نشوند و هم اینکه چهره این کلان‌شهر بیش از این در نزد هر تازه‌واردی به اهواز مخدوش نشود.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۸/۷/۲۵ -  شماره 4534
جستجو
جستجو
بالای صفحه