عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۷۴۲۰

بحران زیست محیطی در ماهشهر

گروه جامعه: در پی قطع برق پتروشیمی‌های ماهشهر و از کار افتادن فلرهای تسویه هوا دود سیاه غلیظی از پتروشیمی ها به آسمان ماهشهر و بندرامام می‌رود.

 مدیر روابط عمومی شرکت فجر انرژی خلیج فارس با تکذیب انفجار در این پتروشیمی،‌ گفت:‌ قطع برق در یکی از نیروگاه های پتروشیمی فجر،‌ تعدادی از پتروشیمی های منطقه ویژه پتروشیمی (ماهشهر) از مدار خارج شده‌اند.«بهنام صیفوری» با بیان اینکه پتروشیمی فجر مسوولیت تامین سرویس های جانبی پتروشیمی های ماهشهر را بر عهده دارد،‌ ادامه داد: این شرکت دو نیروگاه دارد که یکی از نیروگاه‌ها از مدار خارج شده است.وی افزود:‌ با استفاده از برق نیروگاه دوم،‌ سایر سرویس های جانبی در مدار تولید قرار دارد و در تلاشیم تا نیروگاه اول نیز هر چه سریعتر به مدار تولید بازگردد.  این قطعی در حالی اتفاق افتاده که این پتروشیمی چهار سال تولید پایدار داشته است. به گفته مدیر روابط عمومی شرکت فجر انریی خلیج فارس، پتروشیمی هایی که سرویس های جانبی را از فاز دو می گیرند اکنون در مدار تولید قرار دارند.
وی علت قطع برق نیروگاه پتروشیمی فجر را «فنی» ذکر کرد و اظهار امیدواری کرد سریعتر این نیروگاه به مدار تولید بازگردد. شرکت فجر انرژی خلیج فارس مسوول تامین سرویس های جانبی مانند برق،‌بخار،‌اکسیژن و ... را برای پتروشیمی های منطقه ماهشهر بر عهده دارد و از آنجا که پتروشیمی‌ها بدون این خدمات نمی توانند به تولید ادامه دهند،‌ قطع یکی از این سرویس‌ها، توقف تولید در سایر پتروشیمی‌ها را به دنبال دارد. گفتنی اینکه با وجود دود سیاهی که در منطقه مشاهده می‌شود تاکنون گزارشی مبنی بر آتش سوزی در این مجموعه منتشر نشده است.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ -  شماره 4603
جستجو
جستجو
بالای صفحه