عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۷۴۲۱
نماینده مجلس:‌ مسافران چینی هنوز هم به ایران می‌آیند!

افزایش جهش‌وار قربانیان ویروس کرونا در چین

گروه جامعه: با شدت گرفتن افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا و بالا رفتن شمار قربانیان، یک شهر چند میلیونی دیگر چین قرنطینه شد.

شمار مبتلایان در فاصله یک روز با سه هزار مورد افزایش به بیش از ۱۴ هزار نفر رسیده است و این در حالی است که علیرغم اعلام لغو  کلیه پروازها از چین به ایران، روز گذشته چندید پرواز از کشور چین در فرودگاه امام خمینی تهران بر زمین نشست.
مسافران چینی هنوز هم به ایران می‌آیند
در همین رابطه،  نماینده شیراز در مجلس نسبت به ورود مسافر از چین به ایران و انتقال مسافران چینی از سایر فرودگاه‌های جهان توسط ایرلاین‌های ایرانی ابراز نگرانی کرد. بهرام پارسایی گفت:‌برخلاف تصمیم دولت، همچنان شاهد ورود مسافر از چین به ایران و انتقال مسافران چینی از سایر فرودگاههای جهان، توسط ایرلاین‌های ایرانی هستیم. آیا سازمان هواپیمایی، خودمختار است و تابع دولت نیست؟ ‏این سرپیچی و سوانح هوایی روزهای اخیر نشان می‌دهد که حفظ مدیران نالایق، مهمتر از جان مردم است.‌ 
التیماتوم وزارت بهداشت به پروازهای ایران-چین
، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، گفت: تمامی پروازهای ایران-چین باید نهایتاً تا فردا (دوشنبه) به اتمام برسد. با بررسی‌های انجام شده، همه دانشجویان و سایر ایرانیانی که در ووهان زندگی می‌کردند با یک پرواز فردا به کشور برمی‌گردند و در مقابل، گردشگران چینی در ایران هم به کشور خودشان می‌روند. کیانوش جهانپور  تاکید کرد:‌ اما این مصوبه در عمل اجرا نشد و پروازها ادامه پیدا کرد. این پروازها نباید بیشتر از امروز (دوشنبه، ۱۴ بهمن) به طول بینجامد: این بازگشت‌ها محدودیت زمانی دارند و طبق برنامه‌ریزی‌ای که انجام شده، تمامی این پروازها باید نهایتاً تا دوشنبه به اتمام برسد. با بررسی‌ای که انجام شده، همه دانشجویان و سایر ایرانیانی که در ووهان زندگی می‌کردند با یک پرواز برمی‌گردند و در مقابل، گردشگران چینی در ایران هم به کشور خودشان می‌روند.
به گفته مقامات تاکنون موردی از ابتلا به ویروس کرونا در کشور دیده نشده است اما برخی کلیپ‌ها و تصاویر در شبکه‌های مجازی از اهواز تا تبریز و تهران، مقامات وزارت بهداشت را به تکذیب واداشته‌است.
شناسایی فرد مشکوک به کرونا در اصفهان
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تایید شناسایی و بستری شدن یک فرد مشکوک ابتلاء به بیماری کرونا در بیمارستان فارابی، گفت: تا زمانی که جواب آزمایش این فرد از آزمایشگاه ویروس شناسی تهران به دست ما نرسد، نمی‌توانیم راجع به بیماری این فرد هیچ اظهارنظری کنیم اما به مردم اطمینان می دهیم که تمام اخبار را بدون هیچ کم و کاستی در اختیارشان قرار می دهیم.آرش نجیمی در گفتگو با ایسنا، اظهارکرد: این فرد ۲۷ ساله که کارمند فرودگاه اصفهان است،  (شنبه ۱۲ بهمن) با علائم مشترک این بیماری با بیماری های مشابه حاد تنفسی مثل تب و سرفه در بیمارستان فارابی بستری شد.
اولین مرگ خارج از چین به ثبت رسید
یک مرد چینی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در فیلیپین فوت کرد و این اولین مورد ثبت شده مرگ بر اثر این ویروس مرگبار در خارج از چین است.این بیمار ۴۴ ساله، اهل شهر ووهان در ایالت هوبی بود که برای اولین بار ویروس در ماه دسامبر سال گذشته آنجا مشاهده شد.به گفته سازمان بهداشت جهانی، به نظر می‌رسد که این فرد پیش از سفر به فیلیپین مبتلا به این ویروس شده باشد.
یک رسانه محلی از قول وزیر بهداشت فیلیپین نوشته است: وضعیت این بیمار در حال بهتر شدن بود اما در ۲۴ ساعت گذشته وضعیت جسمانی‌اش رو به وخامت گذاشت.وزارت بهداشت فیلیپین در حال حاضر تلاش دارد تا افرادی که با این فرد در یک پرواز بودند را شناسایی کند تا آنان قرنطینه شوند.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ -  شماره 4603
جستجو
جستجو
بالای صفحه