عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۷۴۶۱
راهپیمایی ۲۲ بهمن در سراسر كشور برگزار شد؛

روحانی: مردم هستند که تصمیم نهایی را می‌گیرند

گروه سياسي: مراسم چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که با چهلمین روز شهادت سردار قاسم سلیمانی مصادف شده، با گرامیداشت یاد و خاطره فرمانده شهید نیروی قدس سپاه و دیگر همرزمان شهیدش در جبهه مقاومت، از سوی راهپیمایان در سراسر كشور برگزار شد.

راهپیمایان با در دست داشتن تصاویری از شهید سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت، در آستانه ورود نظام به چهل و یک سالگی بار دیگر اعلام کردند که قدردان شهدای مقاومت هستند. در حاشیه این مراسم مردم بر روی پارچه‌ای بزرگ دلنوشته‌های خود را برای شهید سردار سلیمانی نوشتند.
مردم حاضر در راهپیمایی ۲۲ بهمن تهران پرچمِ متحد کشورهای جبهه مقاومت را در دستان خود حمل كردند. همچنین مردم با حمل پرچم‌های جمهوری اسلامی ایران و شعارهای  مرگ بر آمریکا  و  مرگ بر اسرائیل  راهپیمایی کردند.نصب پیکسل‌های سردار سلیمانی توسط راهپیمایان، لگدکوب کردن پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی و برگزاری نمادین دادگاه جنایتکاران جنگی محور عبری- عربی- غربی از حاشیه‌های برگزاری این مراسم بود. همچنین رئيس‌جمهور در سخنرانی خود در مراسم چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با یادآوری اینکه انقلاب ایران متکی بر یک انتخاب بود، تصریح کرد:مهمترین ثمره انقلاب ما همین انتخاب است. حجت‌الاسلام حسن روحانی با یادآوری اینکه انقلاب مردم ایران در ۴۱سال پیش به ما نشان داد که چگونه قدرت خداوند در اراده یک ملت بزرگ تجلی می‌یابد، گفت: برخلاف اینکه تبلیغ می‌کردند دوران دین سپری شده و جهان آن روز را به دو قطب شرق و غرب تقسیم کرده بودند، ملت ایران با انگیزه مذهبی و بدون اتکا به هیچ ابرقدرتی با دستی خالی دربرابر رژیمی تا دندان مسلح ایستادند و انقلاب را به پیروزی رساندند.رئيس‌جمهوری با تأکید بر اینکه انقلاب از انتخاب و انتخاب از انقلاب است، خاطر نشان کرد: مردم ما بین اسلام و کفر، حق و باطل و نظام مردمی و دیکتاتوری مسیر حق و عدل را انتخاب کردند. اگر رژیم فاسد قبل به مردم اجازه انتخابات می‌داد دیگر نیازی به انقلاب نبود؛ اگر آن رژیم مردم را آزاد می‌گذاشت تا در نوع حکومت و قانون اساسی، حکومت و قانون اساسی مورد نظر خود را برگزینند و میان استقلال و وابستگی، استقلال را انتخاب کنند و به یک انتخابات سالم آزاد ملی تن می‌داد انقلابی نمی‌شد. روحانی تصریح کرد:‌انقلاب اسلامی ایران برای این بود که درِ انتخابات در کشور بسته شده بود؛ انسداد در و دروازه انتخابات مردم را هدایت کرد تا از مسیر یک انقلاب بزرگ این زنجیر را پاره و راه را برای انتخابات باز کند.وی با اشاره به برخی اظهارات درباره انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: برخی فکر می‌کنند که انقلاب اسلامی ایران حادثه‌ای بود که چهل و یک سال قبل تحقق یافت و پدران، برادران و خواهران و مادران ما در آن عصر راه انقلاب را برگزیدند. این افراد از ما می‌پرسند که آیا امروز هم ناچاریم همان راه ۴۱ سال قبل را پیروی کنیم؟ پاسخ این است که حضور و انتخاب مردم منحصر به ۴۱ سال پیش نبوده، بلکه مردم هر روز در انتخاباتی رسمی یا غیررسمی شرکت کرده‌اند.
رئيس‌جمهوری گفت: در جامعه‌ای که آزادی وجود دارد، انتخابات مستمر در آن تحقق می‌یابد؛ در جامعه‌ای که مردم‌سالاری وجود دارد و این مردم هستند که تصمیم نهایی را می‌گیرند، همواره انتخابات وجود دارد.وی با بیان اینکه کدام ۲۲ بهمن است که مردم در آن شرکت نکرده‌اند، اظهار کرد: مردم آزادند تا در روز ۲۲ بهمن به خیابان‌ها بیایند و انقلاب خود را تأیید و با امام (ره) و رهبری بار دیگر بیعت کنند یا اینکه در خانه بمانند اما مردم هر سال انقلاب را انتخاب، راهپیمایی و حضور در صحنه را انتخاب کرده‌اند.
رئيس‌جمهوری با تأکید بر اینکه مسیر ما مسیر انتخابات است و انقلاب ما بر مبنای انتخاب بزرگ یک ملت در ۴۱ سال پیش و در انتخابات‌های بعدی به وجود آمد و تکامل یافت‌، خاطر نشان کرد: روشن است که ما در تمام مقاطع از روز نخست با دشمنان قسم‌خورده و سرسختی مواجه بودیم و تأثیر انقلاب اسلامی ایران فقط در داخل کشور نبود بلکه بر منطقه و جهان تأثیرگذار بود. انقلاب اسلامی ایران بر مسلمانان و آزادیخواهان تأثیرگذار بود و طبیعی است که برای قدرتی چون آمریکا تحمل انقلاب اسلامی و پیروزی یک ملت بزرگ و بیرون راندن ابرقدرت آمریکا از این سرزمین غیرقابل تحمل باشد.روحانی ادامه داد: طبیعی است که از ۴۱ سال قبل هر شب آمریکایی‌ها خواب بازگشت به این سرزمین را ببیند. آن‌ها به خوبی از اهمیت ایران باخبرند و نقش ایران در منطقه را به خوبی می‌دانند و می‌دانند که ایران یکی از بالاترین قدرت‌ها و به معنایی دیگر بالاترین قدرت منطقه حساس خاورمیانه است و به همین دلیل نیز از روز نخست دشمن سرسخت ملت و انقلاب اسلامی ایران، آمریکا و صهیونیسم بود.وی گفت: ایراد آمریکا به انتخاب ما است؛ آن‌ها می‌گویند چرا مردم انتخاب کردند. سخن آمریکا این است که مردم حق انتخاب نداشتند و نظام شاهنشاهی را آن‌ها تأیید کرده بودند و این آن‌ها بودند که می‌خواستند این نظام در ایران باقی بماند. بنابراین دعوای ما با آمریکا دعوای انتخاب است؛ ما می‌گوییم ملت ایران در همه موضوعات و مسائل مهم حق انتخاب دارند و دشمنان ما می‌گویند شما حق انتخاب ندارید.رئيس‌جمهوری خاطر نشان کرد: آمریکا به ما می‌گوید که باید به گذشته و ۴۱ سال قبل برگردید و سخن مردم ما این است که ما به عقب برنمی‌گردیم و راه و مسیرمان برای پیشرفت و تعالی کشور است. دشمنی و کینه‌توزی دشمنان در طول ۴۱ سال گذشته به شکل‌های مختلف ظهور و بروز یافته است اما راه انقلاب ما همان راه روز اول است.
روحانی با قدردانی از تلاش‌های نیروهای مسلح برای افزایش قدرت نظامی ایران، گفت: من از همه نیروهای مسلح تشکر می کنم.‌ آن روز که در بدرقه شهید قاسم سلیمانی مردم به میدان آمدند و از نیروهای مسلح انتقام خواستند، نیروهای مسلح خواست مردم را عملی کردند و اینکه عین الاسد بمباران شد یعنی خواسته مردم عملی شد. آن روز که هواپیمایی آسمان ما را نیلی کرد و دل رهبر و همه مردم ما را خون کرد مردم ما از نیروهای مسلح عذرخواهی خواستند و آنان عذرخواهی کردند.وی با اشاره به تفکر وحدت در اندیشه امام راحل اظهار کرد: این همه باهمی که امام می‌گفت یک استراتژی مهم بود. هروقت همه باهم بودیم آمریکا شکست خورده و شکوفایی در کشور اتفاق افتاده است. پس نگذاریم عده ای بگویند این جناح و آن جناح همه باید باهم از انقلاب دفاع کنیم این انقلاب مال همه است. مال جناح یا افراد خاصی نیست. در روز پیروزی انقلاب همه مردم همه مذاهب و همه اقوام احساس پیروزی کردند و اگر هروقت اقدامی کنیم که همه را خوشحال کردیم کار ما انقلابی است. هر وقت ده میلیون را خوشحال، ده میلیون را ناراحت و ده میلیون را نگران کردیم آن وقت باید ببینیم کجای کارمان بازنگری لازم دارد.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ -  شماره 4609
جستجو
جستجو
بالای صفحه