عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۷۷۴۵

بورس، میلیونی شد

گروه اقتصادی:‌ بورس این روزها مقصد سفر پول‌های سرگردان جامعه شده است و عطش بورسی شدن و سرمایه‌گذاری در بورس در بسیاری از مردم بالا گرفته است.

شاخص کل بورس در پایان معاملات اولین روز هفته با افزایش ۴۲ هزار و ۳۷۲ واحد به رقم بی‌سابقه یک‌میلیون و ۲۰ هزار و ۲۹۵ واحد رسید که این رقم در تاریخ ۵۲ ساله بورس تهران بی‌سابقه بوده و رکورد جدیدی به شمار می‌رود. شاخص کل با معیار هم‌وزن ۱۱ هزار و ۲۵۱ واحد افزایش یافته و به رقم ۳۱۹ هزار و ۳۸۵ واحد رسید. ارزش بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بیش از ۳ هزار و ۸۳۰ تریلیون تومان رسید.
روز گذشته  در بورس تهران و فرابورس ایران بیش از ۱۴ هزار و ۵۹۷ میلیارد تومان داد و ستد شد که این رقم می‌تواند علامت بسیار مهمی برای مدیران هلدینگ‌ها، شرکت‌های بزرگ و شرکت‌های بورسی باشد که هم از این طریق اوراق جدید منتشر کنند و هم از این نقدینگی برای اجرای طرح‌های خود استفاده کنند.
البته همه این رقم پول جدید نیست و به گفته رئیس سازمان بورس، روزانه بین یک‌هزار تا یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان جدید وارد بورس می‌شود. در عین حال بسیاری از کارشناسان توصیه می‌کنند با توجه به اینکه معامله‌گران حقیقی و افراد تازه‌وارد به بورس بیشتر می‌شوند باید جانب احتیاط را رعایت کنند و از پس‌اندازهای کناری خود در بورس سرمایه‌گذاری کنند و به رفتارهای غیرعقلایی مانند فروش خانه، ماشین، فرش و یا گاو و گوسفند برای حضور در بورس خودداری کنند، بلکه با پس‌اندازهای جانبی خود سرمایه‌گذاری کنند و از محل سودی که از بورس به دست می‌آورند به افزایش ارزش دارایی‌های خود بپردازند. تازه‌واردان از خرید مستقیم سهام شرکت‌های بورسی خودداری کنند و ابتدا از سهام عرضه اولیه، ای‌تی‌اف‌های دولتی و سهام صندوق‌های سرمایه‌گذاری شروع کنند.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۹/۲/۲۱ -  شماره 4649
جستجو
جستجو
بالای صفحه