عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۱۷۹۶۵
روند افزایشی ابتلا به کرونا در تهران

وضعیت خوزستان همچنان قرمز است

گروه جامعه:‌ سخنگوی وزارت بهداشت آمار مبتلایان به کرونا در ایران را چنین اعلام کرد: شناسایی ۲۵۷۳ بیمار مبتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت در کشور.

سیما سادات لاری گفت: از روز یکشنبه تا دوشنبه، ۲۵۷۳ بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۱۳۱۹ مورد بستری شدند.وی گفت: به این ترتیب مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۰۷ هزار و ۵۲۵ نفر رسید.متاسفانه در طول ۲۴ ساعت، ۱۱۹ بیمار کرونایی جان خود را از دست دادند و بر اساس آمار کرونا، مجموع جان باختگان این بیماری به ۹۷۴۲ نفر رسید.لاری گفت: ۲۸۹۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.وی درباره استان‌های با وضعیت قرمز گفت: استان‌های خوزستان،هرمزگان،کرمانشاه و آذربایجان شرقی در وضعیت قرمز قرار دارند و در استان‌های فارس و کرمان شاهد افزایش موارد ابتلا به کووید ۱۹ هستیم.وی تاکید کرد: مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و به استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه می‌کنیم چراکه بر اساس یافته‌های جدید علمی استفاده از ماسک تاثیر مهمی بر کاهش ابتلا به کووید ۱۹ دارد.
وی افزود: پیش بینی‌ها مبنی بر این اصل است که حدود ۲۰ درصد مردم تهران تاکنون به کرونا مبتلا شده‌اند. مسافرت رفتن به صورت قطعی آمار مبتلایان به کرونا را افزایش می‌دهد. بیشترین آمارهای سفرهای بین استانی مربوط به شهروندان تهرانی است.لاری با بیان اینکه کرونا در تهران طی دو هفته اخیر با شیبی ملایم رو به افزایش بوده است. وی تاکید کرد: به‌طور کلی هرگونه تجمع انسانی می‌تواند منجر به افزایش بار بیماری شود به ویژه در فضای مسقف و بدون رعایت پروتکل‌ها.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۹/۴/۳ -  شماره 4675
جستجو
جستجو
بالای صفحه