عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۱۷۹۷۲
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپوراهواز:

خوزستان نیاز مبرم به تخت آی‌سی‌یو دارد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپوراهواز با تاکید بر نیاز مبرم خوزستان به تخت‌آي سی یو گفت:۸۰ درصد تخت‌های عادی در خوزستان پر شده اما، دغدغه ما رفع نیازها در زمینه کمبود تخت‌آي سی یو است.

فرهاد ابول‌نژادیان بر ضرورت توجه و کمک جدی به حوزه بهداشت و درمان خوزستان تاکید کرد و افزود:اقداماتی در این زمینه انجام شده و تمام ظرفیت‌های ممکن به کار گرفته شده است، اما از این نظر خوزستان نیازمند توجه و کمک جدی است.بسیج جامعه پزشکی همواره یاریگر دانشگاه بوده است و با پیگیری بسیج جامعه پزشکی خوزستان ۲ نقاهتگاه در اهواز و به ازای هر یک از شهرستان‌هاي استان نیز یک نقاهتگاه از سوی سپاه راه‌اندازی و تجهیز شده است.در ابتدای شیوع بیماری در اهواز بیمارستان رازی به طور کامل در اختیار بیماران مبتلا به کرونا قرار گرفت و بیمارستان طالقانی برای سرریز بیمارستان رازی و همچنین استفاده نقاهتگاهی در صورت لزوم تجهیز شد.وی ادامه داد:از ۲۶ فروردین آمار مبتلایان به کرونا در خوزستان روند صعودی پیدا کرد و از ۲ اردیبهشت وارد پیک بیماری شدیم. ظرفیت بیمارستان طالقانی و رازی تکمیل شد، سپس یک بلوک یکصد تخت خوابی از بیمارستان سینا کارون وارد مدار شد؛ به دلیل نیاز به تخت‌آي سی یو، یک بخش سی سی یو در این بلوک تغییر کاربری داده و به آي سی یو تبدیل شد.در مرحله بعد ۲۰۰ تخت در بیمارستان امیرالمومنین تامین اجتماعی اهواز زیر بار مراقبت از بیماران کرونا رفت و پس از آن نیز بیمارستان‌هاي فاطمه الزهرا(س) نیروی انتظامی و منفرد نیاکی ارتش وارد مدار شدند. در بیمارستان گلستان نیز یک بخش‌آي سی یو ایجاد و وارد مدار شده است، اما در تامین برخی تجهیزات و وسایل حفاظت فردی نیاز به کمک دارد.وی با اشاره به وضعیت سایر بیمارستان‌هاي استان در حوزه دانشگاه و دانشکده‌هاي دیگر گفت:در آبادان ظرفیت بیمارستان طالقانی تکمیل شده و بیمارستان نفت نیز وارد مدار شده است، اما بیمارستان نفت از نظر تجهیزات و نیروی انسانی کارآزموده کمبود دارد. به دلیل اینکه آبادان در مراقبت از بیماران زیرفشار بسیار زیاد قرار دارد، بیماران کرونا شادگان که زیرپوشش دانشکده علوم پزشکی آبادان هستند، زیرپوشش اهواز قرار گرفته‌اند.دزفول نیز از لحاظ تعداد بیماران کرونا زیر فشار بسیار زیاد قرار دارد و ۲۰۰ تخت بیمارستان گنجویان پر شده است.
وی بر نیاز خوزستان به پرستار‌آ ي سی یو کار تاکید کرد و گفت:۳۸ پرستار از سوی معاونت پرستاری وزارت بهداشت به خوزستان اعزام شده که از این تعداد ۱۰ پرستار به آبادان، ۱۰ پرستار به دزفول و هشت نفر دیگر نیز به نیروهای پرستاری اهواز اضافه شده اند. در این زمینه خوزستان به پرستار‌اي سی یو کار نیاز مبرم دارد.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۹/۴/۴ -  شماره 4676
جستجو
جستجو
بالای صفحه