عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۱۸۱۲۴
آب پاکی وزارت بهداشت روی دست مخالفان برگزاری کنکور؛

علیرغم کرونا، هیچ آزمونی به تعویق نمی افتد

گروه جامعه:‌ وزارت بهداشت اعلام کرده است: «با توجه به این که تصویر روشنی از ادامۀ شیوع کرونا در کشور وجود ندارد، بنا بر این ما نمی‌توانیم هیچ یک از آزمون‌های سال ۹۹ را به تعویق بیندازیم.»

چند  شب پیش بود که معاون کل وزارت بهداشت در برنامه تلویزیونی «طبیب» گفت: به عنوان وزارت بهداشت، خواستار لغو طرح ترافیک (برای استفاده کمتر از وسایط نقلیه عمومی) هستیم اما شهرداری تهران و وزارت کشور تصمیم می‌گیرند،  هر چند آنها در این باره اختلاف دارند.شاید این پرسش پیش آید که چرا وزارت بهداشت در این فقره (کنکور) کوتاه آمده؟ پاسخ روشن است: چون فقط وزارت «بهداشت و درمان» نیست. وزارت بهداشت، درمان و «آموزش پزشکی» است و به خاطر همین شِقّ آخر است که از ضمیر «ما» و افعال «نمی‌توانیم» و « بیندازیم» استفاده شده و گرنه می گفتند «آنها نمی‌توانند یا بیندازند».
بخشی از آموزش عالی (آموزش پزشکی و پیراپزشکی) در اختیار و تحت مدیریت وزارت «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» است و در موضوع کنکور، وزارت بهداشت نگاه درونی دارد نه بیرونی.این در حالی است که وزارت بهداشت باید تابع ستاد ملی کرونا باشد و خودش به ستاد تبدیل نشود چرا که در موضوع خاص کنکور ذی مدخل و ذی نفع است و نمی تواند نگاه صرفاً بهداشتی و سلامتی داشته باشد.البته این را هم یادمان باشد که زور مؤسسات کنکور هم خیلی زیاد است. آن قدر که طفلک، وزیر سابق و ساده دل وزارت آموزش و پرورش را با خود برد!
گفتنی است پیش از این،‌ حسینعلی شهریاری ،رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس جمهور با تاکید بر لزوم تامین ماسک رایگان و ارزان قیمت برای گروه‌های آسیب پذیر گفت که کلیه کنکور‌های سراسری زمانی برگزار شود که بیماری در کشور تحت کنترل درآمده باشد.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۹/۵/۸ -  شماره 4700
جستجو
جستجو
بالای صفحه