عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۱۸۳۳۲

دانش‌آموزان از حضور در مدارس پرهیز کنند

رئیس بخش بیماری‌های عفونی بیمارستان مسیح دانشوری درباه نتایج سفرهای بین شهری مردم بر میزان شیوع کرونا و همچنین تاثیر بازگشایی مدارس در این زمینه بیان کرد: طبق پیش‌بینی میزان ابتلا به ویروس کرونا بیشتر خواهد شد و نباید دیگر بحرانی به وجود بیاید که باز هم وضعیت را خطرناک کند.

پیام طبرسی با اشاره به حضور برخی دانش‌آموزان در مدارس ادامه داد: همیشه شروع اپیدمی بیماری‌های ویروسی مثل آنفولانزا از مدارس آغاز می‌شود و در مورد کرونا و سایر بیماری‌های ویروسی دیگر هم غیر از این نیست، از همین رو نباید تجمعی در مدارس شکل بگیرد تا بچه‌ها این ویروس را به سایر افراد انتقال دهند.وی با تاکید بر خودداری دانش‌آموزان از حضور در مدارس به منظور جلوگیری از شکل‌گیری تجمع   افزود: در واقع ما ترسی از بچه‌ها نداریم، چون اگر درگیر این بیماری شوند بخش عمده‌  آنها به اندازه‌  یک سرماخوردگی و تب بعد از چند روز خوب می‌شوند، اما موضوع مهم این است که کودکان وقتی به خانه می‌روند، این ویروس را منتقل می‌کند و دقیقا این جزو  خطرهای بازگشایی مدارس است.طبرسی در ادامه گفت: با وجودی که ما می‌دانیم آموزش امر بسیار مهمی است و هیچ چیز جای آموزش حضوری را برای کودک نمی‌گیرد، اما الان شرایط به گونه‌ای است که نباید اجازه دهیم تا بحران دیگری در کشور به وجود بیاید، بنابراین آموزش مجازی بهترین راه است تا تجمعی هم در مدرسه صورت نگیرد و همینطور رفت و آمدهای درون شهری بر اثر بازگشایی مدارس افزایش پیدا نکند. وی ادامه داد: بخش کودکان معمولا در همه جای دنیا محدود است، به این دلیل که بیماری‌هایی که منجر به بستری طولانی مدت می‌شود در کودکان خیلی شایع نیست، معمولا در بخش‌های اطفال یکسری افراد خاص که بیماری‌های مزمن و مادرزادی دارند، بستری هستند.کرونا اگر فراگیر شود و نیاز باشد تا تعداد زیادی کودک بستری شوند ما تختی برای آنها نداریم، اما از طرف دیگر باید به این موضوع اشاره کنم که این بیماری در کودکان خفیف است و خیلی منجر به بستری نمی‌شود، خطر بیشتر این است که کودکان این ویروس را می‌گیرند و به دیگران منتقل می‌کنند.

 

 

تعلیق فوتبال ایران؟  فدراسیون، چه جوابی به فیفا  داد؟
فدراسیون فوتبال ایران  دیروز به پایان مهلت دوم فیفا برای ارسال پاسخ درباره دخالت نهادهای قضایی و نظارتی در امور فوتبال داخلی می‌رسد اما هنوز خبر و اثری از ارسال پاسخ نیست! 
به گزارش سایت تابناک، وقت اداری نهادهای مستقر در اروپا  سه‌شنبه شب به وقت ایران دیگر به پایان ‌رسید و منابع غیررسمی می‌گویند فدراسیون کشورمان که برای پاسخ به نامه فیفا درخواست زمان اضافه کرده بود، هنوز هم جوابی به این تشکیلات جهانی ارسال نکرده است. این در حالی است که حداقل یک نشست طولانی و چالشی بین اعضای هیات رئیسه فدراسیون ایران در این مورد برگزار شده است اما هیچ نتیجه‌ای به افکار عمومی و رسانه‌ها گزارش نشد.
دبیرکل فیفا فاطما سامورا هفته قبل تحت تاثیر برخی تحرکات داخلی، با ارسال نامه‌ای، رسیدگی به اهمال و هرگونه احتمال فساد در قرارداد ویلموتس در محاکم قضایی ایران را دخالت حکومت در فوتبال عنوان کرد. فیفا یک پرونده بحث برانگیز دیگر درباره اساسنامه قلابی فدراسیون ایران و اصلاح آن دارد که بعد از دو بار ارسال پیش نویس هنوز مورد تایید این نهاد قرار نگرفته است. این نامه عجیب و تند، در حالی برای فدراسیون ایران ارسال شد که خبر احضار هشت نفر از مسوولان دخیل در قرارداد سنگین ویلموتس به دادسرا منتشر شده بود و حتی برخی مقامات مجلس و نهادهای نظارتی بحث پرداخت غرامت ۱۷۰ میلیاردتومانی ویلموتس از جیب مقصران و مسببان مطرح کرده بودند. زمزمه ارسال گزارش وارونه و کارشکنانه از داخل ایران برای گمراه کردن فیفا در رسانه‌ها و محافل فوتبالی ایران پیچیده است و رئیس کمیسیون اصل نود مجلس نیز با اشاره به عدم اعلام اسامی معرفی شدگان به دادگاه، این موضوع را مطرح کرد که فیفا از کجا به قرار گرفتن نام مدیران فدراسیون در این لیست واکنش نشان داده ، در حالی که هیچ نام و لیست رسمی منتشر نشده است! در همین حال مصادره اموال برخی از مقامات فدراسیون بخاطر این پرونده جنجالی و بدهی‌های مرتبط با آن نیز منتشر شده است که نگرانی از دخالت بی مورد فیفا در یک سازوکار داخلی برخورد با فساد را افزایش می‌دهد.
 اوایل سال گذشته بود که فیفا در واکنش به اجرای منع بکارگیری بازنشستگان و ضرورت کناررفتن بازنشسته‌ها از جایگاه‌های شان در فدراسیون فوتبال ایران واکنش قهری نشان داده بود و اینفانتینو رئیس این تشکیلات جهانی در یک مصاحبه هشدارآمیز با برنامه نود به طور ضمنی کنارگذاشتن تاج از ریاست فدراسیون ایران را موجب تعلیق فوتبال ایران عنوان کرد! حالا با گذشت یکسال و اندی، بار دیگر فیفا در واکنشی که باز هم دفاع از مهدی تاج معنی می‌دهد، فوتبال ایران و در واقع نهادهای حاکمیتی کشور را تهدید علنی می‌کند. در حال حاضر افکارعمومی و دوستداران فوتبال در ایران به شدت خواهان رسیدگی و بررسی نقش مدیران فدراسیون در قرارداد پراشکال و غارت گونه ویلموتس هستند و رسانه‌ها نیز این خواسته را دنبال می‌کنند.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۹/۶/۱۹ -  شماره 4731
جستجو
جستجو
بالای صفحه