عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۱۸۳۴۹
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خبر داد:

متناسب‌سازی حقوق برای مشاغل سخت و زیان‌آور

گروه جامعه: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ضمن تشریح آخرین وضعیت متناسب سازی حقوق بازنشستگان و رفع برخی ابهامات آن از جمله محاسبه مبالغ ناشی از همسان سازی برای مشاغل سخت و زیان آور، به برخی شایعات و ادعاها درباره اعتبار مدارک تحصیلی اش واکنش نشان داد و آن را رد کرد.

مصطفی سالاری با اشاره به اجرای طرح متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی و پیشنهاداتی برای افزایش ۲۰ درصدی مجدد حقوق این قشر اظهار کرد: همسان سازی را یک مرتبه با توجه به اعتبارات دریافتی از سوی دولت از اول مرداد اعمال کردیم که احکام آن نیز صادر و حقوق ها بر اساس آن پرداخت شد.بر مبنای متناسب سازی مستمری ۳.۵ میلیون بازنشسته افزایش پیدا کرد. ۶۵ درصد مستمری بگیران تامین اجتماعی حداقلی بگیر هستند آن دسته از حداقلی بگیران که دارای ۳۰ سال سابقه هستند و تا اسفند ۹۸ حقوقی معادل  یک میلیون و ۶۸۰ هزار تومان دریافت می‌کردند اکنون حقوقشان به دومیلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است. کسی که ۲۵ سال سابقه داشته حقوقش به دومیلیون و  ۵۰۰ هزار تومان و کسی که ۳۵ سال سابقه داشته است دریافتی اش تقریبا به سه میلیون تومان رسیده است. سالاری در پاسخ به اعتراضات بازنشستگان مشاغل سخت و زیان آور گفت: سنوات سخت و زیان آور به ازای هر یک سال، یک و نیم سال محاسبه می‌شود و کارفرما بابت آن باید در زمان بازنشستگی به نرخ روز ۴ درصد حق بیمه بپردازد. مبالغ متناسب سازی نیز متناسب با بیمه پردازی افراد لحاظ شده است و مشکلی وجود ندارد. اگر هم جایی لحاظ نشده باشد بازنشستگان اعلام کنند تا همکاران ما بررسی کنند.وی درباره اعتبارات اجرای این طرح نیز گفت: در زمینه تامین اعتبار مشکلی وجود ندارد و دولت ۳۲ هزار میلیارد تومان از مطالبات ما را وصول کرده است. وعده هایی برای تسویه بخش دیگری از مطالبات ما داده شده که امیدواریم این اتفاق به زودی محقق شود. مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره روند درمان بیماران کرونا در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی نیز اظهار کرد: در حال حاضر مشکلی در این زمینه نداریم و همکاری لازم را با نظام درمانی کشور داریم. از روز اول که این مشکل به وجود آمد مطابق سیاست های وزارت بهداشت امکانات را در اختیار گذاشتیم که مردم با مشکل روبرو نشوند.وی درباره وضعیت دریافت سهم تامین اجتماعی از یک میلیارد یوروی برداشت شده از صندوق توسعه ملی برای درمان کرونا گفت: اگر تسهیلاتی باشد دنبال تسهیلات نیستیم، بیشتر به دنبال وصل مطالباتمان از دولت هستیم که آنها را تامین کند.اما درباره آن اعتبار تخصیصی صندوق توسعه ملی هم کلیات در کارگروه اقتصادی ستاد کرونا مصوب و قرار شده سهم تامین اجتماعی نیز به نسبت مشخص و به ما پرداخت شود که باید در ستاد ملی هم به تصویب برسد.
* پاسخ به شبهات مربوط به مدرک تحصیلی
سالاری درباره حواشی مربوط مدارک تحصیلی اش نیز توضیحاتی ارائه کرد و گفت: تحصیلاتم را در حوزه حقوق عمومی در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه تهران به پایان رساندم؛ که البته پردیس دانشگاه تهران هم نبوده و در دانشکده حقوق بوده است.اینها همه مشخص است و می‌توان از دانشگاه تهران هم استعلام کرد. سالاری با بیان اینکه در حوزه مدیریت نیز در یک دوره آموزشی که به صورت مشترک از سوی دانشگاه بوردوی فرانسه و سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد شرکت کردم ،گفت: دو مرجع برگزار کننده هردو مدارکی صادر کرده اند. مدرک بوردوی فرانسه دی. بی. ای یا همان دکترای حرفه ای است و مدرک سازمان مدیریت صنعتی هم در حد دکترای حرفه ای مدیریت است و در گواهینامه پایان دوره ذکر شده است. اعتبار این مدرک نیز به تایید سازمان امور اداری استخدامی رسیده است که همه این موارد قابل استعلام است. موضوع از سازمان مدیریت صنعتی نیز قابل استعلام است تا برای کسانی که سوءنیت ندارند رفع ابهام شود. 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۹/۶/۲۰ -  شماره 4732
جستجو
جستجو
بالای صفحه