عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۱۸۳۵۷
با وجود درخواست‌های گسترده برای لغو حکم ملی‌پوش کُشتی؛

نوید افکاری اعدام شد

گروه ورزشی: رئیس کل دادگستری فارس گفت: حکم قصاص نفس نوید افکاری (ملی‌پوش رشته کشتی) صبح روز گذشته به مرحله اجرا گذارده شد.

حجت الاسلام سید کاظم موسوی با اعلام این خبر  افزود: این متهم ۴۶ روز پس از ارتکاب جنایت در شهریور ماه ۹۷ دستگیر و پرونده وی پس از تکمیل تحقیقات توسط بازپرس ویژه قتل در دادسرای عمومی و انقلاب شیراز با صدور قرار جلب به دادرسیِ معاون دادستان عمومی و انقلاب شیراز جهت رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان فارس ارسال گردید پس از برگزاری جلسه علنی رسیدگی به این پرونده، شعبه اول دادگاه کیفری یک استان که با حضور دو قاضی تشکیل شد متهم اصلی پرونده را به قصاص نفس محکوم کرد. حسن یونسی، وکیل خانواده افکاری، به نقل از این خانواده خبر داد که حکم اعدام نوید افکاری صبح روز شنبه، ۲۲ شهریور، اجرا شده است. به نوشته یونسی این حکم در حالی اجرا شده که قرار بوده «جمعی از خیرین» شهر شیراز برای «جلب رضایت خانواده مقتول» به دیدار این خانواده بروند. وکیل نوید افکاری همچنین پرسید: برای اجرای حکم انقدر عجله داشتید که نوید را از آخرین دیدار هم محروم کردید؟
نوید افکاری نایب قهرمان نوجوانان ایران که در پی اعتراضات مرداد ۹۷ بازداشت شد، به اتهام قتل یک مامور به دو بار اعدام، شش سال و نیم حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود. دو برادر او نیز به حبس‌های طویل المدت محکوم شده‌اند. سایت امتداد هم نوشت: حکم اعدام نوید افکاری،دیروز اجرا شد. نوید افکاری کشتی گیر قهرمانی کشور بود که در ۲۷ سالگی اعدام شد.

 

 

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۹/۶/۲۳ -  شماره 4734
جستجو
جستجو
بالای صفحه