عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۱۸۳۶۰
افزایش ۲ برابری ابتلا به کرونا در جنوب غرب استان؛

افزایش بیماران بستری کرونا در خوزستان

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از افزایش بیماران بستری مبتلا به کرونا در خوزستان خبر داد.

 فرهاد ابول‌نژادیان اظهار کرد: همچنان خوزستان در وضعیت هشدار کرونا قرار دارد و باید مراقبت بیشتری شود تا وارد مرحله قرمز نشویم.در حال حاضر آبادان، بهبهان، آغاجاری و امیدیه در وضعیت قرمز قرار دارند و دیگر شهرها نارنجی، زرد و یا سفید هستند.
وی در خصوص انتشار اخباری مبنی بر قرار گرفتن دزفول در شرایط قرمز گفت: شهرستان دزفول در وضعیت نارنجی است، نه قرمز.در روزهای گذشته شاهد روند افزایشی تعداد مراجعان به بیمارستان‌ها و در پی آن افزایش بیماران بستری نسبت به روزهای گذشته بودیم. امیدواریم با همکاری مردم و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، بیماری را مدیریت کنیم.
کاهش استفاده از ماسک  و افزایش آمار کرونا
 رئیس مرکز بهداشت دزفول با اشاره به کاهش میزان استفاده از ماسک در این شهرستان گفت: متاسفانه این کاهش استفاده از ماسک باعث افزایش آمار کرونا در روزهای اخیر در شهرستان دزفول شده است.رضا پورآیین اعلام کرد: با توجه به ناشناخته بودن رفتار کرونا و همزمانی آن با آنفلوآنزای فصلی در ۶ ماهه دوم سال جاری، نیاز است مردم در امر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مشارکت بیشتری داشته باشند تا بتوانیم مسائل و مشکلات مربوط به بحران کووید ۱۹ را به حداقل برسانیم.
 رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به وضعیت قرمز آبادان از احتمال ورود بیمارستان دوم به چرخه پذیرش بیماران مبتلا به کرونا در جنوب غرب خوزستان خبر داد.
شکرالله سلمان‌زاده اظهار کرد: با توجه به اینکه بسیاری از استان‌ها، دو پیک بیماری کرونا را تجربه کردند، از مدت‌ها قبل پیش‌بینی می‌کردیم که احتمالا پیک دوم بیماری در خوزستان را در فصل پاییز تجربه کنیم بنابراین در حال آمادگی هستیم.
وی  در خصوص میزان آمادگی کادر درمانی برای مواجهه با موج بیماری در فصل پاییز گفت: بیشترین مشکل ما در این زمینه، کمبود کادر پرستاری است؛ تعداد پرستاران کم است و همین پرستاران نیز با توجه به طولانی شدن مدت شیوع بیماری، خسته شده‌اند بنابراین از مردم خواهش می‌کنیم پروتکل‌های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند.در چند روز اخیر موارد سرپایی و بستری مبتلایان به کرونا رو به افزایش بوده است و تعداد بیماران تقریبا نسبت به یکی دو هفته قبل، حدود دو برابر افزایش یافته است.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۹/۶/۲۳ -  شماره 4734
جستجو
جستجو
بالای صفحه