عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۱۸۵۵۷
ترامپ در جمع هوادارانش در پنسیلوانیا: حس می‌کنم سوپرمن هستم!

بایدن احتمالا به بیماری «زوال عقل» مبتلاست

گروه بین‌الملل: پزشک سابق کاخ سفید ادعا کرد که جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌روی آمریکا «توانایی ذهنی» برای برعهده گرفتن وظایف سخت ریاست‌جمهوری را ندارد.

دکتر رونی جکسون  طی سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸  یعنی در بخشی از دوران ریاست‌جمهوری اوباما و ترامپ، به عنوان پزشک کاخ سفید فعالیت کرده گفت: «او در حد این کار نیست.... من جو بایدن را در جریان مبارزات انتخاباتی دیده‌ام و از این نگرانم که او توانایی ذهنی و توانایی شناختی برای خدمت به عنوان فرمانده کل قوا را نداشته باشد. او همیشه در وسط یک کار فکری تمرکزش را از دست می‌دهد و نمی‌تواند دوباره افکارش را جمع و جور کند.»او برای اثبات ادعایش به گاف‌های اخیر جو بایدن در جریان سخنرانی‌های انتخاباتی اشاره کرد؛ از جمله اینکه بایدن در جمع طرفدارانش به اشتباه گفته بود نامزد سنا شده یا اینکه نتوانسته است نام میت رامنی، سناتور جمهوریخواه یوتا را به خاطر بیاورد. دکتر جکسون افزود: «حرف‌های من یک ارزیابی پزشکی نیست... من هرگز درگذشته و در دورانی که جو بایدن معاون رئیس جمهور بوده، مسئول وضعیت سلامت او نبودم و قصد تشخیص پزشکیِ چیزی درباره او آنهم از راه دور را ندارم. من این نگرانی را به عنوان یک شهروند بیان می‌کنم. همۀ ما می‌توانیم این را ببینیم... او روزهای بسیار بدی را سپری می‌کند و این موضوع جدی است. ما در حال انتخاب یک فرمانده کل قوا هستیم که باید از نظر شناختی در بالاترین حد توانایی باشد و بایدن واقعا چنین کسی نیست.»در واکنش اندرو بیتس، سخنگوی ستاد انتخاباتی جو بایدن این ادعاها را رد و اعلام کرد: «من شما را به مناظره اول که اخیرا برگزار شد ارجاع می‌دهم.»  
ترامپ: حس می‌کنم سوپرمن هستم!
رئیس‌جمهوری ایالات متحده پس از بهبودی از بیماری کووید۱۹ کارزار انتخاباتی‌اش را از سر گرفت و این بار در سفر به پنسیلوانیا در جمع هوادارانش از بهبودی کاملش گفت و اینکه حس می‌کند «سوپرمن» شده است. دونالد ترامپ،  افزود: «واکسن‌ها به زودی از راه می‌رسند، داروها و صادقانه به شما بگویم درمان این ویروس چینی.» به گفته ترامپ پزشکان به او دارویی داده‌اند که حال او را «به کل» خوب کرده: «نمی‌دانم چه بود اما هر چیز جهنمی که بود خیلی زود احساس خوبی داشتم. فکر کنم آنتی بادی بود، نمی‌دانم دقیقا چه بود اما هر چه بود احساس می کنم سوپرمن هستم و بعد به آنها گفتم، بگذارید به کنار [مردم] بروم.» او در پایان گفت: «پزشکان می‌گویند ایمن هستم، می‌توانم همه‌تان را ببوسم، زن‌ها و مردها. این آقا را ببینید که چقدر جذاب است، بله او را می‌بوسم، حالا نه با اشتیاق اما بد هم نیست.»  رئیس‌جمهور آمریکا در ایالت فلوریدا هم گفت: من به وعده خود عمل کردم، پایتخت واقعی اسرائیل را به رسمیت شناختم و سفارت آمریکا در اورشلیم (قدس اشغالی) را افتتاح کردم! همه روسای جمهوری وعده داده بودند که چنین کاری خواهند کرد، همه روسای جمهوری در طی دهه‌ها گفته بودند که این کار را خواهند کرد، ولی هیچ یک از آن‌ها چنین کاری نکردند، چون وقتی دولت را در دست گرفتند تحت فشار زیاد قرار گرفتند که این کار را انجام ندهند. رئیس جمهور آمریکا افزود: باید به شما بگویم که تقریبا همه سران کشورها به من زنگ زدند و گفتند «خواهش می‌کنیم این کار را نکنید، خواهش می‌کنیم این کار را نکنید»!» من گفتم به آن‌ها بگویید چند روز دیگر تماس می‌گیرم. وقتی که کارم را انجام دادم (سفارت را منتقل کردم) با آن‌ها تماس گرفتم و گفتم سلام! چه خبر؟ ترامپ ادامه داد: من همچنین حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان (اشغالی متعلق به سوریه) را به رسمیت شناختم، آن‌ها ۵۲ سال روی این موضوع کار می‌کردند. آن‌ها به مدت ۵۲ سال روی این مسئله کار می‌کردند، ولی نتوانستند به چیزی برسند! هرساله افرادی می‌آمدند، اقامت می‌کردند، بخور و بنوش زیادی می‌کردند، خوش گذرانی می‌کردند و می‌رفتند، ولی هیچ اتفاقی رخ نمی‌داد! ۵۲ سال طول کشید، اما من در طی یک روز این کار را کردم. ما به جای این جنگ‌های بی پایان داریم در خاورمیانه صلح ایجاد می‌کنیم، بدون ریختن خون بر روی شن‌ها (شن‌های بیابان ها) داریم این کار را می‌کنیم! شما دارید می‌بینید که چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ در واقع نکته‌ای که آن‌ها درباره اش گزارش نکردند این بود که فکر می‌کنم سه یا چهار بار برای جایزه صلح نوبل (نامزد شدم)! باور می‌کنید! سه یا چهار بار!

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۹/۷/۲۴ -  شماره 4761
جستجو
جستجو
بالای صفحه