عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۱۸۵۷۶
باانگیزه‌های دهه شصتی به دنبال اثبات حقانیت؛

نیمکت‌های لیگ بیستم در تسخیر جوانان

٥ سرمربی لیگ‌برتر آینده دهه شصتی هستند و کمتر از ٤٠‌ سال دارند.

با مشخص‌شدن سرمربیان ١٦ تیم لیگ‌برتری برای لیگ بیستم حالا اتفاق جالبی را در فاصله چند روز تا شروع رقابت‌ها شاهد هستیم؛ جایی که در میان ١٦ تیم لیگ‌برتری ٥ سرمربی دهه شصتی به چشم می‌خورند که همگی زیر ٤٠‌ سال دارند. هر ساله شاهد این بودیم که مربیان تکراری در تیم‌های مختلف جابه‌جا می‌شدند اما برای فصل جدید فوتبال این روند متوقف شده و اعتماد مدیران باشگاه‌ها به مربیان جوان و زیر ٤٠‌ سال قابل توجه است. 
محمد ربیعی؛ چند ‌سال تلاش برای صعود بزرگ
مربی متولد ١٣٦٠ فوتبال ایران هیچ سابقه‌ای در امر بازی ندارد و از آن دسته مربیانی است که مربیگری را به‌صورت آکادمیک و تئوری آموخته است. ربیعی در ٩‌ سال گذشته روی نیمکت البدر بندرکنگ، شهرداری اردبیل، شهرداری زنجان، بادران تهران، شهرداری بندرعباس، آلومینیوم اراک و مس رفسنجان نشست و چند ماه پیش با نماینده استان کرمان جواز صعود به لیگ‌برتر را به دست آورد.
وحید بیاتلو؛ جوان‌ترین سرمربی لیگ‌برتر
نام وحید بیاتلو دو، سه سالی است در فوتبال بر سر زبان‌ها افتاده است. مربی متولد ١٣٦٧ با ٣٢‌ سال جوان‌ترین مربی لیگ‌برتر بیستم است. این مربی آذری‌زبان امسال با اعتماد مالکان ماشین‌سازی به‌ عنوان سرمربی این تیم منصوب شده و انگیزه زیادی دارد تا روزهای خوبی راپشت سر بگذارد.
وحید فاضلی؛ اولین تجربه سرمربیگری با نساجی
این مربی که متولد ١٣٦٠ است، سال‌ها به‌ عنوان دستیار در تیم‌های مختلف کار کرد و امسال بعد از جدایی محمود فکری از نساجی اولین تجربه سرمربیگری را تجربه خواهد کرد.
مهدی رحمتی؛ از مشهد استارت زد
البته هنوز کارت رحمتی برای حضور روی نیمکت به‌ عنوان بازیکن صادر می‌شود و هر زمانی تیمش احساس نیاز کند می‌تواند به‌ عنوان بازیکن هم به میدان برود. با این حال این کاپیتان محبوب امید دارد در اولین روزهای مربیگری‌اش در مشهد مقدس استارت خوبی بزند.
محرم نویدکیا؛‌ کاپیتان به آرزویش رسید
کاپیتان باتجربه سپاهان هم یکی دیگر از مربیان دهه شصتی لیگ نوزدهم است. او بعد از چند دوره کوتاه که در کادر فنی سپاهان حضور داشت حالا به آرزوی دیرینش رسیده و هدایت طلایی‌پوشان را در لیگ بیستم بر عهده خواهد داشت. نویدکیا با ٣٩‌ سال خودش را برای روزهای سخت آماده کرده و امیدوار است اوضاع بر وفق مرادش پیش برود.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۹/۷/۲۸ -  شماره 4763
جستجو
جستجو
بالای صفحه